Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Grudzień za pasem, a system w rybnickich przedszkolach wciąż nie działa. Miasto rozważa zerwanie umowy

Zmiana dostawcy systemu do rozliczania czasu i kosztów pobytu dzieci w przedszkolach okazała się strzałem w stopę. Wykonawca usługi musi liczyć się z naliczeniem kar umownych. W grę wchodzi również zerwanie umowy.

Grudzień za pasem, a system w rybnickich przedszkolach wciąż nie działa. Miasto rozważa zerwanie umowy
Pracownicy przedszkoli w Rybniku od trzech miesięcy zmagają się z trudnościami związanymi z nieprawidłowym funkcjonowaniem systemu do rozliczania czasu i kosztów pobytu dzieci w przedszkolach. Zdjęcie ilustracyjne (fot. W. Troszka, arch. rybnik.eu).

Dostawca  systemu do rozliczania czasu i kosztów pobytu dzieci w przedszkolach zmienił się pod koniec sierpnia 2022 roku. Wtedy też zaczęły się kłopoty. Najpierw nie działały czytniki kart, które rodzice i opiekunowie dzieci odbijają na wejściu i wyjściu z przedszkola. Teraz czytniki działają, ale system nadal nie funkcjonuje prawidłowo. Problem ewidencjonowania i rozliczania czasu pobytu dzieci w przedszkolach spadł na intendentki.

Intendentki wyliczają opłaty ręcznie

- Wdrażanie systemu nadal nie zakończyło się, system nadal nie działa prawidłowo. Jeżeli chodzi o rodziców, to co do zasady czytniki działają, natomiast nadal pewne problemy są z raportami dotyczącymi rozliczeń. W części przedszkoli pracownicy odnotowują ręcznie czas przebywania dzieci ponieważ dyrektorzy decydują się na sprawdzenie prawidłowości działania systemu. W niektórych przedszkolach intendentki zdecydowały się na ręczne wyliczenie opłat w związku z problemami z raportami za październik - mówi Nowinom Agnieszka Skupień, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Rybniku.

Spotkanie z dyrektorami oraz intendentkami

Jak dowiadujemy się w rybnickim magistracie, 24 listopada doszło do spotkania z dyrektorami oraz intendentkami z przedszkoli w celu przedyskutowania sytuacji.

- Zgłaszano problemy z komunikacją z wykonawcą (dostawcą usługi - red.), niektórymi czytnikami oraz problemy z raportami za miesiąc październik. Jednocześnie wykonawca zgłasza problemy z kontaktem z niektórymi jednostkami - dodaje Agnieszka Skupień.

Kary umowne? 50 tys. złotych

Urzędnicy z rybnickiego magistratu zapowiadali naliczenie kar umownych za niedotrzymanie terminów związanych z wdrożeniem i udostępnieniem systemu już we wrześniu tego roku (pisaliśmy o tym tutaj: Taniej nie znaczy lepiej. Przekonuje się o tym Rybnik i rozważa naliczenie kary umowne).

Zgodnie z umową proces ten miał zostać zakończony w terminie do 12 września.

- W chwili obecnej kary umowne nie są jeszcze naliczone niemniej Wykonawca został poinformowany, że kary będą naliczane – łącznie to kwota około 50 000 zł. Ponadto wraz z radcą prawnym rozważana jest możliwość odstąpienia od umowy, przy czym zgodnie z propozycją dyrektorów przedszkoli ostateczna decyzja w tym zakresie zostanie podjęta po 5 grudnia 2022 r. (termin przygotowania raportów za listopad)

- mówi Agnieszka Skupień.

Poznaniacy złożyli tańszą ofertę niż firma z Rybnika

W poprzednich latach dostawcą systemu do rozliczania czasu i kosztów pobytu dzieci w przedszkolach była firma ALAN System Sp. z o.o. Sp. k. z Rybnika. Jednak w nowym przetargu wybrano ofertę złożoną przez spółkę Aplikacja z Poznania. Firma z Rybnika skalkulowała dwuletnią usługę na kwotę niespełna 358 tys. zł oraz 10 zł za wydanie każdej karty zbliżeniowej dla rodziców i opiekunów. Poznaniacy byli znacznie tańsi - 165 tys. zł za usługę i 1 grosz za kartę.

Wojciech Żołneczo

Ludzie

Agnieszka Skupień

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Rybnik.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].