Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czy wodociągi będą sponsorować piłkarzy?

Radna Raciborza Anna Szukalska zadała takie pytanie wiceprezesowi Wodociągów Raciborskich. Stanisław Janik odparł, że to „nowa rzecz”.

Czy wodociągi będą sponsorować piłkarzy?
Radna Anna Szukalska (fot. arch. Nowiny.pl).

Jak przyjęto pomysł sponsoringu dla spółki Unia Racibórz? – zapytała szefowa komisji rewizyjnej na lutowej sesji. Odniosła się do pogłosek o planie takich działań, gdzie piłkarzy Unii miałyby wspierać inne spółki komunalne – Przedsiębiorstwo Komunalne, Wodociągi Raciborskie i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Byłoby to lekarstwo na kłopoty finansowe nowej spółki Miasta Racibórz.

Wiceprezes wodociągów przekazał na sesji, że jego prywatne zdanie nie ma znaczenia bo liczy się dobro mieszkańców. Dodał, że jest to nowa rzecz. Anna Szukalska poprosiła S. Janika o ocenę możliwości takiego sponsoringu przez spółkę. – Najpierw trzeba stworzyć regulamin sponsoringu, który rada nadzorcza spółki musi zatwierdzić. Na razie to nie miało miejsca więc trudno mi coś więcej na ten temat powiedzieć – skwitował Stanisław Janik.

Ludzie

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~fikumikutikatak (104.193. * .216) 15.03.2021 13:06

wygląda to tak.do zeszłego piątku miała pójść odpowiedz w jakiej kondycji finansowej jest Unia. kto chciał wiedzieć? ktoś komu trzeba było odpowiedzieć, wiec prezesi byli naciskani ,żeby bulnąć na pokrycie tej gigantycznej straty.czy wpłacili? mieli trudny orzech do zgryzienia, albo nie wbuląć i wylecieć albo wpłacić i mieć na karku smutnych panów od niegospodarności. co wybrali prezesi ?czas pokaże. dochodzenie wyjaśni.

~Wiem (31.0. * .52) 15.03.2021 12:39

Będą wyniki sportowe będzie sponsor, a nie grupa panów pogrywa w piłeczkę. Niech firmy które mają zarobki na zleceniach miejskich sponsorują klub. A po pierwsze może warto zapytać mieszkańców, czy chcą sponsorować, bo wydaję mi się że wszyscy politycy pozapominali ze są zatrudnieni przez obywateli i nie mają własnych pieniędzy.

~Ortu (46.134. * .105) 14.03.2021 22:58

Przepraszam, a za czyje pieniędze chcecie być tacy dobrotliwi ? Czy teraz jest odpoqiedni moment na takie gesty ? Przecież my, zwykli obywatele za to zapłacimy

~WidaćPoOczach (46.134. * .202) 14.03.2021 20:22
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Foger (5.173. * .62) 14.03.2021 18:48
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Pytanie radnej jak pytanie typu: Czy pan przestał już bić swoją żonę? Każda odpowiedź jest zła. Widać jasno że cel jest zupełnie inny. Jak zawsze.

~Kuk (46.134. * .107) 14.03.2021 18:45
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Na razie to nie miało miejsca więc trudno mi coś więcej na ten temat powiedzieć – skwitował
Tyle w temacie.

~Aaajh (109.241. * .218) 14.03.2021 18:40
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Widzę, że uczycie się od najlepszych. Styl Obajtka. Brawo!

~vvv (78.31. * .246) 14.03.2021 18:29
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

jak macie nadmiar pieniędzy to proszę obniżyć koszty wody i ścieków a nie rozporządzać naszą kasą wg swojego widzimisię, łatwo być sponsorem nie wyciągając forsy z własnej kieszeni tylko z cudzej