Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mieszkasz lub rozliczasz PIT w Rybniku? Zapłacisz mniej za komunikację miejską

Od stycznia 2024 r. rozszerzamy ofertę Rybnickiej Karty Mieszkańca o ulgi związane z kosztami przejazdów komunikacją miejską. Korzystając z „Rybki” – zaoszczędzisz!

Mieszkasz lub rozliczasz PIT w Rybniku? Zapłacisz mniej za komunikację miejskąUM Rybnik

Definicja Rybki czyli Rybnickiej Karty Mieszkańca została wprowadzona do regulaminu przewozów w publicznym transporcie zbiorowym, którego organizatorem jest Miasto Rybnik. Preferencyjne oferty dla posiadaczy karty będą jednak obowiązywać od 1 stycznia 2024 roku. Czego mogą się spodziewać pasażerowie?

– Przede wszystkim tańszego biletu 30-dniowego – z „Rybką” będzie można go zakupić za 70 zł zamiast 84 lub za 35 zł - jeśli będzie to bilet ulgowy. Wprowadzone zostaną też dwa zupełnie nowe produkty – bilet na 90 i 180 dni w strefie 0, odpowiednio za 200 i 360 zł, ceny ulgowe to w tym przypadku 100 i 180 zł. To kolejne działania zachęcające i ułatwiające naszym mieszkańcom zakupy biletów i korzystanie z komunikacji miejskiej – wyjaśnia Łukasz Kosobucki, prezes spółki Komunikacja Miejska Rybnik odpowiedzialnej za sprzedaż biletów.

Szczegółowe informacje na temat cennika

Przypomnijmy, że Rybka, czyli Rybnicka Karta Mieszkańca funkcjonuje w Rybniku od kwietnia 2023 roku. To program przygotowany przez Miasto, który mieszkańcom Rybnika i osobom płacącym w Rybniku podatek PIT daje specjalne zniżki, ulgi, benefity i uprawnienia. Karta zachęca mieszkańców do jeszcze bardziej aktywnego uczestniczenia w życiu miasta i liczniejszego korzystania z rybnickiej oferty. Aktualnie kartę ma ponad 9 tysięcy rybniczanek i rybniczan.

źródło: UM Rybnik

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].