Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Aktywnie z Eko-Oknami

Popularyzacja biegania jako łatwo dostępnej formy ruchu - to jeden z celów, który przyświecał Eko-Oknom, organizatorowi biegu Eko-Cross przez las w Kornicach. Start i meta znajdowały się tuż obok Przedszkola i Żłobka Montessori, w którym odbywał się Dzień Otwarty.

Aktywnie z Eko-Oknami
W specjalnej kategorii „Pracownik Eko-Okien” nagrodzono ponad 20 osób

W sobotę 30 września o godz. 9:30 dorośli, dzieci i młodzież mieli okazję wystartować w wyjątkowym biegu na 6 km przez kornicki las. – Chcemy zachęcić wszystkich, niezależnie od wieku, do podejmowania aktywności fizycznej. Sport powinien być też przede wszystkim dobrą zabawą, a przy okazji można zadbać o swoje zdrowie – powiedziała Małgorzata Siwochowicz, koordynator ds. profilaktyki zdrowia w Eko-Oknach. W biegu wzięło udział ponad 100 dzieci.

Uczestnicy mieli do pokonania 6 km, drogami asfaltowymi, polnymi oraz terenami pofałdowanymi. – Ustanowiliśmy limit czasowy na 60 minut. Według naszych obliczeń, nawet bardzo wolnym tempem, każdy powinien zdążyć przebyć tę trasę – dodała Małgorzata Siwochowicz. Odbył się także bieg dla dzieci i młodzieży.

Dzieci zaprosiły swoich bliskich do przedszkola

Tego przedpołudnia odbyło się również inne ważne wydarzenie - Dzień Otwarty Przedszkola i Żłobka Montessori w Kornicach. Dla zapisanych już do placówki dzieci była to wyjątkowa okazja, aby pokazać przedszkole i żłobek swoim rodzinom. – Dzieci przyprowadziły swoich dziadków i rodzeństwo. Bardzo przyjemnie było obserwować, jaką radość sprawia im oprowadzanie swoich bliskich po salach edukacyjnych i pokazywanie, jak spędzają dzień w naszym przedszkolu – powiedziała Natalia Majewska, dyrektorka Przedszkola i Żłobka Montessori w Kornicach.

Godziny dopasowane do indywidualnych potrzeb rodziców

Dzieci do przedszkola i żłobka można przeprowadzać już od godziny 5:30, a odbierać do 16:30. – Godziny są pomyślane tak, aby wszyscy rodzice, w tym pracownicy Eko-Okien, mieli możliwość zapisania swojego dziecka do tego przedszkola i żłobka, a także przyprowadzenia i odebrania go w dogodnych dla siebie godzinach – podsumowała Natalia Majewska.

Zapisy do Przedszkola i Żłobka Montessori w Kornicach

Aby zapisać dziecko do żłobka lub przedszkola, należy umówić się na rodzinne spotkanie, które trwa godzinę i podczas którego poznaje się założenia pedagogiki Marii Montessori oraz ustala szczegóły zapisania dziecka do placówki. Zapisów na konsultacje można dokonywać na stronie akademia.ekookna.pl.

Agata Paszek

Materiał informacyjny partnera

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].