Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Rydułtowach wyłączą nocą oświetlenie uliczne. Chodzi o oszczędności

Jak tłumaczą rydułtowscy urzędnicy, wyłączenie oświetlenia ulicznego jest jednym z działań, które pozwoli na oszczędność energii w dobie rosnących kosztów opłat za prąd.

W Rydułtowach wyłączą nocą oświetlenie uliczne. Chodzi o oszczędności
W celu ograniczenie zużycia energii zostanie w Rydułtowach m.in. skrócony czas świecenia przestrzeni publicznej w godzinach nocnych. (fot. UM w Rydułtowach)

W związku z obowiązkiem ograniczenia zużycia energii elektrycznej przez placówki samorządowe i rządowe włodarze muszą podjąć konkretne kroki. W Rydułtowach właśnie zostały one podjęte.

Jak informuje Urząd Miasta w Rydułtowach, w celu ograniczenie zużycia energii zostanie m.in. skrócony czas świecenia przestrzeni publicznej w godzinach nocnych. "Obecnie wdrożyliśmy już wyłączanie oświetlenia ulicznego w godz. od 0:00 do 4.00 pozostawiając oświetlenie głównych ciągów komunikacyjnych miasta" - czytamy w komunikacie opublikowanym na internetowej stronie magistratu. Jak dalej urzędnicy tłumaczą, jest to jedno z działań, które pozwoli na oszczędność energii w dobie rosnących kosztów opłat za prąd.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~MieszkaniecOkolicy (94.254. * .205) 08.12.2022 16:48

Dla mnie to głupota, która zagraża bezpieczeństwu mieszkańców. Dlaczego Racibórz potrafi tak oszczędzać pieniądze że, wszędzie jest oświetlenie uliczne i nie zrezygnowano z żadnych ozdób świątecznych? Niech każdy sobie odpowie sam.

~xyza (188.137. * .75) 08.11.2022 06:32
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dlaczego wyłączane jest oświetlenie w pobliżu przejść dla pieszych. To samo w Wodzisławiu, budynek urzędu miasta oświetlony a obok przejście dla pieszych nie....