Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Panattoni wycofało się z ogromnej inwestycji w Rybniku

Swego czasu odtrąbiono już sukces, jednak ostatecznie inwestor wycofał się z przedsięwzięcia.

Panattoni wycofało się z ogromnej inwestycji w RybnikuFreepik
Nowoczesne powierzchnie magazynowe nie powstaną w Rybniku. Zdjęcie ilustracyjne

Panattoni to lider rynk nieruchomości przemysłowych w Europie. W 2022 r. spółka wygrała przetarg na zakup 40-hektarowej nieruchomości w pobliżu Drogi Regionalnej Racibórz - Pszczyna w Rybniku. Spółka wpłaciła 2,5 mln zł wadium, a całkowita kwota transakcji miała wynieść 20 mln zł.

Początkowo transakcję zamierzano sfinalizować jeszcze w 2022 r., tak by w drugim kwartale 2023 r. mogła ruszyć budowa magazynów o powierzchni 50 000 m2. Później Panattoni zawnioskowało o przedłużenie terminu na zwaracie umowy sprzedaży terenu do 30 listopada 2023 r. Spółka argumentowała to niepewną sytuacją związaną z wojną na Ukrainie, inflacją, ograniczoną dostępnością narzędzi do finansowania tak wielkiej inwestycji.

- Panattoni uzyskało decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, zaprojektowało drogę dojazdową oraz budowę hal na terenie, pozyskało uzgodnienia od gestorów sieci, a także poszukiwało finansowania realizacji inwestycji. Jednak dalsze przesunięcie terminu sprzedaży nie dawało gwarancji realizacji inwestycji przez Panattoni, nie zapewniałoby też obowiązku zabudowy, który wynikał z zapisów przetargu - informuje prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Ostatecznie nie doszło do sprzedaży nieruchomości. Wpłacone przez Panattoni wadium przepadło (stało się przychodem Skarbu Państwa oraz Gminy Rybnik). Większa część 40-hektarowej nieruchomości należy do Skarbu Państwa. Urząd Wojewódzki oraz Miasto Rybnik będą poszukiwać nowego inwestora. Ma w tym pomóc współpraca z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną:

Ludzie

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika

53 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~dumnyzmiasta (188.137. * .64) 22.02.2024 18:45

@46.204. *.175 czyli Rybnik zarobił 2,5 miliona. To sporo kasy. Tyle ma kosztować największa tegoroczna żorska inwestycja w centrum miasteczka - łącznik do Centrum Przesiadkowego. Natomiast 5 miliardów będzie kosztować budowa nowej elektrowni w Rybniku - największej inwestycji przemysłowej po upadku PRL w naszym subregionie!!! Czy PGE widzi przyszłość w Rybniku? A jakże!!! :DDD Na budowie będzie pracować ponad 1000 osób.

~Brandzlok (46.204. * .175) 22.02.2024 18:33

Jakim zadupiem inwestycyjnym musi być Rybnik, jak firma wolała stracić 2.5 miliona zł, aby nie mieć nic wspólnego z tym grajdołkiem.
Rybnik pustoszeje, mieszkancy nie widzą przyszłości w Rybniku.
Inwestorzy nie chcą słyszeć słowa-Rybnik.

~dumnyzmiasta (188.137. * .64) 22.02.2024 17:57

@luxvariat jeśli Rybnik z kimś walczył o swoją rolę to... z 200-300 lat temu kiedy niektóre małe średniowieczne organizmy miejskie zaczęły nabierać znaczenia, podczas kiedy inne stały w miejscu. Teraz już takie procesy w tworzeniu się miast nie zachodzą. Te które miały kilkadziesiąt lat temu dużą rangę - dalej ją mają. A te które jej wtedy nie miały - już jej mieć nie będą. W Żorach nie ma nawet miejsca na to aby zbudować "miasto". W Jastrzębiu nie ma środków nawet na dokończenie kina z lat 80. a co dopiero na zbudowanie centrum. W Żorach rozwijają się jeszcze dawne osiedla PRL, a w Jastrzębiu nie ma nawet tego.

No i tak sobie będziemy egzystować. Zaskakujący, pozytywny, duży Rybnik z niedorozwiniętą urbanistycznie, transportowo i architektonicznie biedną okolicą. A hejt? W tym kraju wszystko co lepsze, bogatsze, ładniejsze jest hejtowane. Warto jednak się zastanowić czy hejt pozwala wam lepiej spać? Czy łagodzi wasze niezadowolenie z tego jak beznadzieja toczy wasze noclegownie? Sorry ale nie przekonacie nigdy nikogo, że Żory czy Jastrzębie są fajne - bo nigdy nie były i nie są. Zawsze możecie jednak powiedzieć, że mieszkacie koło fajnych miast: Rybnika, Raciborza, Cieszyna, Ostrawy. :) To może być paradoksalnie plusem waszych miejscowości.

I przypomnę wam tę dyskusję jak np. za pół roku miasto Rybnik pozyska w miejscu "Panattoni" innego inwestora. Może okazać się lepszy niż magazyny.

~Fikolek (46.204. * .70) 22.02.2024 14:44

Arteks, Rybnik to jedynie moze zrobić wrazenie na mieszkańcach Boguszowic albo Niedobczyc.

~luxverit (91.224. * .43) 22.02.2024 12:18

Cały region jedzie z tym hejterem z Rybnika. Wypisują sie tutaj ludzie z Żor Wodzisławia Jastrzebia a takze z mniejszych miejscowosci i kazdy uważa ze Arteksowi się coś odkleiło.
Za niedlugo Rybnik będzie musiał walczyć z Czerwionką i Rydułtowami o to ktora mieścina wazniejsza.

~dumnyzmiasta (188.137. * .64) 22.02.2024 10:52

@Ja11 pamiętaj Jastrzębie ma centrum w Wodzisławiu, a Żory mają centrum w Rybniku! A najbardziej reprezentacyjnym miejscem subregionu jest Rybnik. I to się nie zmieni bo ani Żory, ani Jastrzębie NIE MAJĄ MIEJSKIEGO CENTRUM, nie mają też żadnych ważnych instytucji i są w fazie stagnacyjnej. Natomiast Rybnik wyróżnia się jeszcze jednym co daje dość dobrą perspektywę - najlepszym budżetem w całym subregionie. Tego nie zmienił nawet kryzys górnictwa i nawet... zwrot podatku jaki musiał Rybnik przez 5 lat oddawać PGE. Rybnik spija śmietankę powodzenia jakie zyskał w Berlinie mniej więcej na początku XIX wieku. Widzisz - jak inwestor szukał lokalizacji na salon Lexusa - to nie wystarczała mu tylko bliskość A1 ale też wybrał miasto prestiżowe gdzie jest kilkanaście innych salonów samochodowych. :)

~dumnyzmiasta (188.137. * .64) 22.02.2024 10:29

@Ja11 w Gorzyczkach Amazon, w Wodzisławiu Eko-Okna, w Rybnik huta aluminium i nowa elektrownia gazowa - tymczasem w Jastrzębiu i Żorach NIC jeśli chodzi o ostatnie lata... Natomiast pamiętaj, że o rozwoju miasta nie świadczą tylko inwestycje przemysłowe ale wszelakie. W Rybniku rosną nowe biurowce, nowe osiedla, nowe centra kultury, buduje się obwodnica, świetnie rozwija się small biznes który w SZO czy SJZ jest niezauważalny. Strefa urosła w Warszowicach - a nie w Żorach, ani Jastrzębiu! Poza tym Rybnik ma silne własne marki które istnieją od dekad w różnych dziedzinach. Okolica tego nie ma.

Przez CPK Rybnik nie tylko nie straci ale zyska. Stanie się jeszcze większym węzłem kolejowych - takim hubem przesiadkowym na południu województwa.

Co do zabudowy - tylko w Rybniku są kamienice i miejskie gmachy oraz ważne urzędy i tylko tu jest możliwość rozbudowy MIASTA. Wiekowe zaniedbania okolicy działają na korzyść Rybnika jako lidera regionu.

~Ja11 (31.0. * .160) 22.02.2024 07:50

Gdy Panattoni zwlekał z rozpoczęciem inwestycji napisałem że szuka lepszej lokalizacji. Rybnik jest zbyt daleko od głównej drogi by przyciągnąć. Przecież nie przypadkiem Amazon jest przy autostradzie i Eko Okna w Wodzisławiu a strefa puchnie w Żorach. Rybnik jest na uboczu, ratuje ich jeszcze kolej ale gdy powstanie CPK po planowanym śladzie to i to straci znaczenie. Prawda jest taka że dowolne miasto gdyby obszarowo powiększyć do Rybnika to będzie miało podobną liczbę ludności. W naszym regionie brak jest centralnego miasta, region jest równomiernie gęsto zaludniony,przeważnie niską zabudową nie mająca nic wspólnego z wielkomiejska zabudową. Tylko niepoczytalny twierdzić może inaczej

~Bukan (46.204. * .175) 22.02.2024 07:16

Wszystko w rym Rybniku upada.
A tyle się ten Arteks naopowiadał. Okazało się że wszyscy omijają Rybnik szerokim łukiem.

~kulturamiejska (188.137. * .64) 21.02.2024 18:03

Jastrzębie i Żory wydają najmniej środków na kulturę i mają najmniej ośrodków kultury. W ogóle jak można wliczać salę koncertową szkoły muzycznej do placówek kulturalnych i jak można chwalić się kulturą kiedy w Jastrzębiu kino jest w budowie od lat 80, a w Żorach ośrodek kultury mieści się... w dawnej synagodze. Nie dziwi mnie to, że rybnicka szkoła muzyczna ma salę koncertową w której odbywają się konkursy, przesłuchania, tzw. pokazy ale są też czasami koncerty dla osób z zewnątrz. Dziwi mnie, że w Jastrzębiu taka sala powstała dopiero... w XXI wieku! A taki Rybnik przed wojną miał 4 kina, teraz ma teatr, 2 kompleksy profesjonalnych multikin, 5 domów kultury + jedyny w regionie młodzieżowy dom kultury, edukatorium dla młodzieży, dwa muzea. Ale to nie wszystko. W Rybniku działają kluby z muzyką na żywo, niektóre obiekty mają sale nawet na 100 osób np. InoWino które średnio raz w tygodniu też organizuje jakiś minikoncert.

Ludzie! Mieszkając w Żorach czy Jastrzębiu omija was miejski styl życia...

~aktywiszcze (46.204. * .175) 21.02.2024 13:55

A ja nawet lubię Rybnik i Arteksa.
Wesołe miasteczko, wesoły chlopiec.
Gdzie się nie pojawią, wszędzie sie z nich śmieją.

~Do_Arteks (46.204. * .175) 21.02.2024 09:25

Arteks jaką to salę koncertową ma szkoła muzyczna w Rybniku?????????
Jakie koncerty się tam odbywają???????
Ile miejsc liczy publika?????
Podaj mi program imprez?????
Odpiwiadam ci:
CZTERY RAZY ZERO!!!!!!
Jezeli ty zwykłą klasę lekcyjną nazywasz salą koncertową, to się nie dziwię że Rybnik jest taki BYLE JAKI.

~dumnyzmiasta (188.137. * .64) 20.02.2024 22:58

Żory mają tyle wspólnego z przemysłem co parówki z mięsem hehehe

~dumnyzmiasta (188.137. * .64) 20.02.2024 21:20

Zapomniałem dodać, że w Rybniku powstała też największa na Śląsku fabryka gipsu - bardzo ważnego produktu w branży budowlanej! Nawet niektórzy rybniczanie zapominają o tym niemałym zakładzie. No ale w gąszczu zakładów rybnickich zakład który zatrudnia 200 osób się nie liczy... To nie Żory gdzie taki zakład byłby gigantem. ;)

~dumnyzmiasta (188.137. * .64) 20.02.2024 21:18

@luxvariat jakich inwestorów?! Chyba jakieś miniatury których nie chcieliśmy. Dlaczego w ogóle uważasz, że w Żorach są jeszcze jacyś inwestorzy? W ostatnich latach tylko w Warszowicach, Wodzisławiu i Rybniku! W Żorach ostatnim większym inwestorem było Nifco 10 lat temu - zakład który zatrudnia mniej osób od rybnickiego... Urzędu Miasta i wytwarza złączki i wycieraczki. Zarówno Fudali jak i Kuczera dbają o to aby w Rybniku inwestowały firmy dla specjalistów, chemików, automatyków, metalurgów, informatyków, projektantów itd, a nie dla niewykwalifikowanych i dlatego w Rybniku powstała: fabryka gazów medycznych, firmy IT, ośrodek naukowy Biostat, fabryka barwników, huta aluminium, powstaje największa w Polsce elektrownia gazowa... A ostatnio teren kupiła też ciekawa firma projektowa.

Jastrzębie też nic nie zabrało dlatego, że Rybnik ma przy szkole muzycznej małą salę koncertową, a projekt dużej jest gotowy i wkrótce pewnie będzie zrealizowany. Twoja złość będzie jeszcze większa jak obaj sąsiedzi takie nowe sale będą mieć. Żory jak na razie nie mają szansę nawet na... dwustopniową szkołę muzyczną.

Racibórz też nie mógł zabrać takiej szkoły bo jej w Rybniku nie było.

Angażujesz się hejtujesz, polaryzujesz ale... miasta z Żor tym nie zbudujesz. ;)

~luxverit (91.224. * .43) 20.02.2024 19:31

Arteks.
Zory słyną z tego że zabierają Rybnikowi inwestorów.
Nawet Racibórz wam zabrał szkołę pielegniarek.
Jastrzębie sprzątnęło wam salę koncertową i lodowisko.
Za niedlugo to wam zostanie tylko smutny szpital obok boiska.

~dumnyzmiasta (188.137. * .64) 20.02.2024 15:56

46.204. * .70 Żory słyną z... patostreamerów, dzięki tobie też z patohejterów ;(

~lay_low (46.204. * .70) 20.02.2024 13:13

Arteks, co masz na usprawiedliwienie?
Przyznasz że sytuacja Rybnika jest beznadziejna.
Wszyscy trzymamy za was kciuki.

~luxverit (91.224. * .43) 20.02.2024 11:56
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Panattoni to dopiero początek porażek Rybnika.
Tyle lat wpajano wszystkim dookoła niesamiwite baśnie o Rybniku, a przez ostatnie kilka lat jest wszystko weryfikowane przez rynek.
To musiało kiedyś dupnąć.
Oczywiście głowny fanatyk i dzihadysta Rybnika będzie obracał kota ogonem, ale jak jest, to wszyscy widzą.

~Do_Arteks (46.204. * .106) 19.02.2024 21:38
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Arteks, twój stan umysłowy jest niesamowity.
Rybnik sięga dna w każdej dziedzinie, a ty porównujesz się do Gliwic???
Chlopcze dzieli was KOSMOS.
Was juz w wielu dziedzinach biją Zory i Jastrzebie, a ty podbijasz do Gliwic?!?!?!
Litości Areczku!

~mmm125 (188.137. * .64) 19.02.2024 21:11

Potwierdzam że budzi respekt, szacunek. W końcu to jedyne duże miasto w ROW i takie które trochę przykrywa bylejakość i biedę okolicy. To w Rybniku są różne ważne urzędy których nie ma nawet w Gliwicach i to w Rybniku mamy boom inwestycyjny dzięki któremu prosperity mają pracownicy z całego regionu.

~Do_Analityka (46.204. * .70) 19.02.2024 19:42
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@Arteks
Rybnik nic nie budzi, żadną zazdrosć!!!!!
Rybnik budzi jedynie śmiech i politowanie.
Nadmuchaliscie sztucznie balon wokól siebie i waszej pozycji, teraz wasze porażki i prawda, zbierają zniwa

~Analityka (5.184. * .223) 19.02.2024 19:23

No ale i tak w naszym regionie Rybnik wymiata okolice. Najwięcej spółek, najwięcej budów, najwięcej kasy, najwięcej sklepów. Największe miasto zawsze ma najlepsze perspektywy i budzi lekka lub większą zazdrość w okolicy. Czasami popłoch

~Likwidator (46.204. * .106) 19.02.2024 19:04

Kto następny po Panattoni?
Myślę że Plaza, ktora od lat świeci pustkami.
Następny bedzie żużel w Rybniku i ogólnie cały rybnicki sport, ktory już teraz jest na poziomie Rydułtów.

~dumnyzmiasta (188.137. * .64) 19.02.2024 16:14

@Sohrau jak to? Przecież Rybnik to dla Żor - okno na świat, centrum, miasto, rozrywka, ośrodek administracyjny, leczniczy i oświatowy... Żory dla Rybnika to... jak jedna z sypialnianych dzielnic. Taka kooperatywa wcale nie jest dla Żor taka zła. ;)

~Sohrau (89.64. * .8) 19.02.2024 15:05
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Donek (79.187. * .53) 19.02.2024 12:19

Żaden poważny zagraniczny inwestor nie będzie inwestował w Polsce pod rządami koalicji 13-go grudnia

~Do_Arteks (46.204. * .70) 19.02.2024 08:17
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Panattoni pokazało ze Rybnik to zadupie i można go poniżać i koniec tematu.

~dumnyzmiasta (188.137. * .64) 18.02.2024 23:12
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@luxvariat jesteś groteskowy (nie tylko, że odpowiadasz sam sobie) ale też z tym dojazdem do A1... tym bardziej, że dla was A1 to okno na świat bo pociągów prawie że nie macie. Dla Rybnika A1 to jedna z kilku możliwości dotarcia do Rybnika. Jeśli uważacie na serio, że kilometr bliżej do A1 to klucz do sukcesu to czemu najwięksi inwestorzy na Żory i Jastrzębie nie zwracają uwagi??? Przykłady: salony samochodowe w tym premium - tylko Rybnik, wielkie firmy z TIRami - tylko Rybnik, potentaci pokroju Eko-Okna - powiat raciborski i Wodzisław, PGE elektrownia gazowa - Rybnik, zakłady chemiczne pokroju Massera - Rybnik, Tennecco - Rybnik... A w Żorach tylko montownie i pakowalnie. W Jastrzębiu nic. Niektóre duże miasta w Polsce mają do autostrady po 100 km, a też rozwijają się lepiej niż nasze Żory - ośrodek do którego trafiają odpadowe inwestycje, których więksi nie chcą. Czemu huta aluminium powstaje w Rybniku koło elektrowni, a nie w Żorach w okolicy A1? Czemu nikt nie chce w Żorach lokować przemysłu tylko zamienniki?

~luxverit (91.224. * .43) 18.02.2024 17:23

Ktoś sie chyba podemnie i mój nick podpiął, ale z wygłoszoną treścią zgadzam się w zupelności.
Rybnik jest odciety drogowo od autostrady A1.
Ten przypadek nie jest ostatnim, jakiego Rybnik doswiadczy w formie kopniaka.

~Do_luxverit (46.204. * .175) 18.02.2024 11:57
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@luxverit
Tu masz 100% racji. Rybnik jest odciety od A1 i potraktowany jak prowincjonalne miasteczko.
Tak samo bardzo dobry dojazd do A1 jak Żory, ma Jastrzębie między 5-7 minut. Podobnie ma Wodzisław.
Przy projektowaniu zjazdów z A1, nikt nie liczył się z Rybnikiem. Dlaczego???
Bo to TYLKO Rybnik!

~luxverit (46.204. * .175) 17.02.2024 21:16
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Zaden inwestor nie zainwestuje w Rybniku, bo po prostu nie ma tam dogodnego połaczenia z A1.
Zeby dostać się z autostrady do Rybnika potrzeba skomplikowanych manewrów, co zajmuje ok 35 minut.
Żeby z A1 dostać sie do Żor wystarczy tylko marne 5 minut.
Rybnik to drogowe zadupie, gdzie nie ma jak dojechać.

~lewoświat (178.36. * .19) 17.02.2024 20:39
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Poszli za Intelem do Niemiec?

~dumnyzmiasta (188.137. * .64) 17.02.2024 18:46
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Drogie chłopaki z okolicznych wiosek - musicie pamiętać, że z Rybnikiem jest trochę jak z drużyną Niemiec. Wszyscy grają w piłkę, a Niemcy wygrywają. W naszej okolicy też wszyscy grają, a ostatecznie Rybnik wygrywa. Obecny wojewoda to... kumpel Kuczery i to będzie miało skutki. Oni nie podpisali umowy z KSSE i wojewodą dla zabawy. Sporo ciekawych gruntów w Rybniku należy do... wojewody. Poprzednie władze PiSowskie nie chciały współpracować z władzami Rybnika. Teraz się to zmieni i może być ciekawie. Przypuszczalnie zamiast Panattoni wkrótce pojawi się ciekawszy inwestor. W naszym regionie jest tak, że Rybnik zgarnia śmietankę, Żory dostają to... czego nie chce Rybnik i miasta GOP, Wodzisław to co sobie wyżebrze, a Jastrzębie nic nie musi bo się kompletnie nie liczy...

tixx 17.02.2024 16:43
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

PANATTONI rezygnuje z Rybnika bo trochę nie wyszło tak jak myśleli z AMAZONEM w Gorzyczkach. A w bilansie firmy te 2.5 mln się zgubi.... Tylko dla zwykłych "szaraczków" kwota robi wrażenie.
A Arteksa (alias ~dymnyzmiasta) zostawcie w spokoju - jakby meteor strzelił w centrum Rybnika, to będzie pisał, że jest dumny z tego, że nawet kosmos docenił jego grajdołek.

~luxverit (91.224. * .43) 17.02.2024 10:54
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Arteks odtrąbił kilka miesięcy temu na wszystkich mozliwych forach w Polsce, niesamowity sukces Rybnika.
Teraz się okazuje ze spółka wolała stracić 2.5 mln i nie mieć nic wspólnego ze słabiutkim Rybnikiem.
Jeżeli Panattoni sie wycofało i straciło tyle kasy, to oznacza że Rybnik jest beznadziejny do inwestycji.
Arteks, Żorom to Rybnik nawet nie dorasta do podeszwy:) :) :)
Jakże prawdziwe jest powiedzenie:
To TYLKO Rybnik!!!

~Doncaster (46.204. * .70) 16.02.2024 21:00
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dlaczego Rybnik jest tak okrutnie poniżany?
Za niedługo zwiną się kolejne firmy i będzie niewesoło.
Rybniczanie walczcie o swoje, bo was zaorają!!!!!!!!

Don_C 16.02.2024 20:48
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Tego to jeszcze w tych stronach nie było żeby zrezygnować z 2,5 mln żeby tylko uciec z rybniczka. To chyba jakaś nowa moda wchodzi. Czyżby spełniała się moja wizja sprzed 15 lat o kończącym się rybniczku?

~dumnyzmiasta (188.137. * .64) 16.02.2024 18:56
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Detektywmunk czym? Wymarłą starówką? Kapenkami? Największym zadłużeniem w Polsce? Wymarłym dworcem kolejowym? Montowniami? Z czym ty do miasta... Z czym ty do ludzi...

~Detektywmunk (46.204. * .22) 16.02.2024 18:39
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Z moich doniesień wynika że kolejne firmy mają się zwinąć z Rybnika także będzie ciekawie. Tylko Arteks opłacany troll przekuwa wszystko w sukces.A Żory to was nosem wciągną wkrótce.