Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mały Mikołaj walczy z SMA. Potrzeba ponad 9 mln złotych na najdroższy lek świata. "Nie proszę, tylko błagam o pomoc"

Historia Mikołaja nie należy do tych najprostszych. Od samego początku skazany był na ciężką walkę o swoje życie. - 20 dni po porodzie otrzymałam telefon od lekarza z okrutną informacją. W jednej chwili moje serce rozpadło się na milion kawałków - przyznaje mama chłopczyka.

Mały Mikołaj walczy z SMA. Potrzeba ponad 9 mln złotych na najdroższy lek świata. "Nie proszę, tylko błagam o pomoc"
26 stycznia 2022 r. przyszedł na świat Mikołaj, syn państwa Małgorzaty i Marcina Kubala z Wodzisławia Śl.

26 stycznia 2022 r. przyszedł na świat Mikołaj, syn państwa Małgorzaty i Marcina Kubala z Wodzisławia Śl. "Jak się szybko okazało, nie był to najszczęśliwszy dzień w moim życiu. Łzy wzruszenia zastąpiły łzy smutku i strachu" - wspomina mama chłopczyka w opisie zbiórki na jego leczenie. Okazuje się, że ten malutki chłopczyk zachorował na SMA.

Nadzieja na lepsze jutro

Jak wspomina pani Małgorzata w portalu siepomaga.pl, już w pierwszych tygodniach ciąży, gdy nosiła chłopczyka pod sercem, lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie. Po pierwszych badaniach prenatalnych zdiagnozowano u niego przepuklinę pępowinową. "Gdy synek przyszedł na świat, miałam ogromną nadzieję, że już jest bezpieczny i że już nic mu nie zagraża. Lekarze stwierdzili jednak, że przepuklina pępowinowa, w której jest jelito nie wchłonęła się. Podjęto decyzję, by przewieźć go do kliniki w Zabrzu i wykonać zabieg" - wspomina mama Mikołajka.

Chłopczyka przetransportowano do Zabrza, z kolei jego mama została w szpitalu, w którym się urodził. "Zostałam sama. Słyszałam płacz innych dzieci. Mikiego nie było obok. Czułam się wykończona psychicznie. Chciałam jak najszybciej go przytulić" - wspomina. Dalej dodaje, że razem z informacją o pomyślnie wykonanym zabiegu, przyszła to o wykrytej kolejnej nieprawidłowości – w nerce oraz zakażeniu rotarwirusem. Nadzieja na powrót do domu dziecka oddalała się od jego rodziców coraz bardziej.

Druzgocąca diagnoza

W niedzielę 6 lutego do pani Małgorzaty zatelefonowali lekarze jej małego syna. Usłyszała, że badania przesiewowe na SMA wykazały, że Mikołaj jest w grupie ryzyka. "Kolejny raz stanęłam twarzą w twarz ze strachem. Nie wiedziałam co robić. Błagałam, by powtórne badania wykluczyły okrutną chorobę. Tak naprawdę dopiero tutaj zaczyna się najgorsza część naszego rodzinnego dramatu" - pisze mama chłopczyka. 13 lutego chłopiec w końcu dotarł do domu, gdzie czekała na niego starsza siostra oraz rodzice. "Naprawdę wierzyłam, że już teraz jesteśmy bezpieczni. Jednak szczęście nie trwało zbyt długo. 2 dni później zadzwonił telefon potwierdzający tę straszną wiadomość. Nie mogę znaleźć słów, którymi potrafiłabym opisać, jak bardzo się boję" - przyznaje pani Małgorzata .

Prośba o pomoc

Najlepszym możliwym ratunkiem dla Mikołaja jest terapia nierefundowanym lekiem. Do niedawna dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, obecnie możliwa także w Polsce. Niestety, nie jest nadużyciem, że to najdroższy lek świata – koszt terapii to ponad 9 mln zł. "Zrobię wszystko, by uratować moje dziecko. Zapukam do każdych drzwi, by tylko znaleźć sposób na uratowanie Mikołajka. Już teraz wiem, że sama z mężem po prostu nie dam rady. Dlatego ja nie proszę – ja błagam o pomoc" - pisze mama chłopczyka, prosząc tym samym ludzi dobrej woli o wsparcie materialne zbiórki, na której zbierane są fundusze na leczenie małego Mikołaja.

Mikołaj Kubala - Miki kontra SMA 23 wiadomości, 32 komentarze w dyskusji, 395 zdjęć
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].