Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Igły do cieniowania tatuażu – jak wybrać najlepsze?

Choć laikom może się wydawać, że igły do tatuażu niespecjalnie się pomiędzy sobą różnią, rzeczywistość jest inna. Jednym z najważniejszych elementów warsztatu artysty jest umiejętność dobrania igły do konkretnej czynności.

Igły do cieniowania tatuażu – jak wybrać najlepsze?

Jak dobrać igły do tatuażu?

Igły do tatuaży różnią się pod wieloma względami, a ich parametry wpływają bezpośrednio na kwestie użytkowe. Kluczowe znaczenie odgrywa liczba igieł w zestawie (to, co zwykle określamy mianem igły, to w rzeczywistości nawet kilkanaście zlutowanych ze sobą niezależnych igieł), ich ułożenie, średnica oraz długość stożka, a więc ostrego zakończenia igły.

Liczba konfiguracji jest olbrzymia. Aby tatuatorzy mogli się łatwiej zorientować, z jaką igłą mają do czynienia, stosuje się skróty określające każdą z tych cech. Przed przystąpieniem do pracy należy więc poznać najczęściej spotykane konfiguracje i dowiedzieć się, która z nich sprawdzi się w określonej czynności.

Rodzaje igieł do tatuażu

Pozornie rozszyfrowanie skrótowego zapisu może być trudne. Aby go zrozumieć, najpierw trzeba poprawnie określić rodzaj igły. O nim decyduje natomiast ułożenie igieł w zestawie.

Oto najczęściej spotykane konfiguracje:

  • F – Flat – płaskie;
  • RS – Round Shader – okrąg;
  • RL – Round Liner – zwarty okrąg;
  • TL – Tight Liner – ciasny okrąg;
  • RF – Round Flat – jeden rząd, płasko;
  • MG / M1 – Magnum – dwa rzędy naprzemiennie ;
  • RM – Round Magnum – dwa rzędy płasko.

Oprócz tego oznaczenie wskazuje również na średnicę pojedynczej igły. Najczęściej spotyka się przy tym zapis amerykański:

0,2 mm – 6; 0,25 mm – 8, 0,30 mm – 10, 0,35 mm – 12, 0,40 mm – 14

Oprócz tego zwykle w zapisie uwzględnia się liczbę igieł oraz opisowo długość stożka – od krótkiego (short taper) do bardzo długiego (Extra Long Taper). Dzięki tak kompleksowym informacjom dobór i wymiana igły w maszynce do tatuażu podczas pracy są zdecydowanie łatwiejsze.

Jak znaleźć dobre igły?

Igły to szczególny element wyposażenia każdego studia tatuażu. Oczywiście są jednorazowe i można korzystać z nich jedynie podczas jednej sesji, tatuując jednego klienta. Rzecz jasna, szczególnie przy rozbudowanych projektach, potrzebne jest także ich wymiana, aby możliwe było zrealizowanie konkretnych zadań. W związku z tym warto znaleźć sprawdzonego dostawcę, takiego jak Orakon, który oferuje igły do tatuażu.

Kluczowe znaczenie odgrywa jakość wyrobów i gwarancja spełniania przez nie najwyższych norm sanitarnych. Należy zwrócić na to uwagę, aby zagwarantować klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa i zminimalizować ryzyko potencjalnego zakażenia.

Igły do wypełniania tatuażu: czym powinny się charakteryzować?

Igły do wypełnienia tatuażu czy cieniowania oczywiście różnią się od igieł wykorzystywanych do konturowania. Należy odpowiednio dobrać zarówno średnicę i profil stożka, jak i rodzaj igły. Dzięki temu uda się osiągnąć zdecydowanie lepszy efekt oraz znacząco ułatwić pracę artysty. Do wypełnień zazwyczaj wykorzystuje się igły o większej średnicy – pozwala to na wprowadzenie większej ilości farby, jednak wiąże się z mniejszą precyzją.

Do wypełnienia można wykorzystać różne rodzaje igieł w zależności od tego, jaki efekt mają zagwarantować oraz jak intensywne ma być wypełnienie tuszem. Uniwersalnym wyborem są igły Magnum. W tym celu można również wykorzystywać igły do tatuażu Round Liner, a w niektórych przypadkach dobrym wyborem będzie Round Shader. Ten typ igły do tatuażu znakomicie sprawdza się również w przypadku cieniowania. Oczywiście wiele zależy przy tym nie tylko od celu, ale również indywidualnego stylu i przyzwyczajeń konkretnego artysty.

Materiał zewnętrzny