Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Eko-Okna dbają o zdrowie pracowników

Ratownicy i pielęgniarki dyżurujący w punkcie pierwszej pomocy przedmedycznej są do dyspozycji pracowników na każdej zmianie. Ich zespół rusza do akcji, gdy na terenie fabryki dochodzi do wypadku lub zdarzenia zagrażającego zdrowiu pracowników.

Eko-Okna dbają o zdrowie pracowników
atownicy mają do dyspozycji samochód, aby w każdej chwili móc dotrzeć do pracownika potrzebującego pomocy medycznej

Na terenie Eko-Okien działają dwa punkty medyczne. To przychodnia, której zadaniem jest przeprowadzanie wstępnych, okresowych i kontrolnych badań pracowników oraz punkt medyczny.

– Zamysł jest taki, aby ratownik lub pielęgniarka byli blisko działów produkcyjnych, gdzie potencjalne niebezpieczeństwo urazów jest największe – mówi Alicja Mikołajczyk, pielęgniarka dyżurująca w punkcie medycznym Eko-Okien.

Opieka medyczna przez całą dobę

Zespół składa się z 12 ratowników medycznych i pielęgniarek pracujących w Państwowym Systemie Ratownictwa Medycznego. – W Eko-Oknach pełnimy dyżury i jesteśmy do dyspozycji pracowników od niedzieli od godziny 22:00 do soboty do godziny 22:00 – mówi Alicja Mikołajczyk.

Pierwsza pomoc to nie wizyta u lekarza

Jest jednak pewna kwestia, na którą dyżurująca załoga zwraca uwagę. – Każda osoba, którą coś zaniepokoiło, ma prawo zwrócić się do nas o pomoc, jednak gorączka od kilku dni lub stan grypowy to sytuacje, kiedy należy udać się wcześniej do lekarza pierwszego kontaktu a nie punktu medycznego w miejscu pracy – tłumaczy. Dodaje, że nie ma u nich możliwości otrzymania recepty czy „L4”.

Najważniejsza jest profilaktyka

Eko-Okna oferują pracownikom dofinansowania do kart MultiSport, świeże posiłki na firmowych stołówkach, a także uczestniczą w prozdrowotnych akcjach profilaktycznych. Regularnie wspierają raciborski szpital, przekazując nowoczesny sprzęt medyczny, taki jak plecaki i torby pediatryczne oraz opatrunkowe, a także sprzęt do diagnozy nadciśnienia tętniczego.

Agata Paszek

Materiał informacyjny partnera

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].