Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czapka św. Mikołaja po raz 22

Młodzieżowa Rada Miasta Rybnika już po raz 22 organizuje akcję charytatywną Czapka św. Mikołaja. Akcja trwa do 22 grudnia.

Czapka św. Mikołaja po raz 22

Młodzieżowa Rada Miasta Rybnika (MRM) zachęca do wsparcia akcji, której celem jest pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom z dziećmi oraz seniorom z naszego miasta. Dzięki zebranym datkom oraz produktom tworzone są paczki, które trafiają do potrzebujących.

Dary i wsparcie finansowe są nie tylko wyrazem dobroci, ale także szansą na podarowanie świątecznej atmosfery tym, którzy potrzebują wsparcia. Mamy nadzieję, że tak jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku Czapka świętego Mikołaja zostanie ciepło przyjęta przez rybniczan – mówi Katarzyna Korba, Kierownik Referatu Projektów Edukacyjnych w Centrum Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Rybnika.

Różnorodność zaangażowanych instytucji jest dowodem na to, że lokalna społeczność stanowi siłę napędową tej szczytnej inicjatywy.

Ponad 30 placówek z Rybnika, począwszy od przedszkoli, przez szkoły podstawowe, aż po szkoły ponadpodstawowe zaangażuje się w zbiórkę różnorodnych produktów, takich jak towary o długim terminie przydatności, słodycze, kosmetyki. Placówki zorganizują też kiermasze ciast, z których dochód zostanie przeznaczony na akcję. Do akcji przyłączyło się około 30 wolontariuszy, gotowych pomagać w organizacji i realizacji przedsięwzięcia.17 f irm z Rybnika i okolic zadeklarowało wsparcie w postaci datków lub potrzebnych artykułów. Wsparcie w transporcie towarów zapewni Firma Przekludzki – informuje Elżbieta Płaczek, Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika.

W ramach akcji młodzi radni nawiązali współpracę ze Wspólnym Stołem czyli społeczną kuchnią działająca w Rybniku przy ul. Zebrzydowickiej 30. Miejsce, w którym każdy może przygotować ciepły posiłek i spokojnie go zjeść, dostępne jest dla każdego – przede wszystkim dla osób ubogich i bezdomnych. W tym roku oni także otrzymają paczki z akcji. Szczególnym punktem programu tegorocznej Czapki św. Mikołaja będzie organizacja 6 grudnia Mikołajek w Domu dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży.

Jak można wspomóc akcję?

  • Wrzucić pieniądze do puszki

Wolontariusze będą kwestować w każdy weekend na rynku podczas wydarzeń organizowanych podczas Jarmarku Świątecznego, tj. w dniach 1 – 3 grudnia, 8 – 10 grudnia oraz 15 – 17 grudnia.

  • Przelać datki na konto bankowe:

Fundacją Dobrostka – konto bankowe: 36 1870 1045 2078 1073 0632 0002

  • Zaangażować się w zbiórki organizowane przez placówki oświatowe
  • Wziąć udział w charytatywnych wydarzeniach towarzyszących akcji:

17 grudnia, godz. 13:30, Morsowanie z MRM na Pniowcu

8 i 15.12, godz. 18:00, Discolodowisko z MRM, Lodowisko MOSiR Rybnik.

Zachęcamy do uczestnictwa w tej wyjątkowej inicjatywie, która nie tylko przyniesie radość podczas świąt, ale również wzmocni więzi społeczne poprzez wspólne działanie dla dobra innych.

źródło: UM Rybnik

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].