Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wyszli z tańcem do ludzi. Plenerowy Rogue All Style Battle 2. Bitwa taneczna na bulwarach

Manuela Krzykała ze Skazy i Mateusz Siepetowski od breakingu w RCK zaprosili 40 tancerzy do rywalizacji na szachownicy ułożonej na przystani nad Odrą. Wydarzenie taneczno - muzyczne zgromadziło dużą widownię nad Odrą.

Wyszli z tańcem do ludzi. Plenerowy Rogue All Style Battle 2. Bitwa taneczna na bulwarach
Prowadzący bitwę Mateusz Siepetowski i Manuela Krzykała oraz prowadząca biuro zawodów Magdalena Mosek

Materiał wideo:

- Każdy może tu spróbować sił. Skaza i breakingowcy wcześniej zrobili taką imprezę dla swoich tancerzy, ale teraz wyszliśmy w plener, żeby młodzi ludzie mierzyli się ze sobą w różnych odmianach tańca - mówiła nam na początku wydarzenia Anna Kokolus wicedyrektorka Raciborskiego Centrum Kultury.

Roztańczone centrum

Jak bardzo taneczny jest obecny RCK? - To bez wątpienia to największa część amatorskiego ruchu w centrum. Ponad 200 osób liczy Skaza, a ponad 100 należy do Strzechy. Skaza nie robi naboru, tylko casting, bo jest tak liczna. Zajęcia odbywają się do godz. 22. Manuela dobiera najzdolniejszych. Do tego jeszcze taniec klasyczny i zajęcia z Małgorzatą Dziedzic - wyliczała nam A. Kokolus.

Bitwę na Bulwarach poprowadzili instruktorzy - Manuela Krzykała z Mateuszem Siepetowskim. Istotą imprezy było to, że mógł tu być reprezentowany każdy styl, różne kategorie. Pojedynki wieńczył hiphopowy koncert. - Muzykę się losuje, więc można tańczyć latino i rywalizować do hiphopu - uśmiechała się A. Kokolus.

Wcześniej kameralnie, teraz plenerowo

Mateusz „Budzik” Siepetowski podkreślił, że pomysł „Rogue Style” ma już 2 lata. Wtedy to było kameralne przedsięwzięcie. Czasy covidowe zamroziły ideę na ponad rok, a instruktorów tańca zmusiły do tego, aby dwoili się i troili, nadrabiając z podopiecznymi zaległości w nauce. - Walorem tej bitwy jest zaangażowanie wszystkich rodzajów tańca. Ktoś kocha taniec jazz i trafi w pojedynku na B-boya. To oczywiście zabawa, ale trochę rywalizacji też. Najważniejsze, żeby dzieciaki się rozwijały - mówił nam Siepetowski ubrany nietypowo dla siebie, bo w kapelusz. - To taki wakacyjny lajt - skomentował.

Wśród 40 uczestników byli wszyscy tancerze z ruchu artystycznego w RCK. W jury zasiadło trzech roztańczonych panów: Arkadiusz Karcz B-Boy Aro, który oceniał breaking; Denis Chory - zajął się techniką street dance i hip hop oraz Paweł Tyszkiewicz - z Gliwickiego Teatru Tańca, który oceniał taniec współczesny i jazz.

- Chcę, żeby wszyscy się dobrze bawili, a publiczności widać nie brakuje i żeby taniec zawładnął Raciborzem - mówiła nam Manuela Krzykała.

Nie może być spiny

Arkadiusz Karcz stwierdził, że w imprezie nie tak ważna jak rywalizacja będzie dobra zabawa. - Liczy się uśmiech, taneczność i dobra energia - powiedział nam juror.

Denis Chory też stwierdził, że na pierwszym miejscu jest „fun”. - Nie może być spiny, ale muszą być dobre kroki, bo to podstawa - podkreślił.

Perkusista Damian Osadzin wyjaśniał nam, że jego rolą jako instrumentalisty jest wkomponować się w to, co prezentują tancerze i co prezentuje didżej. - Takie doświadczenia rozwijają muzycznie. Jeśli chodzi o perkusję w tańcu, to liczy się puls, bo bezpośrednio wpływa na taniec - powiedział nam muzyk.

Ogień na parkiecie

Paweł Tyszkiewicz zaznaczył, że przybył do jury na zaproszenie Manueli Krzykały, z którą poprowadził niejedne warsztaty. - Bitwy taneczne nie są u nas zbyt popularne, a zwłaszcza jeśli chodzi o taniec współczesny, czyli moją specjalizację. Tak, na takiej imprezie może być objawienie na parkiecie - odparł zapytany o wybuch talentu na takim pokazie.

Według Tyszkiewicza plener ma swoje prawa jeśli chodzi o imprezę taneczną i ważne jest, jak wygląda podłoże do tańca. - Tu organizatorzy zadbali, aby warunki były jak najbardziej zbliżone do warunków salowych - podsumował.

DJ Tamaryan zaznaczył, że będzie zapodawał na przystani „różną muzę, bo gra wszystko, co ma fajny klimat”. - Zanim była pandemia to grałem co weekend w różnych miejscach, a teraz dopiero pierwszy raz mogę wystąpić. Będzie dziś ogień - zapewnił na początku. Tamaryan przyznał, że smaki muzyczne zmieniają się z czasem. - Teraz lubię disco i new disco, a wcześniej funk i takie bity - podsumował didżej.


Zobacz również:

Rouge Style 2 - Bitwa taneczna w plenerze [ZDJĘCIA]

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].