Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jak radzić sobie z fake newsami dowiecie się w DK Chwałowice

W piątek, 7 lipca 2023 r. o 17:30 zapraszamy do ogrodu społecznego na drugie spotkanie w ramach cyklu "Ogrodowy hyde park".

Jak radzić sobie z fake newsami dowiecie się w DK Chwałowice
DK Chwałowice zaprasza w piątek, 7 lipca 2023 r. o 17:30 zapraszamy do ogrodu społecznego na drugie spotkanie w ramach cyklu "Ogrodowy hyde park". Fot. DK Chwałowice

W dobie szerokiego dostępu do informacji tzw. fake newsy stanowią szczególne zagrożenie. Z wyjątkową łatwością rozprzestrzeniają się za pośrednictwem mediów elektronicznych, przede wszystkim społecznościowych. Głównym celem spotkania jest uczulenie uczestników na problem fake newsów i pokazanie narzędzi, które ułatwią weryfikowania informacji. Nasi goście dowiedzą się, co to są fake newsy, w jaki sposób powstają, a przede wszystkim nauczą się je rozpoznawać i bronić przed ich skutkami.

Otwarte spotkanie poprowadzi Łukasz Braun związany z Fundację Good Culture działającą przy Good Books.

Wstęp wolny, nie prowadzimy zapisów.

W przypadku niepogody wydarzenie odbędzie się w salach domu kultury.

Od 17:30 zapraszamy również najmłodszych na otwarte, ruchowe działania warsztatowe (klocki, bańki, animacje).

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty - dodaj do ulubionych. Edycja 2023.

źródło: DK Chwałowice

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].