Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wandale niszczą banery wyborcze w powiecie wodzisławskim. Za to grozi mandat lub grzywna

Do naszej redakcji docierają głosy o niszczeniu banerów kandydatów w wyborach samorządowych, które odbędą się już 7 kwietnia. 

Wandale niszczą banery wyborcze w powiecie wodzisławskim. Za to grozi mandat lub grzywna
Za niszczenie banerów może grozić mandat 500 zł lub grzywna do 5000 zł.

Wandale niszczą banery wyborcze w powiecie wodzisławskim. Za to grozi mandat lub grzywna

Przypomnijmy, że według kodeksu wykroczeń "kto uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną podlega karze aresztu albo grzywnie (sąd może nałożyć grzywnę wysokości do 5000 zł a mandat nałożony przez policjanta za to wykroczenie może wynieść 500 zł)."

W powiecie wodzisławskim takie zdarzenia miały miejsce m.in. w gminie Gorzyce i samym Wodzisławiu. Na terenie gminy Gorzyce uszkodzony został baner Łukasza Pawlicy, a w Wodzisławiu Śląskim uszkodzono banery Dariusza Prusa oraz Barbary Chrobok. 

- Sprawa została zgłoszona na Policję. Baner znajduje się na terenie, który obejmują kamery PKP, więc mam nadzieję, że uda się ustalić sprawców - mówi Nowinom Dariusz Prus

Z kolei Barbara Chrobok z właściwym dla siebie dystansem poinformowała o uszkodzeniu swojego baneru w mediach społecznościowych. - Tutaj z uwagi na bliskość szkoły myślę, że to praca jakiegoś małoletniego ucznia. To dobra okazja, aby rodzice porozmawiali ze swoimi pociechami, że są inne możliwości twórczej aktywności niż niszczenie materiałów wyborczych - komentuje Barbara Chrobok

Ludzie

Dariusz Prus

Były wicestarosta powiatu wodzisławskiego 

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kilian (46.204. * .46) 27.03.2024 08:29

Już po niszczeniu plakatow widać że Polacy po 4 miesiacach rezimowych rządów, mają dość postkomunistów.

~Bezrobotyny (31.0. * .113) 26.03.2024 22:54

Oj tam oj tam od razu niszczą, tworzą na swój sposób Pani Barbaro, szkoda że za młodu rodzice nie rozmawiali z panią na temat uczciwości. I to bez względu na wybory he he ha i ha ha

~Jemioła (89.238. * .214) 26.03.2024 21:28
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Banery (5.173. * .178) 26.03.2024 19:53

A co zrobić jeśli kandydaci z Trzeciej drogi i PO powiesili banery bez pytania na płocie czy wolno ich usunąć czy jak ? Jako właściciel płotu co mogę zrobić

~GORZICZANIN (155.133. * .129) 26.03.2024 18:50
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~łał (185.246. * .141) 26.03.2024 15:39
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

to mnom fczonsło

~bobo1 (94.254. * .57) 26.03.2024 12:05
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

A ja mysle że to wichura zniszczyla