Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rafako wnioskuje o 15 mln zł pożyczki

Pieniądze mają pozwolić na terminową spłatę zobowiązań spółki z Raciborza, w szczególności tych objętych układem z wierzycielami Rafako.

Rafako wnioskuje o 15 mln zł pożyczkiarch. Nowiny.pl
Rafako to wciąż ważny pracodawca w Raciborzu. Firma zatrudnia około 800 osób.

14 września Rafako zwróciło się do Polskiego Funduszu Rozwoju o przyznanie pożyczki w wysokości 15 mln zł. Spółka z Raciborza dała PFR trzy dni na odpowiedź. Pożyczka ma zostać przeznaczona na spłatę zobowiązań wymagalnych Rafako. Rafako zamierza spłacić pożyczkę wraz z podpisaniem umowy inwestorskiej.

Przypomnijmy, zakupem akcji Rafako od PBG jest zainteresowana spółka PG Energy Capital Management. Pierwotnie finalizacja transakcji nabycia akcji Rafako miała nastąpić do 30 września, ale przewidziano możliwość jej przedłużenia do 31 października 2023 r.

Przypomnijmy, Rafako zakończyło pierwszy kwartał tego roku stratą w wysokości 261,478 mln zł. Miało to związek z utworzeniem rezerwy w wysokości 240 mln zł na zawarcie ugody z Tauronem. Zobowiązania długoterminowe wyniosły 309,898 mln zł, a zobowiązania krótkoterminowe 577,569 mln zł (łącznie 887,467 mln zł):

https://www.rafako.com.pl/pub/File/raporty_kwartalne/2023/rafako_2023q1_jednostkowe_signed_signed.pdf

https://www.rafako.com.pl/pub/File/raporty_biezace/2023/20230425_RB_46_2023_Utworzenie_rezerwy_na_zobowi.pdf

Zobacz również:

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kapucyn (5.173. * .77) 16.09.2023 16:51

To wszystko wina kartofla

~prawozemsty (45.88. * .136) 16.09.2023 09:36
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu