Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uroczyste pożegnanie maturzystów w CKZiU nr 1 w Raciborzu

Uczniowie czterech klas Technikum nr 2: 4A (technik analityk, technik hotelarstwa – wych. Artur Sudenis), 4B (technik budownictwa – wych. Joanna Toniarz), 4C (technik architektury krajobrazu, technik agrobiznesu – wych. Renata Baron) i 4Z (technik żywienia i usług gastronomicznych – wych. Violetta Morawiec-Opałka) zakończyli edukację w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu.

Uroczyste pożegnanie maturzystów w CKZiU nr 1 w Raciborzu
Uczniowie czterech klas Technikum nr 2 zakończyli edukację w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu. Fot. CKZiU nr 1

Jacek Kąsek – dyrektor Centrum dziękował uczniom, wychowawcom klas oraz nauczycielom za ich determinację w dążeniu do osiągania celów. „Chociaż czas nauki przerywała pandemia to dzisiaj cieszymy się, że nie przeszkodziła wam w osiągnięciu sukcesu. Wiem, że nabyliście umiejętności, które pozwolą wam realizować swoje marzenia zawodowe i osobiste” – mówił dyrektor.

Wicestarosta, w swoim wystąpieniu odniósł się do motta pożegnania absolwentów „Jesteś znacznie odważniejszy, niż sądzisz, silniejszy, niż ci się wydaje, i mądrzejszy, niż przypuszczasz”. Gratulował uczniom i podkreślał ważność tych cech. „Odwaga, siła i mądrość to cechy, którymi powinniście się kierować w waszym dorosłym życiu. Niech moc będzie z wami” – życzył wicestarosta.

Dyrektor Centrum wręczył absolwentom świadectwa ukończenia szkoły. Marek Kurpis – wicestarosta i Małgorzata Tietz – przewodnicząca rady rodziców wręczyli dyplomy i nagrody uczniom w podziękowaniu za ich wyniki w nauce oraz zaangażowanie w życie szkoły.

Joanna Toniarz wręczyła w imieniu nauczycieli wychowania fizycznego dyplomy za sukcesy sportowe, których było wiele. „Pandemia zatrzymała rozwój sportowy. Cieszę się, że to za nami. Wasze zaangażowanie potwierdza ważność sportu w życiu młodego człowieka” – podsumowała nauczycielka wychowania fizycznego.

Pożegnanie absolwentów było też okazją do podziękowania laureatom Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych – Angelice Ryszce, Tomaszowi Wiatrowiczowi oraz ich rodzicom. Marek Kurpis i Jacek Kąsek wręczyli rodzicom listy gratulacyjne a uczniom nagrody i upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

Uroczystość przygotowali uczniowie samorządu uczniowskiego we współpracy z uczniami klas czwartych żegnających swoich starszych kolegów.

Szczęśliwej drogi, już czas. Życzymy absolwentom niekończących się sukcesów i powodzenia w realizacji swoich zamierzeń.

źródło: CKZiU nr 1 w Raciborzu

Ludzie

Marek Kurpis

Etatowy Członek Zarządu Powiatu Raciborskiego

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].