Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piotr Hojka: Potrzeba dialogu pomiędzy samorządami

Z prezesem Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej - Piotrem Hojką, który jest także „jedynką” na liście Powiat 2.0 do powiatu wodzisławskiego, rozmawiamy tworzeniu komitetu wyborczego i ewentualnej koalicji, koniecznych zmianach i potrzebach komunikacyjnych.

Piotr Hojka: Potrzeba dialogu pomiędzy samorządamiarch.
Piotr Hojka zaznacza, że Powiat 2.0 stawia na nowe twarze, nieskażone wielką polityką

Piotr Hojka: Potrzeba dialogu pomiędzy samorządami

Szymon Kamczyk. Państwa komitet do powiatu to w zasadzie taki miks różnych osobowości, z różnych środowisk, choć wielu utożsamia was głównie z Konfederacją. Daje pan jednak do zrozumienia, że to nie tylko jedna formacja?

Piotr Hojka. Tak, to wiele środowisk i wspólnota ludzi. Każdy z nas się różni, natomiast mamy wspólną wizję i cele, a także wspólne pomysły. Zdecydowana większość osób jest bezpartyjna. Ja też nigdy nie należałem do żadnej partii. Osobiście jestem zmęczony wojną polsko-polską pomiędzy partiami. Jako Powiat 2.0 mówimy temu koniec i stawiamy na nową jakość, nowe twarze nieskażone wielka polityką.

Po co idziecie do powiatu? Jaki będzie pana zdaniem najważniejszy problem, z jakim trzeba będzie się zmierzyć na poziomie powiatu?

Osobiście chciałbym silniejszej pozycji Wodzisławia Śląskiego w powiecie, bo silny lider, to silny powiat. Tego brakuje. Na pewno problemów do rozwiązania jest wiele. To problem komunikacyjny i kwestie związane z Drogą Główną Południową, pociągi Intercity, które mogą nam zniknąć przez brak modernizacji linii kolejowej, to także problemy służby zdrowia. Musimy też postawić na elementy działalności powiatu, które będą konkurencyjne względem sąsiednich powiatów, aby przyciągnąć do nas zainteresowanych. Dobrym przykładem jest szkoła medyczna, która funkcjonowała u nas, ale obecnie jej nie mamy, a to przecież element, który może ściągać kadrę dla szpitala. Musimy się bardziej integrować między samorządami, aby nie kopiować swoich pomysłów, a każda z gmin będzie miała coś, co będzie ją wyróżniać. Jednym słowem potrzeba nam dialogu między samorządami. Szczególnie bliskie są mi sprawy służby zdrowia, bo mój tato pracował w pogotowiu przez 40 lat. Znam to więc od strony praktycznej. Szpital potrzebuje również nowej infrastruktury. Moim zdaniem podstawą jest lądowisko dla śmigłowców i łączniki budynków szpitalnych. Należałoby się też zastanowić nad 6. zespołem pogotowia ratunkowego w powiecie. Wiele osób się o to martwi, bo mamy stosunkowo mało karetek na taką liczbę mieszkańców. Dodatkowy zespół powinien powstać przy autostradzie A1, gdzieś na pograniczu Gorzyc i Godowa. To wymagałoby interwencji powiatu w województwie, aby nieco przeorganizować system ratownictwa medycznego i tym samym odciążyć pogotowie ratunkowe w Wodzisławiu i Rydułtowach.

Ostatni przykład z Żor, gdzie przekazano teren pod budowę nowej stacji pogotowia pokazuje, że ze strony WPR chęci do zmian systemowych są, ale czy są one też na poziomie samorządów?

Czasem brakuje inicjatywy. My nie możemy ograniczać naszych ambicji, bo ambicje powodują, że możemy część z tych pomysłów zrealizować. Jeżeli nie będzie tych pomysłów, a mam wrażenie, że ostatnio tak było w powiecie, to będziemy stać w miejscu. To jest tak, jak z historią. Jeśli się nie zaryzykuje i nie otwiera pewnych hipotez, to nie pojawiają się nowe odkrycia. Chciałbym też, aby radni nie bali się podejmowania strategicznych decyzji, które będą dla powiatu na 20, 30, a może nawet 50 lat.

Zależy Wam na tym, aby odmłodzić radę powiatu?

Chcielibyśmy wprowadzić nowe pokolenie do tej rady. Okazuje się, że jestem najmłodszą „jedynką” na listach do powiatu z Wodzisławia. Z jednej strony się tym cieszę, a z drugiej przecież nie jestem już taki młody. Dla mnie są mocno widoczne różnice w spojrzeniu na pewne sprawy dla 40-latków, a np. wizji 20-latków, dlatego nie wyobrażam sobie, aby w powiecie nie było przedstawicieli młodszego pokolenia. Stawianie na same doświadczenie nie jest dobre, dlatego dajemy alternatywę.

Jeśli przyszłoby Wam utworzyć koalicję w powiecie, z kim byłoby najbliżej Powiatowi 2.0?

Na dziś nie zakładamy koalicji, ponieważ nie wiemy jeszcze, czy nasz projekt się zrealizuje. Mogę mówić za siebie, że ja osobiście mogę współpracować z każdym dla dobra naszej ziemi wodzisławskiej. Przez lata mojej działalności w Towarzystwie Miłośników Ziemi Wodzisławskiej i w Muzeum pokazywałem, że nie jestem zamknięty na jakiekolwiek opcje polityczne.

Czy coś ze swojej pracy zawodowej chciałby pan przenieść do samorządu powiatowego?

Moja praca jest jednocześnie moją pasją i wiadomo, że ciężko odciąć się całkowicie od kultury, historii, jednak w powiecie chciałbym skupić się na czymś innym. Chciałbym pozostać zapamiętany nie tylko jako historyk. Mam doświadczenie w postaci tego, że wiem, jak kiedyś ludzie przewidywali przyszłość i co chcieli zmieniać oraz jak to realizować. Dlatego wiem, że musimy ambitnie patrzeć w dalszą przyszłość, aby iść do przodu. To, co mógłbym wykorzystać z mojej pracy zawodowej to doświadczenie historyka, bo musimy zacząć myśleć strategicznie, aby ten powiat rozwijać.

Wspomniał pan o problemach komunikacyjnych. Często pojawia się kwestia braku jednego wspólnego biletu dla komunikacji autobusowej i wielu przewoźników. Macie na to pomysł?

Chcielibyśmy to ułatwić. Też chcielibyśmy wspólnego biletu, ale to trzeba po prostu dogadać, aby komunikacja była użyteczna dla mieszkańców. Dziś czasem ciężko dojechać z jednego końca powiatu na drugi. Na pewno będziemy też lobbować za wybudowaniem przystanku kolejowego Wodzisław Śląski-Turzyczka. To postulat kolegów z Towarzystwa Entuzjastów Kolei, podobnie jak polepszenie parametrów linii kolejowej, aby nie tracić połączeń. Przykładem są pociągi na Hel, zlikwidowane od tego roku przez brak przepustowości pomiędzy Wodzisławiem a Olzą. Wszystkich którzy chcieliby zmian, ambicji i dumy z ziemi wodzisławskiej zachęcam do głosowania na nowych ludzi na Powiat 2.0.

110 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Inter 05.04.2024 22:49
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Wyluzowaliscie? Czy jeszcze nie? Cały dzień siedzicie i piszecie, jak emeryci....Piszecie i piszecie, straszcie i zaklinajcie czas, bo się boicie że ktoś nowy wejdzie do powiatu i ktoś zrobi wam niespodziankę. No i dobrze piszcie, płaczcie, krzyczcie, oskarżajcie ale to nic nie zmieni, nowi ludzie, nowe pomysły, nowy powiat już nadchodzi. Powiat 2.0

~Milllka (5.184. * .29) 05.04.2024 21:56
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

A dawajcie te kartki komu się podoba 0 zawsze bedzie 0.Jedyne dobre to już nikt tych waszych bredni nie będzie czytał.

~heksa (46.134. * .219) 05.04.2024 21:41
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

ze strony TEK: Szanowni Państwo, Wyborcy ‼️ W niedzielę nad urną strzeżmy się, aby nie zmarnować swojego głosu na hamulcowych, którzy głosowali przeciwko nowoczesnej, szybkiej kolei w Wodzisławiu! Tym ludziom koniecznie pokażmy czerwoną kartkę.

Wyniki głosowania jawnego w sprawie: poparcia apelu Towarzystwa Entuzjastów Kolei z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim z dnia 20 października 2020 r. o umiejscowienie stacji regionalnej kolei dużej prędkości Katowice – Ostrawa na terenie Wodzisławia Śląskiego, druk nr 7f, Uchwała Nr XXIV/253/2020
PRZECIW (13)
Andreczko Mirosław, Ballarin Janusz, Bizoń Leszek, Hawel Marek, Kiełkowska Gabriela, Maćkowska Danuta, Marcol Roman, Rduch-Kaszuba Joanna, Somerlik Czesława, Sosnecki Józef, Tomiczek Izabela, Wala Robert, Zemło Jan

~pamiętaj (46.204. * .69) 05.04.2024 21:29
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Pamiętajmy że 0 zawsze będzie znaczyć 0

~tofakt (5.184. * .13) 05.04.2024 21:13
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Dajmy już spokój bo pisanie o tych idiotach ich tylko nakręca a mhl już od
dawna to usłużny lokaj Pani Marleny. Nie chcę napisać piesek.

~domhl999 (188.137. * .10) 05.04.2024 20:59
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Człowieku ogarnij się wnioski powypadkowe to sporządzają biegli eksperci powołani przez prokuratora no może w szczególnych przypadkach właściciel drogi lub powołana przez niego komisja ekspertów. Pan Zemło to bardzo doświadczony i skuteczny samorządowiec i na pewno wie na co może sobie pozwolić . Skąd i jakie wnioski ty wytrzasnąłeś. Chociaż jeżeli chodzi o was to już coraz mniej mnie dziwi.

mhl999 05.04.2024 20:30
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

daleko, nie trzeba szukać spójrz na wnioski powypadkowe

~domhl999 (188.137. * .10) 05.04.2024 20:12
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

No a jakie to zmiany Pan Zemło blokuje proszę rozwiń ten wątek, jeżeli radio i prasa trąbią o sukcesach. Ty jak zwykle brniesz w kłamstwa. Smutne to że kłamiesz bez sensu. Na jednym cię złapią to wymyślasz drugie.

mhl999 05.04.2024 19:56
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

nie bez przyczyny chyba, Zemło to po prostu obecnie starszy Pan, który nie powinien blokować zmian na lepsze

~Domhl999 (46.134. * .90) 05.04.2024 19:47
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

mhl a może tak trochę przyzwoitości po Panu Zemło jedziecie już od listopada a wypadek był chyba w styczniu to o jakim kapitalne ogarnij się bo to zero 0 niedługo i ciebie będzie doty

mhl999 05.04.2024 19:37
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

@Domhl (5.184. * .118)
to, że siedzę w tematach samorządowych nie oznacza, że interesuje mnie wszystko. realnie miasto i żadne struktury powyżej. Wiem natomiast to, że ekipa z Wodzisławia 2.0 ma szybko uczących się ludzi a dociekliwość która ich cechuje z pewnością przyda się w walce z betonem jaki siedzi w powiecie. Krytyka Zemły? W mojej ocenie uzasadniona, zdarzył się wypadek i ktoś tu chciał ugrać kapitał polityczny pod kątem dzielnicy. Decyzja o ograniczeniu prędkości jest głupia po prostu.

~bono1 (5.173. * .229) 05.04.2024 16:11
oceniono 5 razy
-5
Zgłoś

Do lewaka zxc a ile lat ma cybulka emeryt który cały czas jest radnym

~Bagno (188.137. * .10) 05.04.2024 14:57
oceniono 5 razy
-5
Zgłoś

To oczekuję, że przeprosicie Pana Zemło za wycieranie sobie jego nazwiskiem

expert 05.04.2024 14:37
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

~podrozzzwagęęę Racja dyskusja powinna być merytoryczna. Jak dla mnie najważniejszym argumentem jest to, że Powiat 2.0 jest nowym komitetem i są tam nowi ludzie, nowe pomysły i tyle. Wplatanie tutaj innych kandydatów jest niepotrzebne. Ale to sami zwolennicy "starych" tutaj się wpisali. Niech sobie wyborcy decydują. Ja chce nowych ludzi bo w powiecie I mieście dobrze nie jest. Także cieszę się, że mogę głosować nie na tych OC byli ale na Powiat 2.0 i dać im szansę i zobaczyć czy coś zmienią. Tyle w temacie (i proszę mi tu nie pisać bzdur do mojego wpisu bo sami nakręcacie temat). To jest forum zwolenników Powiatu 2.0 i nic o innych pisać nie musimy i nie chcemy.

~Bagno (188.137. * .10) 05.04.2024 14:32
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Mam pytanie do kandydatów powiat 2.0. Czy nie jest wam wstyd kandydować list 2.0 gdzie zwolennicy tych list posuwają się do pomówień obrażania innych osób kandydatów. Co potem powiecie sorry to nie ja . Otóżi wy bo to czytacie i cieszycie, że wasi , może i wy dokopjecie innym.

~podrozzzwagęęę (188.137. * .10) 05.04.2024 14:23

W jednym zwolennicy i sympatycy komitetów doszli do perfekcji do obrzucania pomówieniami kandydatów z innych list ale czy to się im opłaci, oceńcie to w wyborach bo moim zdaniem oddanie głosu na 0 jest głosem straconym. Szkoda , że ci obrzucający tak chętnie innych nie stosują się do zasady. JAK NIE WIESZ JAK SIĘ ZACHOWAĆ ZACHOWAJ SIĘ PRZYZWOICIE. Tylko tyle i aż tyle.

zxc 05.04.2024 14:21
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

skuteczny w czym? Powiatowa droga Olszyny wygląda tak samo jak przed budową dużego zakładu (tak samo żadnej zmiany nawet lewoskrętu). W szpitalu w Wodzisławiu wieczne problemy, dojazd do Uniwar na powiatówce w Gorzyczkach to samo. Do panatonii (amazon) też zamiast zrobić dojazd osobny to zrobiono tylko (małe zresztą) rondo. Brak dużych dokonań. Polska się rozwijała podobno za PiS ale nie nasz powiat nie miasto. Obwodnicy powiatu dalej brak.

~dozxc (5.184. * .151) 05.04.2024 12:56
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Dla.mnie najważniejsze że jest skuteczny ( a jest) w rozwiązywaniu trudnych spraw . A dla ciebie to Pan Jan Zemło

zxc 05.04.2024 11:32
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Ile Jan Zemło ma lat?

~dozxc (5.184. * .151) 05.04.2024 10:38
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

zxc wystarczy poczytać dwa wątki z wywiadów Jan Zemło I Piotr Hojka i wszystko jasne

zxc 05.04.2024 08:33
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

~Tżg (5.184. * .115) konfederacja? chyba w twoich urojeniach.

~Tżg (5.184. * .115) 05.04.2024 07:39
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Jeżeli jakimś cudem dostanie się ktoś z Konfederacji 2.0 to kto z nim bedzie chciał współpracować jak wszystkich poobrażali ci ukryci konfederaci.

~bobo1 (5.173. * .132) 04.04.2024 20:57
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Do lewaka poniżej po 1 powiatem ne rządzi po 2 jak rządził to zrobił dużo zresztą obecny powiat znowu wszystko zepsuł po za tym nie będę głosował na kogoś co nie umie rozróżnić rury kanalizacyjnej od kabla elektrycznego

aus 04.04.2024 19:11
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Pytanie do trola poniżej. Co zrobił PiS dla powiatu wodzisławskiego przez 8 lat albo radni PiS jak Rysiu. Jakoś nawet gdybym chciał to dokonań numeru 1 PiS nie widać. Tak jak nie widać było dokonań posłów PiS z powiatu. Wyborcy więc im podziękowali. Głosowanie na lokalny pis to obchiach.

~bobo1 (5.173. * .132) 04.04.2024 18:30
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Do poniżej jacy prawicowcy jak na listach pełno lewaków śmieszny jesteś a jaki mają program oprócz koncertu życzeń który został stworzony zapewne gdzieś na kolanie nie popieram tego powiatu co jest teraz

Rodowity Wodzisławianin 04.04.2024 17:59
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

~niżejdna (5.184. * .196) pis w powiecie wodzisławskim jest fatalny. To ciągle ci sami ludzie, bez programu, bez pomysłów, bez silnych liderów. PiS w powiecie wodzisławskim nawet kandydata na prezydenta nie wystawiło, bo PiS tutaj to partia której biura mają posłowie z Jastrzębia i Raciborza. Wodzisław przez 8 lat nie dostał prawie nic od rządu, 0 wielkich inwestycji. Dlatego głosowanie w powiecie wodzisławskim na PiS to obciach, dlatego są takie inicjatywy prawicowe jak Powiat 2.0 bo w PiS ciągle ci sami bezradni radni na listach.

Inter 04.04.2024 17:26
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

W Raciborzu jest obwodnica. W powiatowym szpitalu w Raciborzu funkcjonuje więcej oddziałów, mają budować SOR jest nowoczesna izba przyjęć jest lądowisko dla śmigłowców (wczoraj nocą był tam helikoptet LPR z Wrocławia), a co jest u nas? Dziadostwo. Bo dziady rządzą i niczego nie rozwijają. O jakim drugim miejscu piszesz? Jakies konkursy sponsorowane? Zmienic ich wszystkich na nowych. Pokaż mi program tych dziadków. Gdzie jest? 0 konkretów. Was dzieli od Raciborza przepaść.

~towidać (5.184. * .154) 04.04.2024 16:10
oceniono 6 razy
-6
Zgłoś

zxc. A przecież wasze wpisy pokazują waszą nieudolność,. w Raciborzu tez większość zarządu to emeryci i są najlepsi w Polsce a powiat wodzisławski jest drugi w Polsce . Z twoimi wpisami nie mozma dyskutować bo są oderwane od rzeczywistości . Nie masz skrupułów w kłamaniu. Te wasze 2.0 to jest tzeczywoste. 0. Z próbnego i Salomon nie naleje.

zxc 04.04.2024 15:01
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

przecież te posty bobo1 itd. pisze ten sam gość, który zaklina rzeczywistość i udaje że wszystko jest ok w powiecie. Sami wiemy, że nie jest, a poprzez zbyt dużo emerytów mentalnie jesteśmy 30 lat za "murzinami" jak to godaja. Rybnik, Racibórz, Żory, Jastrzębie, wszystko nas wyprzedziło. U nas wszystko się zwija, nic się nie da, ambicji brak.

~bobo1 (5.173. * .252) 04.04.2024 15:00
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Do lewaka ponizej wieśniakiem to chyba jesteś ty a program to jest koncert zyczen który nigdy nie zostanie spełniony tak samo jak program fir dojczlanda ot i cała prawda zresztą na tych listach jest mnostw lewaków z poko pochowanych

expert 04.04.2024 09:42
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

Ps. Błotem obrzucacie wy i uderzacie w Powiat 2.0 który jako jedyny ma program rozwoju powiatu. Reszta to emeryci którzy siedzą na stołkach i nic im już nie potrzeba, żadnego rozwoju. POWIAT 2.0 powodzenia. Nie przejmujcie sie trolem bobo1, bo to zakompleksiony gość ze wsi. Wy macie program i chcecie rozwoju. Nareszcie jest na kogo do powiatu głosować :)

expert 04.04.2024 09:39
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

Cóż merytorycznie POWIAT 2.0 już wygrał. Ma najciekawszy, rozwojowy program. Służba zdrowia i jej rozwój, dobre drogi. Do tej pory to był minimalizm i nic się nie da, albo powtarzanie że po co w Wodzisławiu jak jest w Rybniku. Powiat 2.0 wchodzi i przecina ten węzeł "ale po co". Dla niektórych jest to szokiem ale lepiej późno niż wcale bo zostaliśmy w tyle.

~Obynie (188.137. * .10) 04.04.2024 08:51
oceniono 5 razy
-5
Zgłoś

Pojutrze już będzie cisza wyborcza o zastanawiam się czy taka kłamliwa kampania jaką prowadziło stowarzyszenie 2.0 (obrzucanie blotem) da efrkty

~bobo1 (94.254. * .71) 04.04.2024 08:17
oceniono 5 razy
-5
Zgłoś

Gdzie jest ten co obiecal debate czyzbycykor że ich 2.0 zostało by zaorane w tej debacie

~niżejdna (5.184. * .196) 03.04.2024 21:33
oceniono 5 razy
-5
Zgłoś

Proszę przeczytajcie komentarz poniżej Rodowity _ Wodzisławianin cyt. / pis. dąży do sor-u na gamowskiej/. Człowieku sam piszesz, pis dąży (pisownia oryginalna) a plujesz na radnych powiatu, kiedy to twoja partia ma również swój udział, że w powiecie wodzisławskim nie mamy żadnego parlamntarzysty. Trzeba bardzo dużo złej woli i głupoty, żeby takie teksty zamieszczać. Chociaż czytając wasze wpisy nie powinienem być zdziwiony.

Rodowity Wodzisławianin 03.04.2024 19:56
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

nowiny.pl/wiadomosci/229426-pis-dazy-do-sor-u-na-gamowskiej-takze-dla-dzieci-zeby-nie-odsylano-ich-do-rybnika-dyrektor-rudnik-to-inwestycja-na-50-mln-zl.html W Raciborzu mają ambicję, a w Wodzisławiu bezradnych radnych leni. Czas to zmienić, powodzenia Powiat 2.0

~tubylec1 (185.135. * .153) 03.04.2024 19:47
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Tu widać co bezradni i starosta wyczynia dokumenty z bip i głosowanie z sesji.
tiny.pl/d754m

Rodowity Wodzisławianin 03.04.2024 19:21
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

@bobo1(94.254. * .71) a może to tak jest, że pewnie chętnie tacy kandydaci startowaliby z Waszej listy, ale jak wam to napisać... u was nie ma miejsc, bo emeryci okupują je do końca, 60, 70+ czy wręcz dosłownie aż do śmierci, jak to już bywało. Więc dla młodych trzeba nową listę zrobić, bo ciężko im miejsce u was znaleźć, a u was starym przejść na zasłużoną emeryturę.

~bobo1 (94.254. * .71) 03.04.2024 18:07
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Do ponizej te stowarzyszemie 2.0 zadna opcja na zmiany dlaczego nie startują pod swoją flaga partyjna bo cykor ich złapał że będzie zero radnych

zxc 03.04.2024 15:26
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Wodzisław 2.0 i Powiat 2.0 to są zmiany na lepsze. Cała reszta to przystawki i ci co byli. Zmieniają tylko partie i loga. Za chwilę pojawią się w czwartej nodze i piątym wydaniu.