Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kiedy zostanie uruchomiony Posterunek Policji w Pietrowicach Wielkich? Padła data

Posterunek swoje miejsce znajdzie w Centrum Społeczno-Kulturalnym w Pietrowicach Wielkich. Placówka ma być całodobowa.

Kiedy zostanie uruchomiony Posterunek Policji w Pietrowicach Wielkich? Padła data
W gminnym obiekcie przy ulicy 1Maja 8b tworzony jest pietrowicki posterunek

Po Raciborzu, Krzyżanowicach i Kuźni Raciborskiej, Pietrowice Wielkie będą czwartą gminą na Raciborszczyźnie z Policją na swoim terenie. - Mamy w gminie potężny zakład, pojawiają się też problemy społeczne. Nasi mieszkańcy muszą czuć się bezpiecznie - tłumaczył swego czasu potrzebę powstania posterunku wójt gminy Andrzej Wawrzynek. W gminie cieszą się tym bardziej z tej decyzji, bo przed laty również go reaktywowano, ale w 2011 roku wskutek reorganizacji posterunek zlikwidowano. - Chcieliśmy go utrzymać, ale wytyczne były takie, że go rozwiązano - zauważał A. Wawrzynek.

O temat pytamy rzecznika raciborskiej Policji. Nadkomisarz Mirosław Szymański na wstępie zaznacza: informuję, iż na podstawie poczynionych uzgodnień Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu nadkomisarza Marka Ryszki z Wójtem Gminy Pietrowice Wielkie Andrzejem Wawrzynkiem władze gminy wskazały, iż Posterunek Policji w Pietrowicach Wielkich będzie miał siedzibę w budynku Centrum Społeczno-Kulturalne przy ulicy 1 Maja 8b.

- Obecnie trwają zaawansowane prace związane z przystosowaniem pomieszczeń budynku (zgodnie z odpowiednimi normami) do pomieszczeń, w których będzie znajdował się Posterunek Policji - tłumaczy.

Rzecznik pytany, kiedy placówka zostanie uruchomiona, odpowiada, że otwarcie zaplanowano na 1 września, a więc później niż planowano. Początkowo wójt Wawrzynek wskazywał, że ma to stać się 1 czerwca.

Koszty, jak uszczegóławia rzecznik, związane z tą inwestycją ponosi samorząd Pietrowic Wielkich. A co z etatami?

- Jeśli chodzi o decyzje kadrowe dotyczące obsady posterunku, to nie zostały jeszcze podjęte. Jednakże zapewniam, iż będą tam skierowani policjanci doświadczeni, którzy swoją codzienną służbą zapewnią duże poczucie bezpieczeństwa dla wszystkich mieszkańców Gminy Pietrowice Wielkie - mówi Mirosław Szymański.

Przypomnijmy, że wcześniej zapowiadano, że garnizon raciborskiej policji powiększy się o 8 etatów, natomiast w Pietrowicach Wielkich miałoby pracować 13 funkcjonariuszy.


Czytaj także: 

Ludzie

Andrzej Wawrzynek

Były wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .247) 16.05.2023 18:14
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu