Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Andrzej Sączek będzie przewodniczącym Klubu PiS w Radzie Miasta Rybnika. Liczy na współpracę z Piotrem Kuczerą

- Może powstanie coś na skalę kraju niespotykanego, o czym wszyscy mówią głośno, ale nikt nie chce tego zrobić, czyli działania ponad podziałami, dla dobra społeczności - mówi Andrzej Sączek, licząc na współpracę z Piotrem Kuczerą.

Andrzej Sączek będzie przewodniczącym Klubu PiS w Radzie Miasta Rybnika. Liczy na współpracę z Piotrem Kuczerą
Andrzej Sączek i Karol Szymura podczas konferencja PiS w Rybniku, 24.04.2024 r.

"Nie było kampanii na noże"

Andrzej Sączek, podsumowując wybory samorządowe, dziękuje nie tylko swoim wyborcom, ale również wszystkim, którzy poszli na wybory samorządowe. Jednocześnie przyznaje, że frekwencja, szczególnie w drugiej turze wyborów, mogła być wyższa. Andrzej Sączek dziękuje również tym wyborcom Piotra Kuczery, z którymi miał okazję kulturalnie rozmawiać i wymieniać poglądy w trakcie kampanii wyborczej. W podziękowaniach nie pomija również wszystkich osób, które wspierały go w kampanii.

Radny Andrzej Sączek zostanie przewodniczący klubu PiS w radzie miasta nowej kadencji. Zapowiada, że będzie częstym gościem w dzielnicach i będzie reprezentował nie tylko prawie 19 tysięcy osób, które oddały na niego głos w wyborach, ale również pozostałych mieszkańców, którzy nie głosowali na niego. - Będę starał się przez kolejne pięć lat tych wszystkich mieszkańców do siebie przekonać - mówi Andrzej Sączek.

Andrzej Sączek wyraża nadzieję, że najbliższe pięć lat pokaże inne oblicze samorządu niż w poprzedniej kadencji, gdy, jego zdaniem, radni zostali "uprzedmiotowieniu" i "pozbawieni dialogu" przez "stronę pana prezydenta". - Wola mieszkańców jest taka, żeby realizować potrzeby jednego i drugiego skrzydła. Liczę, że pan prezydent potraktuje nas poważnie - mówi. Jednocześnie kandydat PiS na prezydenta Rybnika przyznaje, że kampania wyborcza nie była kampanią "na noże".

Polityka, czyli czynienie dobra

Zdaniem Andrzeja Sączka wielkie projekty można realizować, ale najpierw trzeba zadbać o podstawowe potrzeby - załatać dziury w drogach, wesprzeć amatorskie kluby sportowe, zapewnić bazę sportową dla dzieci i młodzieży. Jednocześnie przyznaje, że klub PiS chętnie wesprze prezydenta przy realizacji takich przedsięwzięć jak modernizacja stadionu przy Gliwickiej czy budowa aquaparku, o których on sam mówił w kampanii wyborczej.

- Wyciągam dłoń do współpracy. Mam wrażenie, że pan prezydent też swoje stanowisko łagodzi. Może powstanie coś na skalę kraju niespotykanego, o czym wszyscy mówią głośno, ale nikt nie chce tego zrobić, czyli działania ponad podziałami, dla dobra społeczności i odpolitycznienia samorządu, realizowania polityki rozumianej jako wspólnego czynienia dobra

- mówi Andrzej Sączek.

Wyniki wyborów w Rybniku

Przypomnijmy, w pierwszej turze wyborów Piotr Kuczera otrzymał 18 848 głosów. Drugi był Andrzej Sączek z 13 369 głosami, trzeci - Tomasz Pruszczyński (8 811 głosów), a czwarty Krzysztof Kazek (4 467 głosów).

W drugiej turze wyborów na Piotra Kuczera zagłosowało 21 850 osób, a na Andrzeja Sączka 18 771.

PiS wprowadził do rady ośmiu radnych: Andrzeja Sączka, Mirelę Szutkę, Karola Szymurę, Mariusza Węglorza, Jerzego Lazara, Tadeusza Pałke, Joanną Brzózkę oraz Mariana Kaima.

Ośmiu radnych ma również klub KO, są to: Łukasz Kłosek, Radosław Knesz, Franciszek Kurpanik, Aleksandra Nowara, Grzegorz Głupczyk, Tadeusz Białous, Krzysztof Szafraniec i Sebastian Śmieja.

Wspólnie dla Rybnika ma pięciu radnych: Małgorzatę Piaskowy, Marka Florczyka, Jacka Mularczyka, Pawła Wawrzyna oraz Kamila Pierchałę.

BSR wprowadził dwóch radnych - Andrzeja Wojaczka i Krzysztofa Kazka.

Dwóch radnych ma również Lepszy Rybnik, są to: Mirosław Małek i Damian Twardawa.

Ludzie

Andrzej Sączek

Rybnicki radny, zawodowo związany z PGG S.A.

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].