Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Janek Górka został finalistą The Voice of Poland. Lanberry dała mu 90 na 100 punktów

Raciborzanin podziękował w sobotnim programie z 18 listopada, w formie listu, swemu ojcu - Zbigniewowi. - Bez ciebie nie pokochałbym muzyki - napisał do taty. Janek Górka zaprezentował w TVP2 swój utwór "Zadzwonię", który napisał po rozstaniu z dziewczyną. Juror Marek Piekarczyk stwierdził, że bohaterka piosenki pewnie pluje sobie w brodę, że wtedy nie oddzwoniła. Lanberry nazwała Górkę objawienie tej edycji The Voice of Poland.

Janek Górka został finalistą The Voice of Poland. Lanberry dała mu 90 na 100 punktów
Jan Górka z Raciborza wszedł do finału The Voice of Poland

Gitarę wybrał ze swoim tatą Zbigniewem

Podziękowania dla bliskiej osoby były jednym z punktów programu w półfinałowym odcinku telewizyjnego show. Górka wybrał swego ojca. Napisał mu m.in., że dziękuję mu za to, że jest dobrym człowiekiem, wzorem do naśladowania.

List do taty Jana Górki.mp3

Dziękował za wiarę w syna i za wsparcie w najtrudniejszych momentach jego życia, choć jemu też nie było łatwo. Syn przyznał, że bez pana Zbigniewa nie pokochałby muzyki tak, jak kocha ją dziś. Podkreślił wyrozumiałość taty i za gitarę, którą wspólnie wybrali.

Janek Górka odczytał list do swego ojca Zbigniewa

Utwór "Zadzwonię" muszą wszyscy usłyszeć

W pierwszym występie zaśpiewał utwór Fairytale Alexandra Rybaka. Później zaprezentował utwór na singiel pt. Zadzwonię. - Tworzenie utworu zaskoczyło go na plus, nowe przeżycie, świetne. Ja ten tekst napisałem po rozstaniu z dziewczyną. Pomógł mi tu Kuba Krupski kierownik muzyczny współpracujący m.in. z Lanberry - opowiadał w odcinku show J. Górka.

- Jak widziałem szkic do piosenki Zadzwonię, to wiedziałem, że to jest to, że to muszą wszyscy usłyszeć, bo emocje, jakie Janek w to wkłada zasługują na to - powiedział Krupski.

- Potrafi tak składać zdania, śpiewać je interpretować, że nawet najprostsze słowo ma taki gatunek emocjonalny, że dla takich chwil tutaj jestem - dodała Lanberry.

Krupski oznajmił jeszcze: Totalnie stawiam na tego gościa, poradzi sobie w dużym świecie.

Po wykonanych piosenkach głos zabrał juror Marek Piekarczyk. -

- Janek miałem rację, że cię od razu polubiłem. Czy ty nie masz jakichś irlandzkich korzeni? Myślę, że ta dziewczyna z piosenki "Zadzwonię" pluje sobie w brodę, że nie zadzwoniła, a na pewno ma bardzo dziwną minę jak myśli o straconych majach bez ciebie. Ja jestem za tobą - oświadczył Piekarczyk wokalista TSA.

Prawie cała pula punktów dla Górki

Lanberry mówiła o Janku Górce tak:

Jesteś absolutnym objawieniem tego programu. To, co robisz na scenie, stając w swojej prawdzie, bez fałszu, bez kalkulacji, bez jakiejś dziwnej sztucznej fasady. Ty nie odgradzasz się od widza, od słuchacza, ty jesteś w danej piosence, ty nam serwujesz takie emocje swoim głosem, że to jest niewiarygodne. Nie jesteś odtwarzaczem, jesteś nośnikiem historii, emocji, uczuć, ich całej palety. Dziękuję ci za to co pokazałeś, a utworem Zadzwonię zrobiłeś piękną klamrę, bo jesteś w moich oczach artystą kompletnym, bardzo dojrzałym w tym co robisz. Stawiasz na to, co jest w muzyce najważniejsze.

Jurorka i jego trenerka w show przyznała Górce przy wyborze między dwoma swymi podopiecznymi aż 90 punktów. - Ile?! - krzyknęli oszołomieni skalą Baron i Tomson.

Po dodaniu głosów od widzów Janek Górka wygrał pojedynek i awansował do finału programu, który odbędzie się za tydzień w sobotę.

Przez cały tydzień można głosować na Jana Górkę

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Konstytucja (46.204. * .118) 20.11.2023 13:57
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~He_he_he (46.204. * .118) 20.11.2023 12:00
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Tooffof (77.89. * .116) 19.11.2023 20:14

Janek powinien wygrać ten program. Ma świetny głos i te interpretacje każdego utworu to serce wkładane w każde słowo, coś niesamowitego. Skromny chłopak z wielkim wyczuciem taktu i rytmu. Zadzwonię do Ciebie trafiło we mnie bo to cała prawda zawarta w tej piosence człowieka, któremu zależy bo pokochał prawdziwie❤️

~Artekss (46.204. * .177) 19.11.2023 18:28
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Telewidzka (188.146. * .224) 19.11.2023 17:34

Janek jest najlepszym wokalista w tej edycji VoP i to on powinien wygrać ten program.

~Brawo (83.30. * .193) 19.11.2023 13:44
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nawet nie trzeba być specjalnie dobrym z matematyki, żeby się zorientować iż nawet bez punktacji Lanberry- Janek zostałby zwycięzcą! 160-90=70! A 40- 10? Gratulacje Janku. Ciesze się, że jesteś z naszego Śląska!!!

~pawww (195.191. * .87) 19.11.2023 13:12
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Lambery to tragedia z tą punktacją. To była jakaś histeria z jej strony