Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Klub malucha w Cyprzanowie oficjalnie otwarty. Zobacz, jak wygląda wnętrze obiektu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Placówka zajęła miejsce po żłobku prywatnym. To więc powrót takiej działalności do gminy po ponad półtora roku, choć tym razem jej prowadzeniem zajmuje się samorząd. - Pomieszczenie pozostało wolne, więc poszukaliśmy innych możliwości na jego wykorzystanie - mówił Nowinom Andrzej Wawrzynek, wójt Pietrowic Wielkich.

Klub malucha w Cyprzanowie oficjalnie otwarty. Zobacz, jak wygląda wnętrze obiektu [ZDJĘCIA, WIDEO]
Klub otwarto w poniedziałkowe popołudnie 27 września

Klub malucha uruchomiono w Cyprzanowie, bo gminie z powodzeniem udało się sięgnąć po wsparcie w ramach konkursu „Maluch+” 2021. Miejscowemu urzędowi przyznano niemal 500 tys. złotych. Całkowity koszt inwestycji to prawie 625 tys. zł.

Placówka dedykowana jest dla 15 dzieci. Koszt, jaki ponoszą rodzice wysyłający swoje pociechy do klubu to 400 złotych plus 6 złotych dziennie za wyżywienie.

- Cieszę się z tej inwestycji - powiedział wójt Andrzej Wawrzynek. Włodarz trzyma kciuki, że współpraca pomiędzy rodzicami a personelem będzie układała się jak najlepiej. - Starania gminy są dosyć znaczne w tych ciężkich czasach. Wiemy, że brakuje wykonawców, jest drożyzna na rynku, ale udało nam się to wszystko ze sobą powiązać. I myślę, że jest się czym poszczycić - stwierdził wójt Wawrzynek.

Klub poświęcił miejscowy proboszcz, ks. Ewald Cwienk. Symboliczną wstęgę przecięła Aneta Przybyła, kierownik tego miejsca.

O zrealizowanej inwestycji w poniższym wideo mówią: wójt Andrzej Wawrzynek, wiceprzewodnicząca rady gminy Pietrowice Wielkie Ilona Gawlica oraz sołtys wsi, a zarazem radna gminna Maria Palisa:

Ludzie

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Ilona Gawlica

Radna gminy Pietrowice Wielkie

Maria Palisa

Radna gminy Pietrowice Wielkie, sołtys Cyprzanowa 

Marzena Kopczewska

Skarbnik gminy Pietrowice Wielkie 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].