Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Boże Ciało w Pszowie - poświęcili nowy krzyż na Osiedlu Grunwaldzkim [ZDJĘCIA]

Tegoroczna procesja Bożego Ciała w Pszowie była wyjątkowa. Parafianie mogli znów tłumnie przejść ulicami Pszowa, a przy jednym z ołtarzy poświęcony został odnowiony krzyż. ZOBACZ ZDJĘCIA!

Boże Ciało w Pszowie - poświęcili nowy krzyż na Osiedlu Grunwaldzkim [ZDJĘCIA]
Ks. kanonik Andrzej Pyrsz poświęcił nowy krzyż na Osiedlu Grunwaldzkim.

Boże Ciało w Pszowie - poświęcili nowy krzyż na Osiedlu Grunwaldzkim [ZDJĘCIA]

W tym roku procesja przeszła od bazyliki ulicą Pszowską, następnie Traugutta, a później wierni skręcili w ulicę Kruczkowskiego i Jagienki. Właśnie nieopodal skrzyżowania Jagienki i Traugutta usytuowany został pierwszy z ołtarzy. Po odśpiewaniu przez proboszcza ks. Andrzeja Pyrsza fragmentu Ewangelii i błogosławieństwie, procesja poszła dalej ulicą Witolda do krzyża. To właśnie w tym miejcu znajdował się drugi ołtarz. 

Przy krzyżu ponownie odczytany został fragment Ewangelii, a po nim proboszcz skierował do parafian kilka słów. - W tym momencie chcemy poświęcić nowy krzyż. W tym miejscu bardzo serdecznie dziękuję za jego ufundowanie i troskę, aby na nowo tu stanął. Już dziękuję wszystkim, którzy się o to zatroszczyli i mam nadzieję, że będą się troszczyć o to miejsce. Myślę, że nie tylko moim pragnieniem jest to, aby w tym miejscu ten krzyż był taką wyspą nadziei wobec ludzkich problemów, cierpień, niepewności. Niech to będzie miejsce, gdzie przechodząc, patrząc z okna czy parkując samochód, wzbudzę w sobie westchnienie ku Bogu, pamiętając, że to On jest jedyną nadzieją człowieka - powiedział ks. kanonik Andrzej Pyrsz, który poświęcił nowy krzyż. 

Dalej procesja skierowała się w ul. Jagiełły, a następnie z powrotem na Traugutta, gdzie powstał trzeci ołtarz. Czwarty z ołtarzy znajdował się na rynku, na placu im. Jana Pawła II. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].