Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kieca: Festiwal iluzji moich kontrkandydatów trwa w najlepsze [WYWIAD]

Z urzędującym prezydentem Wodzisławia Śląskiego Mieczysławem Kiecą rozmawiamy o podsumowaniu kadencji, procesach w trybie wyborczym, rozwiązaniu problemów ze spięciem budżetu oraz ocenie trwającej kampanii wyborczej.

Kieca: Festiwal iluzji moich kontrkandydatów trwa w najlepsze [WYWIAD]ska
Mieczysław Kieca podkreśla, że startuje na swoją ostatnią kadencję samorządową

Kieca: Festiwal iluzji moich kontrkandydatów trwa w najlepsze [WYWIAD]

Szymon Kamczyk. Zacznijmy od podsumowania kadencji. Co uważa pan subiektywnie za największy sukces tej kadencji?

Mieczysław Kieca. Mimo wielu trudności, to jest kadencja sukcesu. Nie da się tu jednak wskazać jednego największego działania. Wśród najważniejszych na pewno musimy wymienić ściągnięcie do Wodzisławia olbrzymiego inwestora, a co za tym idzie olbrzymiego zakładu pracy, modernizację Ośrodka Rekreacyjnego Balaton, remont naszej zabytkowej perły – Pałacu Dietrichsteinów, rewitalizację historycznego dworca kolejowego i bardzo duży sukces wodzisławskiej oświaty, którą obecnie stawia się za przykład w kraju. To tak na szybko. Nie sposób tu wybrać jednak jednego, wiodącego działania.

Kadencja też była długa…

Z jednej strony tak, ale z drugiej była też skrócona o okresy pandemii i wojny w Ukrainie. To zabrało wiele czasu tej kadencji na normalną pracę. Tak naprawdę to wycięte ponad dwa lata, w trakcie których musieliśmy działać zupełnie inaczej.

A czy widzi pan w takim razie jakieś porażki tej kadencji?

Nie traktuję tego w kategorii porażki, a raczej w kategorii tzw. rzeczy niepotrzebnych. Taką rzeczą niepotrzebną dla całej naszej miejskiej wspólnoty była i jest sytuacja konfliktu związanego z organem stanowiącym, czyli radą miejską. Czy dałoby się temu zapobiec? Dzisiaj stanowczo widzę, że nie, bo zależne jest to od charakterów osób, w przypadku których deklaracje mają się nijak do czynów. Druga niepotrzebna sytuacja, która wydarzyła się w tej kadencji, była związana z błędem ludzkim – utratą szansy na aplikowanie o środki z Polskiego Ładu we wcześniejszych rozdaniach. Ale tę sytuację przekuliśmy w sukces. Kwotę, której ta sytuacja dotyczyła, czyli 30 mln zł, pozyskaliśmy z Polskiego Ładu na duże zadanie, czyli inwestycje drogowe w dzielnicach miasta. Podsumowując: dwie rzeczy niepotrzebne, z których jedna została odwrócona i naprawiona. Natomiast w odniesieniu do tego najpierw wskazanego przypadku to wyborcy będą podejmować najważniejsze decyzje już 7 kwietnia.

Pojawiają się sugestie, że nastąpił przesyt wizualizacji różnych inwestycji przed wyborami. Co pan na to?

Uważam tego typu opinie za zupełnie chybione. Wizualizacja jest normalną częścią pracy projektowej. Każdy, kto w życiu realizował jakiś projekt, wie, że element graficznej wizualizacji też wchodzi w zakres pracy projektowej. Po drugie nie jest to nowość w moim wydaniu. Od lat w swojej codziennej pracy prezentowałem wizualizacje i graficzne plansze obrazujące, co chcemy zrobić. Pałac przed modernizacją miał wizualizację, Balaton miał wizualizację, dworzec kolejowy także. Przy planach związanych z rozwojem mieszkalnictwa również pokazywaliśmy, jak miałyby wyglądać mieszkania. Większość z w ten sposób ukazanych projektów przekuwamy w czyny. I tak, nie wyobrażam sobie przekazywać naszym mieszkańcom, że chcę coś zrobić, nawet tego nie pokazując. W mojej pracy to standard, który się sprawdza: jest koncepcja, jest projekt, jest konkretna realizacja. Odnosząc to do dzisiejszej kampanii moich kontrkandydatów, uważam, że zobaczyć możemy brak merytoryki, brak wizualizacji i konkretnych projektów. Z jakiejkolwiek strony.

Co z tegorocznym budżetem, czy inwestycje będą mogły być realizowane, a tymczasem co z wypłatami dla urzędników?

Należy pamiętać, że okres finansowania większości zaprezentowanych przeze mnie inwestycji rozłoży się na lata 2025-2027, czyli lata tej perspektywy unijnej. W tym roku zatem nie będziemy ponosić na te cele wydatków budżetowych. Co do kwestii wynagrodzeń i spinania pod tym kątem budżetu urzędu i jednostek, uważam, że powinna być to kwestia rozstrzygana przez nową radę, bo to właśnie ta rada będzie decydowała o budżetach w następnych pięciu latach. Dlatego też na razie w ogóle nie poruszaliśmy tematu wolnych środków. Mocno wierzę jednak, że uda się wypracować tutaj wraz z radnymi odpowiednie rozwiązania.

Pozostając nieco w tym temacie, bo odpowiedź może wiązać się z poprzednim pytaniem, chciałem zapytać też, czy jest jakiś problem czy kwestia, którą trzeba będzie niezwłocznie podjąć i rozwiązać po wyborach?

Myślę, że nie istnieje żadna sytuacja kryzysowa, która wymagałaby natychmiastowych działań. Uważam jednak, że już z nową radą, jeśli będzie mi dane dalej pełnić funkcję prezydenta, będziemy musieli sukcesywnie wypracowywać rozwiązania dla finansowania poszczególnych sfer, jak sfery sportu, edukacji czy kultury, czego nie było w tej kadencji. Mogę potwierdzić, że startuję na moją ostatnią kadencję, czy przepisy o dwukadencyjności pozostaną niezmienione, czy też będą zmodyfikowane. Dlatego wierzę też, że nowa rada miasta stanie się pewnego rodzaju akademią samorządową, z której w przyszłości wyłonią się liderzy, a może też przyszły prezydent. Jestem otwarty na współpracę i pozostawienie za sobą zadr, choć zdaję sobie sprawę, że niektórzy nie mają takiego podejścia.

Ile osób pozwał pan w ostatnim czasie w trybie wyborczym i za co, bo wiem, że część zarzutów dotyczyła opinii, które pojawiły się w wywiadzie w naszej gazecie?

Korzystam z możliwości obrony, bo od lat pojawia się wobec mojej osoby zjawisko niekonstruktywnej krytyki, a krytykanctwa i hejtu, często na zasadzie „obrzućmy go błotem, a może coś się przylepi”. Dlatego też postanowiłem dochodzić swoich praw na drodze sądowej w dwóch sprawach, choć także nie jest to doskonały system. Chciałem też poznać orzecznictwo w zakresie ustalenia, czy prezentowane materiały mają charakter wyborczy. Sąd to potwierdził, jednak w przypadku treści, które pojawiły się w wywiadzie z przewodniczącym rady Dezyderiuszem Szwagrzakiem, sąd oddalił wniosek o wydanie orzeczenia, przyjmując stanowisko, że są to prywatne opinie pana przewodniczącego. Pozostajemy więc w sferze opinii – więc nawet jeśli ja w oparciu o moje i moich pracowników doświadczenia ze współpracy z panem przewodniczącym mam o nim bardzo negatywną opinię, on ma zapewne taką opinię o mnie, to jest to nasze prywatne zdanie, do którego mamy prawo. Podobnie w sprawie przeciwko radnemu Łukaszowi Chrząszczowi, gdzie również stwierdzono, iż była to prywatna opinia.

Czy pana zdaniem ostatnie dni kampanii będą brutalne i trudne, czy przebiegną spokojnie?

Patrząc na to, co działo się do tej pory, nie łudzę się, że może być spokojnie. Widzimy na każdym kroku kampanię „antyKieca”, przy braku merytoryki i przede wszystkim tego, czym powinna charakteryzować się kampania wyborcza do samorządu – spotkań z mieszkańcami, dyskusji, rozmów i prezentacji konkretnych projektów, choćby w formie konwencji wyborczych lub debat, jak ma to miejsce w sąsiednich samorządach. Ja wychodzę do ludzi, jestem na spotkaniach, rozmawiam – także w przypadku wydarzeń miejskich, z racji pełnienia funkcji, ale odpowiadam też na pytania online. Mam jednak wrażenie, że ta kampania to festiwal iluzji moich kontrkandydatów, nawet patrząc na banery wyborcze z wyretuszowanymi zdjęciami, zupełnie nieadekwatnymi do rzeczywistości. W samorządzie chodzi przecież o autentyczność, a w mojej opinii tego tu brakuje. Ja też jestem wyborcą i chcę podejmować decyzje świadomie, na podstawie oceny merytorycznych działań kandydatów.

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

50 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
mhl999 05.04.2024 22:39
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Owszem Szymczak już był, podobnie jak wielu innych kandytatów, którzy niegdyś stali u boku Kiecy i wierzyli, że ten człowiek coś realnie może zdziałać. Rzeczywistość na przestrzeni lat pokazała, że drogi się rozminęły. Bawi mnie takie wypominanie dla wypominania. Ludzie po prostu dojrzewają do zmian, nie akceptują nieudolności obecnej władzy i chcą po prostu lepiej żyć. Dlatego startują w wyborach żeby zmienić otaczającą rzeczywistość. Szymczak jeśli dobierze sobie radnych do współpracy może zacząć realnie zmieniać Wodzisław. Miasto potrzebuje dziś milowego kroku i powiewu świeżości gdyż obecnie zatrute jest manipulacjami Kiecy. Wybór jest prosty Kieca daje tylko dalszą stagnację natomiast Szatyło, Szymczak, Szwagrzak, Piwoński gwarantują zmiany na lepsze.

~Krytyk1 (46.134. * .55) 05.04.2024 20:45
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A Szymczak był nie tak dawno zastępcą Kiecy. W tamtym czasie budowano RPR. To, ile to "cudo" kosztowało, to ich wspólna zasługa

~Krytyk1 (46.134. * .55) 05.04.2024 20:38
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Przecież teren, na kt. Eko-Okna wybudowały ten zakład powstał na terenie należącym poprzednio do Archidiecezji Katowickiej. Nie był to teren miejski. Ciekawe, którędy kierowany będzie transport z tego zakładu.

~Krytyk1 (46.134. * .55) 05.04.2024 20:32
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Kieca, udowodnij, że powstanie zakładu Eko-Okien w Wodzisławiu Śląskim to jest choć trochę twoja zasługa. Bo nigdzie takiej informacji nie mogę znaleźć.

mhl999 05.04.2024 19:50
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

@~bono1 (5.173. * .229) zauważ, że wszystkie komitety mają bliźniaczo podobne iluzje. Dziwi mnie nastomiast brak działań Kiecy co do budowy obwodnicy. Chyba zamiótł temat pod dywan po 18 latach nieudolności w tym temacie. Przypomnij sobie start Kiecy i tego w jakiej pozycji był Rybnik czy Racibórz z obwodnicami. Może się mylę, ale w 2006 roku wszystkie w/w gminy ich nie miały. Minęły lata i Wodzisław jest w czarnej dup.. Tymczasem inni już kończą.

Czy chcesz czy nie to wystarczający argument do zmiany prezydenta. Kiedy spojrzysz na sprawy budżetowe, to już wiadomo, że wesoło nie jest w miejskiej kasie. Jedną z przyczyn jest budowanie "pomników". Daleko nie trzeba szukać lata temu oddany dworzec kolejowy do użytku do dziś w zasadzie nie zagospodarowany a utrzymywać trzeba ;-)

I teraz rzuć okiem na "iluzje" - tylko wodzisław 2.0 proponuje coś realnego do realizacji, co przedłoży się na oszczędności albo jak wolisz zwiększy przychody. Cała reszta kandydatów mam wrażenie, że liczy aż manna z nieba spadnie. I jeśli ktoś chce zmian w mieście, które będą krokiem milowym to powinien głosować na ekipę z Wodzisławia 2.0 i Szymczaka bo tylko to zestawienie daje największą gwarancję, że miasto nie pozostanie w miejscu.

~bono1 (5.173. * .229) 05.04.2024 16:18
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Zgadza się festiwal obietnic z 2.0 to festiwal iluzji

zxc 05.04.2024 15:06
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

cóż festiwal iluzji to jest festiwal obietnic, w tym ktoś od 2006 roku ma mistrza ale nie fotografii.

~Stepel (188.137. * .55) 03.04.2024 21:07
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Koniec (2.58. * .35) 03.04.2024 15:38
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Kieca do wymiany za długo już tam siedzi nic nie robi i już nic nie zrobi . Czuć go formaliną na kilometr

~MieszkankaPokoju (95.164. * .150) 03.04.2024 13:19
oceniono 2 razy
2

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~PrezydentKiecaPizdaEwidentna (188.137. * .123) 03.04.2024 12:43
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

zxc 03.04.2024 11:09
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

straży miejskiej to nie ma, ani na rynku który za Kiecy stał się jednym wielkim bezładem i parkingiem, ani na Kubsza która kiedyś była piękną ulicą z ławkami. W mieście panuje bezład i nieporządek pod jego rządami, a wszelkie "inwestycje" to wydmuszka. Na zewnątrz ładne a w środku jak zalewany dworzec pkp, czy balaton ze skarpą. Pan prezydent powinien kandydować na POsła czy europOsła i zostawić już Wodzisław Slaski w spokoju. Przed wyborami do sejmu, kandydował z KOalicji Obywatelskiej ale myślami chyba był w Warszawie, ale okazało się, że w Wodzisławiu brakło głosów i do sejmu się nie dostał.

~MamaMalucha (86.48. * .192) 03.04.2024 10:55
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Może Pan Kieca zajrzy w monitoring i zobaczy jak parkuję się samochody na Tysiąclecia widać będzie z klatki 34 - 50 wjazd na PCK Już parkingi za mało, ulice zabarykadowane, mało teraz parkują na chodnikach. Piesi to którędy mają chodzić? Gdzie straż miejska za co biorą pieniądze, gdzie policja? Tak wygląda miasto zarządzane przez Pana Kiece!

~Kieca_to_współczesny_Judasz (46.113. * .7) 03.04.2024 07:42
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Kieca to taki współczesny Judasz

~Opo (37.248. * .126) 02.04.2024 21:41
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

JustaJusta nie jestem zwolennikiem pana Szwagrzaka nie jestem wgl z Wodzislawia bywam tam jako gość i widzę co przez lata zniszczył pan Kieca miasto jest tak zaniedbane
Trzeba zmiany i wieże ze ludzie z Wodzislawia postawią na lepszy wybór obojętnie kto nim będzie oprócz pana Kiecy
Widać odezwała się prawa ręka pana Mietka i zaczyna bronić go w internecie bo w sądzie już jest przegrany jak to pokazało 3 sprawy co już przegrał a przegra jeszcze największa sprawę z SWD!!!

~Pepsi (46.204. * .233) 02.04.2024 21:01
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

Panie Prezydencie dlaczego nie ma debaty kandydatów na urzad Prezydenta Miasta na wzór Rybnika nie będziemy się obrażać tylko piękna dyskusja

~JustaJusta (93.179. * .78) 02.04.2024 20:35
oceniono 8 razy
-6
Zgłoś

Fajnych sxwagrzak ma klakierów.......typu opo

za takie chamskie odzewy typu "won" " nie głosujcie na pajaca"
tym bardziej zagłosuję na Kiecę bo on coś zrobił a szwagrzak NIC, wielkie NIC!!!

~Opo (31.0. * .64) 02.04.2024 20:17
oceniono 8 razy
6
Zgłoś

Kieca won z Wodzislawia opamiętajcie się ludzie i nie głosujcie na tego pajaca ile on obiecuje a nic nie zrealizuje jak co kadencje
Ostatnio znajomi przyjechali z daleka i już tu kiedyś byli i sami powiedzieli ze Wodzisław potrzebuje zmian bo teraz to tu syf i nic więcej nie zachęca żeby ktoś wgl do nas przyjeżdżał

Nie dla Kiecy 7 kwietnia miej honor Mitek i wycofaj się !!!

~op (91.192. * .86) 02.04.2024 19:31
oceniono 8 razy
4
Zgłoś

Festiwal iluzji to byl przez wszystkiepana kadencje,panie Kieca

aus 02.04.2024 19:18
oceniono 9 razy
7
Zgłoś

Pan Kieca powinien sobie kandydować w Warszawie z KOalicji Obywatelskiej z 6 miejsca na radnego miasta stołecznego.

~Oszust (94.254. * .15) 02.04.2024 18:50
oceniono 11 razy
9
Zgłoś

Obiecane rowery elektryczne 2 gen dlaczego nowiny się nie zapytały panie Kieca mogę pana nazwać legalnie oszustem. Miały być i nie ma

~Odpiwiednik (51.75. * .103) 02.04.2024 18:07
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Toffi
Nikt pod żabką ci nie powiedział? Zapytaj tam.

~Furmen (51.195. * .145) 02.04.2024 18:04
oceniono 7 razy
5
Zgłoś

"Wizualizacja jest normalną częścią pracy projektowej."
Czy była zrobiona wizualizacja ul Tysiąclecia? Bo za projekt zapłacili mieszkańcy. Projekt który nie był zrealizowany! Proszę się przejść, przejechać tą ulicą? Takie dziadostwo tylko kieca potrafi zrobić! To jest takie wyczekiwanie aż ktoś tam zginie, wychodząc zza samochodów.. Później będzie badanie i sprawdzanie.

Toffi 02.04.2024 18:01
oceniono 9 razy
-9
Zgłoś

Czy ktoś mi powie jakie konkretne plany na miasto i gdzie je znajdę ma Alan i Dezyderiusz bo tylko słyszę ... trzeba , musimy , zrobimy. Mnie interesuje ... jak to zrobię skąd wezmę środki i dlaczego to takie proste. Zapraszam do odpowiedzi .

~MaszRację (46.22. * .178) 02.04.2024 17:43
oceniono 6 razy
-4
Zgłoś

Rzeczywiscie trollu pis i szwagrzak miał wiekszość przez 4 lata w Radzie i nawet jednej betonowej donicy nie postawili :))))))))))))
dawaj dalej .................to się pośmiejemy

~Pepsi (46.204. * .233) 02.04.2024 17:39
oceniono 8 razy
6
Zgłoś

Panie Prezydencie jak pan spogląda przez okno to widać spójność i wizję na Wodzisław kwintesecja to stadion odry ,dziupla i korty tenisowe itp i mega donice na ul Boguminskiej

~Majzel (2.58. * .35) 02.04.2024 17:36
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

Nawet lokalni przedsiębiorcy odwrócili się od Kiecy. Wchodzę do sklepu na rynku a tam tabliczka . Wyborców Kiecy nie obsługujemy.

~bobo1 (5.173. * .52) 02.04.2024 16:53
oceniono 8 razy
6
Zgłoś

Kieca gdzie galeria Odra,więzienie,obwodnica i wiele innych obiecanek twoich w myśl powiedzenia "nikt ci tyle nie da co kieca obieca" i dlatego pakuj manatki i do bielska z powrotem wraz z swoimi sługusami z PO

~Naczelnik (46.113. * .7) 02.04.2024 16:34
oceniono 6 razy
4
Zgłoś

Kwik to widać w urzędzie miasta Kieca kazał że wszystkich komputerów głosować w sondażach a i tak przegrał w każdym sondażu. Panicznie boi się przegranej

~WierzbaPlaczaca (89.163. * .230) 02.04.2024 16:18
oceniono 7 razy
-5
Zgłoś


Kwik to ja widzę w komentarzach pis-arów i 2.0
Powiem krótko "z czym do ludu ?"
Pamiętam jak przed wyborami pis-ory pisały takie same głupoty i co ???
dzisiaj pis-u już prawie nie ma!!!
a już największy plakat szwagrzaka przed kościołem to prawdziwy krzyk rozpaczy
Im większy plakat tym większy kwik i strach przed wyborami.....
Jeszcze tydzień i przestaniecie (albo przestaniesz-bo wygląda mi to na jednego trolla) głupoty pisać
Wy naprawdę wierzycie, że ludzie wybiorą dyr. pralni?

~Pepsi (37.47. * .88) 02.04.2024 14:43
oceniono 9 razy
7
Zgłoś

Panie Prezydencie dziękuję za obwodnicę za hale widowiskową,stadion Odry, za parkingi oraz za 30mln które pomogły w budżecie miasta i piękny park paradę równości i oktoberfest

~Dzban (2.58. * .35) 02.04.2024 14:42
oceniono 9 razy
7
Zgłoś

Kieca oddaj nasze 30 mln,które przez ciebie miasto straciło ,a temat obwodnicy to już widać cisza nawet nowiny mają zakaz pytać Kiecy , dlaczego nie powstała i nie powstanie.

~Będzieśmiesznie (91.192. * .96) 02.04.2024 14:39
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Będzie heca jak Kieca wygra po raz kolejny. Wszak klakierzy nie dopuszczają do siebie myśli że może być ktoś inny za prezia. Przypominam tylko że Kieca miał 27 lat i mało co wiedział jak zostawał preziem. Teraz w wywiadzie ma problem ze kandydaci zdjęcia z foto szopa se robią. Heh faktycznie problem.

~Pati_ (46.204. * .99) 02.04.2024 14:28
oceniono 10 razy
8
Zgłoś

Normalnie bym mogła zapytać Pana Kiecę o projekt Drogi Głównej Południowej i dlaczego tak długo z tym się pierniczą ale może to być hejt. :D Albo bym mogła się spytać co PO czyli jego ukochana partia zrobiła z inwestycji państwowych dla nas? Rządzili 8 lat i teraz na nowo rządzą i gdzie inwestycje? Gdzie inwestycje państwowe Panie Kieca? Pewnie jak zwykle inni dostaną! Gdzie Pana PO?

~pszowioki (46.204. * .59) 02.04.2024 14:09
oceniono 10 razy
-8
Zgłoś

Kieca-człowiek wykształcony,uprzejmy i miły,doświadczony,otaczający się takimi samymi ludźmi,nieskory do zwady,raczej ugodowy.W dodatku wszystko macie w tym Wodzisławiu a mało jaki zakład produkcyjny a jakoś umie pozyskać środki.Nie wiem czego wy chcecie od tego faceta,lepszego prezydenta mieć nie będziecie

~Mgfgy20 (31.0. * .217) 02.04.2024 14:07
oceniono 7 razy
-1
Zgłoś

Uwaga uwaga nadchodzi wodzislaw 2.0 i powiat 2.0 uciekać nadchodzi Alanek z bandą już się boimy buuui strach ahahahaha

~Mich (31.0. * .77) 02.04.2024 14:05
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

aus- wywrócicie ten stolik, powiadasz? :D

~bhjgrf20 (85.14. * .21) 02.04.2024 14:03
oceniono 8 razy
-6
Zgłoś

asu - nie strasz nie strasz bo się zes......

~Ostatni_oddech (2.58. * .35) 02.04.2024 13:57
oceniono 6 razy
4

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

aus 02.04.2024 13:55
oceniono 8 razy
4

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu