Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

6 osób rannych po wybuchu w koksowni. Powołano sztab kryzysowy [ZDJĘCIA]

Sześć osób zostało rannych w wybuchu do jakiego doszło w koksowni należącej do grupy kapitałowej JSW. Pracownicy doznali oparzeń. Powołano sztab kryzysowy.

6 osób rannych po wybuchu w koksowni. Powołano sztab kryzysowy [ZDJĘCIA]
fot: Kacper Dziereń Grupa Ratownictwa Medycznego OSP Dąbrowa Górnicza - Śródmieście

Do wybuchu w Koksowni "Przyjaźń" w Dąbrowie Górniczej, należącej do JSW Koks SA, doszło w czwartek (22.09.) przed godziną 15:00.

Na miejscu okazało się, że całkowitemu uszkodzeniu uległ budynek przemiałowni węgla, z kolei sąsiadująca z nim stacja przeładunkowa uległa częściowemu zniszczeniu. Sześć osób zostało poszkodowanych, głównie są to poparzenia różnego stopnia. Dwie osoby są w stanie ciężkim, dwie w średnim i dwie w lekkim - przekazuje nam asp. Stefan Flasza, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej.

Poszkodowani zostali zaopatrzeni przez zespoły ratownictwa medycznego, wezwano również śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na miejscu z ramienia straży było 15 jednostek, PSP, OSP oraz zastępy zakładowej straży pożarnej, która działa w strukturach koksowni Przyjaźń - dodaje rzecznik asp. Stefan Flasza.

Na chwilę obecną trwają działania zabezpieczające miejsce zdarzenia. Powołano sztab kryzysowy, złożony z przedstawicieli koksowni i służb, który ma podjąć decyzje co do dalszych działań.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~pppp (89.64. * .14) 23.09.2022 11:34
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Lump (83.22. * .32) 22.09.2022 20:14

Zostawić te fabryki smrodu !!!

~Irasiad (178.27. * .69) 22.09.2022 17:44
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Zlikwidowac te fabryki smrodu.