Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dzień Głośnego Czytania w rybnickim Przedszkolu nr 50 [WIDEO]

Bajkowa niespodzianka dla przedszkolaków. Jak co roku, kadra Przedszkola nr 50 z rybnickich Boguszowic przygotowała dla dzieci specjalny film, wcielając się w rolę narratorów czytających o przygodach Małej Misi.

Dzień Głośnego Czytania w rybnickim Przedszkolu nr 50 [WIDEO]
Po wspólnym czytaniu, warto porozmawiać z dzieckiem o bajkowej historii.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest pod koniec września. Okoliczność ma służyć promocji tej formy spędzania czasu z dziećmi.

Film przygotowany dla przedszkolaków z rybnickiej "50-tki" dzieci zobaczyły w czasie zajęć.

"Najmłodsi z ciekawością wysłuchali opowieści. Warto podkreślić, że nie tylko lubią, kiedy im czytamy, ale również sami chętnie sięgają po książki, które znajdują się w każdej sali. To niezwykle ważne, aby od najmłodszych lat rozwijać pasję do literatury" - przekazują nam wychowawczynie.

W ramach akcji zachęcano również rodziców, by codziennie czytali na głos swoim pociechom.

"Ilość korzyści wynikających z czytania dzieciom jest ogromna, to nie tylko okazja do tego, by wspólnie spędzać czas, budować i wzmacniać więzi między dziećmi i rodzicami. Czytając dzieciom rozwijamy ich wyobraźnię, zdolność myślenia, ćwiczymy ich pamięć i koncentrację, poszerzamy wiedzę o świecie. Dzieci uczą się również jak reagować na różne sytuacje" - wyliczają nauczycielki.

Przedszkole w ostatnim czasie wzbogaciło się o szereg nowych pozycji książkowych, zakupionych w ramach programu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Planowany budżet Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 wynosi blisko 1,1 mld zł, w tym 635 mln zł z budżetu państwa.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].