Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kiedyś szpecąca rudera, dziś piękny budynek. W Radlinie otwarto pierwszy miejski żłobek [ZDJĘCIA]

W Radlinie otwarto pierwszy w historii miejski żłobek. Na jego potrzeby zaadaptowano familok przy ul. Makuszyńskiego. - Cieszę się, a na swoje 25-lecie miasto podarowało mieszkańcom Serduszko - mówi szefowa nowej placówki na mapie miasta.

Kiedyś szpecąca rudera, dziś piękny budynek. W Radlinie otwarto pierwszy miejski żłobek [ZDJĘCIA]

„Serduszko” - tak nazywa się pierwszy w Radlinie miejski żłobek, który właśnie zainaugurował swoją działalność. Od 19 września w przyjaznych i nowoczesnych wnętrzach placówki opiekę znajduje 41 maluchów w 3 smakowitych grupach - malinkach (najmłodsze), jagódkach (grupa integracyjna) i ananaskach-starszaki. Dziś (20.10) dokonano oficjalnego otwarcia żłobka.

Prezent dla mieszkańców

- Cieszę się, że jesteście z nami w tak ważnym dla nas dniu. Jest on wyjątkowy, bardzo oczekiwany zarówno przez rodziców małych dzieci jak i przez całą radlińską społeczność - mówiła w stronę zaproszonych gości dyrektor Miejskiego Żłobka "Serduszko" w Radlinie Dominika Nosek. - Wspólnie z całym personelem poczynimy wszelkie starania, aby placówka była godną zaufania rodziców, miejscem, gdzie dziecko jest najważniejsze i czuje się bezpiecznie. Cieszę się, a na swoje 25-lecie miasto podarowało mieszkańcom Serduszko - dodała.

Gratulacje od gości

Od zaproszonych gości w stronę dyrektor Nosek posypały się gratulacje. Na początku głos zabrała burmistrz Barbara Magiera. - Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie dzieci mogą miło spędzić czas, a rodzice pracować. Mam nadzieje, że maluchy będą się tutaj czuły jak w domu. Cieszę się, że udało nam się doprowadzić to przedsięwzięcie do szczęśliwego finału - mówiła. - Głos zabrała także senator Ewa Gawęda. Zauważyła, że placówka da możliwość młodym rodzicom na powrót do pracy. - Gratuluję inwestycji - podkreśliła. W wydarzeniu uczestniczył również przedstawiciel posła Bogusława Piechy, Karol Szymura. - W imieniu osób z mojego pokolenia składam podziękowania za realizacje tego przedsięwzięcia - mówił.

Kiedyś była to rudera

Budynek przy ul. Makuszyńskiego 15 wraz z pełnym zieleni otoczeniem jest własnością miasta. Znajduje się w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 1. Obiekt był kiedyś wykorzystywany na potrzeby mieszkaniowe. W 2018 r. władze Radlina zdecydowały, że chcą go zaadaptować na miejski żłobek. W budynku prócz prac naprawczych we wnętrzu dostosowano także obiekt dla potrzeb niepełnosprawnych oraz zaaranżowano teren zielony wokół budynku. Dzięki temu powstał plac zabaw oraz zadaszony panelami fotowoltaicznymi parking. - Kiedyś ten budynek był ruderą, dziś jest pięknym obiektem, w którym aż chce się być - wspomina czasu przed remontem starego familoka miejski radny Piotr Hetman. Koszt rewitalizacji budynku na potrzeby żłobka pochłonął 3,5 mln zł, z czego 3 mln pochodziło z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Ludzie

Ewa Gawęda

Senator RP

Karol Szymura

Radny Miasta Rybnika (klub PiS).

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].