Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Festyn charytatywny dla Mikołaja. Wszyscy chcieli karmić alpaki [ZDJĘCIA]

Pogoda dopisała, frekwencja także. Wczoraj (30.04) w Rydułtowach na terenie zagrody "Szczęśliwe Alpaki" przy ul. Gajowej odbył się festyn charytatywny na rzecz małego Mikołaja Kubali, który zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA).

Festyn charytatywny dla Mikołaja. Wszyscy chcieli karmić alpaki [ZDJĘCIA]

Na licznie przybyłych mieszkańców Rydułtów, ale i okolicznych miejscowości czekało wiele atrakcji. - Dmuchańce, balonowe zwierzątka, malowanie buziek oraz gry i zabawy dla najmłodszych - mówiła nam Joanna Kubala, organizatorka festynu w Rydułtowach. Pojawił się także radiowóz policyjny z maskotką Sznupkiem. Jedną z większych atrakcji była możliwość wejścia na teren zagrody z alpakami. - Dzieci mogą karmić te urocze zwierzęta przygotowanymi marchewkami - wyjaśniała nam pani Joanna.

Przypomnijmy, że Mikołaj Kubala nie ma jeszcze nawet roku, a już musi zmagać się ze śmiertelną chorobą, jaką jest SMA. Jest nadzieja w najdroższym leku świata, ale jego zakup to horrendalna kwota, która przekracza możliwości finansowe rodziny. Trwa więc walka z czasem i zbieranie środków. O historii małego Mikołaja pisaliśmy m.in. w artykułach: Miki nie da się SMA. Pomożemy mu wszyscy oraz Mały Mikołaj walczy z SMA. Potrzeba ponad 9 mln złotych na najdroższy lek świata. "Nie proszę, tylko błagam o pomoc"

- Całkowity dochód, który podczas tego festynu uda nam się zebrać zostanie przekazany na zakup leku dla Mikołaja. Dziękujemy ludziom dobrej woli, którzy zechcieli włączyć się tą akcję - dodała pani Joanna.

Mikołaj Kubala - Miki kontra SMA 23 wiadomości, 32 komentarze w dyskusji, 395 zdjęć
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].