Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wkrótce legalnie i bezpiecznie pojedziemy rowerem dookoła zbiornika

Na zaporze czołowej pojawił się regulamin korzystania z obszaru zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny na rzece Odrze w województwie śląskim. W paragrafie 4 postanowień ogólnych zostały zawarte informacje odnoszące się do ruchu rowerowego oraz tras na terenie zbiornika. Jest to dobry znak, że wkrótce legalnie oraz bezpiecznie będzie można przemierzać wyznaczone na wałach trasy.

Wkrótce legalnie i bezpiecznie pojedziemy rowerem dookoła zbiornika
Zdjęcie wykonane w październiku 2020r. podczas pierwszego piętrzenia wody w Zbiorniku Racibórz Dolny

§4

  1. Ruch rowerowy na Obiektach Zbiornika odbywać się może wyłącznie po wyznaczonych trasach lub drogach, zgodnie z przyjętym oznakowaniem.
  2. Korzystający z trasy rowerowej zobowiązani są do dostosowania sposobu korzystania z trasy do warunków nawierzchni, ukształtowania obiektów, ograniczeń wynikających z przebiegu trasy po Obiektach Zbiornika.
  3. Korzystający z trasy rowerowej zobowiązani są do korzystania z niej w sposób niepowodujący utrudnień dla innych osób, w tym pieszych.
  4. Administrator Zbiornika lub trasy rowerowej (osoby przez niego upoważnione) mają prawo do zamknięcia trasy, zmiany przebiegu, lub wprowadzenia innych ograniczeń albo wydawania wiążących zaleceń w zakresie korzystania z trasy.
  5. Korzystając z trasy po Obiektach Zbiornika, uczestnicy ruchu zobowiązani są do stosowania przepisów o ruchu drogowym.
  6. W trakcie prac remontowych, utrzymaniowych Obiektów Zbiornika uczestnicy ruchu zobowiązani są dostosować się do bieżących informacji o ograniczeniu ruchu.
  7. Korzystający z trasy ponoszą odpowiedzialność za korzystanie z terenu lub Obiektów Zbiornika niezgodnie z przeznaczeniem.
  8. W przypadku zagrożenia powodziowego lub powodzi obowiązuje całkowity zakaz poruszania się po Obiektach Zbiornika i terenie Polderu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].