Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dwie osoby zginęły w wybuchu gazu w domu. W akcji grupa poszukiwawcza z Jastrzębia z psami [ZDJĘCIA, WIDEO] AKTUALIZACJA

Dramatyczne wieści z Ustronia. Ok. 10.00 służby otrzymały informację o wybuchu gazu w domu dwurodzinnym. Na miejscu pracuje ok. 30 zastępów straży pożarnej, w tym Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Jastrzębia-Zdroju z psami. Po kilku godzinach akcji, służby przekazały informację o odnalezieniu ciał dwóch mężczyzn.

Dwie osoby zginęły w wybuchu gazu w domu. W akcji grupa poszukiwawcza z Jastrzębia z psami [ZDJĘCIA, WIDEO] AKTUALIZACJA
Dramatyczne skutki zdarzenia, nie żyją dwie osoby, trzecia jest w szpitalu. Budynek jest kompletnie zniszczony. / fot. PSP

W jednym z domów przy ul. Polańskiej w Ustroniu, w niedzielę (4.12.) około 10.00 doszło do wybuchu gazu, a w jego następstwie do pożaru. Jedna została wydobyta i udzielono jej pomocy.

Aktualizacja, g. 12.00:

- Trwa akcja ratownicza w budynku jednorodzinnym, który częściowo zawalil się prawdopodobnie w wyniku wybuchu gazu. Jedna osoba została ranna, trwa przeszukiwanie gruzowiska. Na miejscu działa 25 samochodów i 100 strażaków w tym grupa ratownicza z 3 psami - przekazał rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski.

W drodze na miejsce zdarzenia, doszło do kolizji z udziałem wozu OSP Ochaby, nikomu nic się nie stało. Na miejscu była policja.

Aktualizacja, g. 13:10:

Jedna osoba została wydobyta. Jak przekazuje Komenda Główna PSP, trwają poszukiwania dwóch kolejnych osób.

fot. Dawid Legierski

NAJNOWSZE INFORMACJE przekazane przez Komendę Wojewódzką PSP w Katowicach:

W niedzielę (4.12.) o 9.51 komenda PSP w Cieszynie odebrała zgłoszenie o wybuchu i zawaleniu się budynku dwurodzinnego na ul. Polańskiej w Ustroniu. Pierwsze zastępy straży pożarnej na miejsce przybyły już cztery minuty później.

Z miejsca zdarzenia strażacy ewakuowali jedną osobę, która została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego. Trwają poszukiwania dwóch osób, które mogły znajdować się w budynku w trakcie zdarzenia. Na miejsce zadysponowano Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z Jastrzębia–Zdroju wraz z trzema psami ratowniczymi oraz siły i środki spoza powiatu w ramach Śląskiej Brygady Odwodowej.

W trakcie działań doszło do ponownego wybuchu, w efekcie czego ratownicy musieli się ewakuować z miejsca zdarzenia. Po opanowaniu sytuacji przystąpiono do ponownych działań ratowniczych.

Na miejscu zdarzenia obecny jest Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła, Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski wraz z zastępcą st. bryg. Mirosławem Synowcem oraz Burmistrz Ustronia Przemysław Korcz. Na miejscu działa: 38 zastępów staży pożarnej, 114 ratowników, policja, PRM, pogotowie gazowe, zarządzanie kryzysowe, PINBud - przekazuje Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach.

Późnym popołudniem z gruzów wydobyto ciała dwóch mężczyzn w wieku ok. 60 lat.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Katolik666 (87.239. * .85) 04.12.2022 14:29
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem