Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Starosta: z dumą patrzymy w przyszłość. Prezydent: wspaniali raciborzanie rozkręcamy się

Doroczna impreza w RCK - koncert noworoczny, na który zapraszają włodarze Raciborza i Powiatu Raciborskiego przyciągnął tłumy. Cała sala RCK - parter i balkony - były wypełnione. Wystąpili czescy soliści i kameraliści. Wydarzenie zaczęło się od minuty ciszy poświęconej śp. Pawłowi Newerli.

Starosta: z dumą patrzymy w przyszłość. Prezydent: wspaniali raciborzanie rozkręcamy sięma.w
Starosta i prezydent zaprosili na swój doroczny koncert Hospicjum św. Józefa. Wolontariusze zbierali datki do puszek

Materiał wideo:

Jego serce było zrośnięte z Raciborzem

Dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury - Joanna Maksym-Benczew na samym początku poprosiła wszystkich o powstanie, bo w południe 19 stycznia odbyło się ostatnie pożegnanie, jak powiedziała - osoby niezwykłej, człowieka którego serce było ściśle zrośnięte z małą raciborską Ojczyzną. - Uczcijmy minutą ciszy pana Pawła Newerlę - zaapelowała.

W tradycyjnym koncercie noworocznym gospodarzami byli starosta raciborski Grzegorz Swoboda i prezydent Raciborza Dariusz Polowy. Nowy był wymiar koncertu, bo nie tylko rozrywkowy, ale i charytatywny. Można było wspomóc datkiem raciborskie hospicjum św. Józefa.

Rozwój jest możliwy poprzez współpracę

Starosta Swoboda nazwał koncert pewnego rodzaju podsumowaniem tego co było, co jest. Skierował słowa uznania dla pracowników wszystkich jednostek, organizacji, członków stowarzyszeń. - Za to, co robicie, dziękuję. Powiat ma za sobą bardzo dobry rok, zrealizowaliśmy wszystkie założenia, a to dzięki świetnej drużynie, załodze Powiatu. Wszystkim dziękuję - mówił.

- Cenimy i widzimy potencjał naszej małej Ojczyzny i jest to możliwe dzięki biznesowi, który stwarza warunki do rozwoju gospodarczego powiatu - dodał.

Swoboda uważa, że rozwój jest możliwy poprzez współpracę na wielu płaszczyznach. Cieszył się z obecności senatora, byłego radnego wojewódzkiego - Henryka Siedlaczka, który jako jedyny reprezentował władzę szczebla centralnego. Przybył także burmistrz Andrzej Strzedulla z małżonką. Włodarz wymienił obecnych na widowni członków zarządu - Ewę Lewandowską i Marka Kurpisa, a także skarbnika Romana Nowaka i sekretarz Beatę Bańczyk.

Dwa nawiązania do dwóch kampanii

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy stwierdził tak jak w swojej miejskiej kampanii bilbordowej, że to był dobry rok. Zwrócił uwagę, że tak samo powiedział starosta. - Dziękuję za wkład wniesiony w pomyślność naszej ziemi. Od najmniejszego, po największy, zauważalny. Jestem pewien, że ten rok będzie jeszcze lepszy, bo raciborzanie są wspaniali, bo na nich zawsze można liczyć i widzę, że dopiero się rozkręcacie - uśmiechał się prezydent, tym razem nawiązując do swego ogłoszenia chęci startu w wyborach prezydenckich 7 kwietnia.

Po jego przemowie ponownie zabrał głos starosta. - Zapomniałem o najważniejszej rzeczy, bo później w domu żałuję, że tego nie zrobiłem. Dziękuję mojej małżonce Marcie, za to, że tak znosi trudy mojej pracy samorządowej. Za to wszystko jej serdecznie dziękuję - podkreślił.

Prezydent Polowy w swoim żartobliwym stylu też podziękował małżonce starosty. Następnie podkreślił nieocenioną rolę swojej żony.

Panowie dziękowali żonom, pani doktor - mężowi

Po włodarzach na scenie pojawiła się Lucyna Rajczykowska kierująca hospicjum. - Dziękuję za zaproszenie po raz pierwszy na ten koncert. To wielka radość, nadzieja na to, że nasza praca jest potrzebna mieszkańcom. 33 lata nasz zespół ofiarnie pracuje opiekując się pacjentami w terminalnym okresie choroby nowotworowej. Trwa zbiórka datków prowadzona tu przez wolontariuszy, dziękuję za ofiarność. Pozwoli nam ona na zakup sprzętu medycznego. Panu prezydentowi i panu staroście wręczam po symbolicznym żonkilu, on towarzyszy naszym zbiórkom. To symbol nadziei.

Żeby był tradycji zadość, to podziękuję całemu zespołowi i szczególnie mojemu mężowi - z uśmiechem kończyła Rajczykowska, a cała sala wtórowała jej radością.

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Nadprofesor (46.134. * .117) 21.01.2024 10:11

Lenartowicz zdezerterowała a Siedlaczek powinien się zapaść ze wstydu pod ziemię, że zaczynają z PO-wskim Olendrem i Swobodą od skasowania środków na naszą uczelnię. Wstyd i kamieni kupa. Taki styl

~MarekLab (5.184. * .24) 19.01.2024 23:32

Fajny koncert. Warto było. Prezydent jak zawsze elegancki. Starosta jak zawsze przewidywalny.