Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rydułtowy: Biskup Olszowski celebrował mszę w intencji górników [ZDJĘCIA]

W kościele p.w. Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych w Rydułtowach odbyła się uroczysta msza święta w intencji górników. Mszę w przeddzień Barbórki celebrował ks. bp Grzegorz Olszowski. 

Rydułtowy: Biskup Olszowski celebrował mszę w intencji górników [ZDJĘCIA]
Msza dziękczynna górników i emerytów górniczych odbyła się 3 grudnia w parafii MB Uzdrowienia Chorych w Rydułtowach. fot. Z. Harazim

Rydułtowy: Biskup Olszowski celebrował mszę w intencji górników [ZDJĘCIA]

Msza w intencji dziekczynnej za łaski dla górników, emerytów górniczych oraz za zmarłych górników, przyciągnęła do parafi na Orłowcu wielu pracowników kopalń, którzy chcieli podziękować za ochronę swojej patronce - Św. Barbarze. 

Przypomnijmy, że przy kościele w 2020 roku odsłonięto pomnik upamiętniający górników tragicznie zmarłych w KWK Rydułtowy. Pomnik stanął tuż obok krzyża misyjnego. Składa się z wagonika kopalnianego wypełnionego węglem z napisami „KWK Rydułtowy” i „Szczęść Boże” oraz tablicy pamiątkowej z cytatem z Księgi Psalmów oraz napisem „Pamięci tragicznie zmarłym górnikom KWK Rydułtowy”. Miejsce pamięci powstało z inicjatywy proboszcza ks. Piotra Makosza oraz lokalnego środowiska górniczego.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Objektywny 04.12.2022 07:59
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Wszystkim górnikom z okazji ich święta wszystkiego najlepszego zdrówka bezpiecznej pracy i ile zjazdów tyle wyjazdów .Szczęść Boże .....

~Zara (83.23. * .228) 03.12.2022 19:33
oceniono 3 razy
-1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem