Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy

Już niedługo ruszy produkcja w dwóch nowych zakładach w Wodzisławiu Śląskim i Kędzierzynie-Koźlu.

Eko-Okna: nowe zakłady i miejsca pracy
Pod dachem hali Eko-Okien, która powstała w Wodzisławiu Śląskim, zmieściłoby się aż 17 boisk piłkarskich

Eko-Okna powstały 25 lat temu w Raciborzu. W 2008 r. firma przeniosła się do Kornic, gdzie trwa ciągła rozbudowa zakładu produkcyjnego. – Nasza fabryka w Kornicach zajmuje powierzchnię 50 ha, z czego 32 ha to zadaszone hale. W tej chwili pracuje u nas ponad 12 tysięcy osób, ale w najbliższych miesiącach ta liczba wzrośnie – mówi Mateusz Kłosek, właściciel i prezes zarządu Eko-Okien. Otwarcie dwóch nowych zakładów produkcyjnych będzie przełomowym momentem w historii firmy.

Wodzisław Śląski

W 2021 r. Eko-Okna zakupiły działkę o powierzchni 17 ha w wodzisławskich Olszynach, obecnie prowadzona tam budowa jest na finiszu. – Dzięki otwarciu zakładu w Wodzisławiu Śląskim nasze możliwości produkcyjne wzrosną i będziemy mogli eksportować nasze produkty do kolejnych krajów i trafiać na nowe rynki. Oprócz działów produkcyjnych, powstaną tu również biura dla osób językowych – tłumaczy Tomasz Marek, dyrektor zakładu Eko-Okien w Wodzisławiu Śląskim. Uruchomienie produkcji planowane jest tam na początek 2024 r.

Kędzierzyn-Koźle

Kolejny zakład produkcyjny, który zostanie otwarty w przyszłym roku, stanął na Polu Południowym w Kędzierzynie-Koźlu. – Dla pracowników ważna jest dziś każda minuta, cenią sobie swój czas. Właśnie dlatego budujemy kolejne zakłady produkcyjne, żeby nasi pracownicy mieli bliżej do swoich domów i rodzin. Dzięki temu będą mogli spędzić tam więcej czasu – tłumaczyła tuż po podpisaniu aktu notarialnego Joanna Łyko, ówczesna prezes zarządu Eko-Okien, obecnie dyrektor pionu administracji. Teren o powierzchni 33 ha został zakupiony w styczniu 2022 r., a budowa zakładu jest na zaawansowanym etapie.

Ważne są rodziny

Dla właściciela firmy ważne jest wspieranie rodzin. Obok zakładu produkcyjnego w Kornicach funkcjonuje już firmowe przedszkole i żłobek, kończy się też budowa osiedla 28 domów jednorodzinnych. – Wspieramy rodziny, ponieważ życie prywatne i służbowe wpływają na siebie. Najlepiej, jeśli człowiek czuje się spełniony w obu tych obszarach – dodaje prezes Mateusz Kłosek.

Eko-Okna zatrudniają

Niedługo wystartuje kampania rekrutacyjna firmy, która poszukuje pracowników nie tylko do nowych zakładów produkcyjnych w Wodzisławiu Śląskim i Kędzierzynie-Koźlu, ale też do ciągle rozwijającej się fabryki w Kornicach pod Raciborzem. – Liczbę nowych etatów, głównie produkcyjnych i magazynowych, można liczyć w tysiącach. Nasza oferta zatrudnienia skierowana jest głównie do mężczyzn – tłumaczy Justyna Herok, kierownik działu rekrutacji Eko-Okien. Aktualne oferty pracy znajdują się na stronie praca.ekookna.pl

Adam Wita

Materiał informacyjny partnera

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~beebeebee (37.248. * .180) 22.10.2023 06:29

a przecież garkotłuki z ogl wiesciły upadek xD