Mieszkaniec Pietrowic Wielkich apeluje do starosty o rzetelne, poważne i pilne potraktowanie problemu wielu mieszkańców

Do starosty Grzegorza Swobody trafiła petycja w sprawie ul. Jana Pawła II w Pietrowicach Wielkich i ul. Spółdzielczej w Kornicach. - W petycji wyrażam zdanie nie tylko swoje a wielu mieszkańców i użytkowników tych dróg - napisał mieszkaniec gminy, prosząc sternika powiatu o interwencję.

Mieszkaniec Pietrowic Wielkich apeluje do starosty o rzetelne, poważne i pilne potraktowanie problemu wielu mieszkańców
Mieszkaniec Pietrowic Wielkich na poparcie swych słów pokazał staroście zdjęcia, na których widać, że dwa duże pojazdy w trakcie przejazdu przez ul. Jana Pawła II są zmuszone przejeżdżać bardzo blisko siebie

Krzysztof Mikoda w piśmie nawiązuje do firmy Eko-Okna, której pojazdy jeżdżą po wskazanych przez niego drogach. Radzi, że powiat powinien zająć się budową około 2 km łącznika – pomiędzy największą firmą Raciborszczyzny a drogą wojewódzką numer 416, „tak, aby, ciężarówki i pracownicy mogli wjechać i wyjechać z zakładu sprawnie, szybko i bez kolizji z mieszkańcami”.

- Jest na to teren i chyba nawet wstępne projekty. Kwestia, aby poważnie potraktować sytuację i pilnie przystąpić do działania. Stawiamy oczekiwanie dla powiatu raciborskiego, aby podjęte zostały stanowcze kroki, aby doprowadzić do szybkiego powstania tej obwodnicy - prosi o działania starostę Swobodę.

Mikoda oczekuje od starosty odpowiedzi na pytania:

  • co powiat raciborski zrobił lub w najbliższym czasie zrobi w sprawie obwodnicy?
  • wskazuje na wjazd na ul. Jana Pawła II w Pietrowicach Wielkich, gdzie stoi znak B-19 "zakaz wjazdu pojazdów o nacisku osi większym niż 5t", natomiast z drugiej strony tej drogi na wjeździe na ten odcinek od ul. Spółdzielczej w Kornicy takiego znaku nie ma, co uważa za błąd. - Z drugiej strony wszyscy powszechnie o tym wiedzą łącznie z policją, że egzekucja tego zakazu jest nie skuteczna, ponieważ wymaga prawdopodobnie użycia wagi i kierowcy wjeżdżają mimo zakazu - podkreśla.
  • chce dowiedzieć się również, kiedy ul. Jana Pawła II przejdzie doraźny remont przed tym generalnym.

- Proszę o rzetelne i bardzo poważne potraktowanie sprawy - apeluje Mikoda do starosty Swobody.

Mieszkaniec Pietrowic Wielkich do pisma dołączył również zdjęcia. Można je zobaczyć TUTAJ.

Co na to starosta? W Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatu Raciborskiego nie pojawiła się jeszcze odpowiedź. Choć włodarz ma jeszcze na to czas, bo petycja, o czym wzmiankuje powiat w BIP-ie „powinna być rozpatrzona bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 3 miesięcy od dnia jej złożenia”. Pismo Mikody datowane jest na 10 maja.

TUTAJ pełna treść petycji (kliknij aktywny link)

Ludzie

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~@@@dlb@@@ (37.248. * .196) 26.05.2023 09:21

To wszystko to przysłowiowy ,,pikuś" W związku z remontem drogi w Kietrzu objazd do Rynku pokierowano przez mostek o nośności 5t.

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .95) 25.05.2023 07:33

panie nie rozpatruj mu pan tego poślijta tam ksinca Bździska ze tego faryzeuszowego na rynku tego śfagra ubola z Jastrzębia Zdroju co to jego cera Olka u pana robi we starostwie - szkoda asfaltu !