Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Agresywny pies zaatakował inne czworonogi. Straż miejska z Rybnika interweniowała na Nowinach

W miniony piątek (26.05.) dyżurny Straży Miejskiej w Rybniku otrzymał zgłoszenie mieszkańca Rybnika, który relacjonował, że na osiedlu na Nowinach pojawił się groźny pies. Biegał w okolicy ul. Budowlanych i Komuny Paryskiej.

Agresywny pies zaatakował inne czworonogi. Straż miejska z Rybnika interweniowała na Nowinach
Właściciel psa został ukarany mandatem. / fot. Straż Miejska Rybnik

Funkcjonariusze od razu po odebraniu zgłoszenia pojechali we wskazane miejsce. Po odnalezieniu psa, natychmiast podjęli próby złapania go, co jednak nie było najprostsze. Pies nie zamierzał się poddać, pogoń trwała kilkanaście minut.

- W czasie gdy funkcjonariusze próbowali schwytać psa, dyżurny odbierał kolejne zgłoszenia osób, którym do czasu pojawienia się patrolu, zagrażał agresywny pies. Okazało się, że zwierzę zaatakowało cztery inne psy - przekazuje rzecznik rybnickiej straży miejskiej, Dawid Błatoń.

Dzięki pomocy mieszkańca Rybnika strażnikom udało się schwytać agresywnego psa, który trafił do schroniska dla zwierząt. Po ustaleniu właściciela, funkcjonariusze ukarali go mandatem karnym.

fot. SM Rybnik

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~HalHalHal (89.64. * .209) 02.06.2023 09:57

Funkcjonariusze próbowali złapać psa... xD