Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ślubuję służyć wiernie Rzeczypospolitej... Kadeci ślubowali na sztandar

Aż 79 kadetów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach złożyło ślubowanie. Podniosłą uroczystość obserwowali bliscy młodych adeptów sztuki wojskowej - matki, ojcowie, babcie, dziadkowe, rodzeństwo.

Ślubuję służyć wiernie Rzeczypospolitej... Kadeci ślubowali na sztandar

Uroczyste ślubowanie uczniów z klasy mundurowej w zawodzie technik-logistyk w Rydułtowach odbyło się we wtorek 29 października. Miało miejsce już po raz piąty w historii szkoły. Rozpoczęło się od mszy św. w kościele pw. św. Jerzego, skąd młodzież przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej z Bytomia przemaszerowała wraz z gośćmi na rydułtowski rynek. Tam słowami: „Ja, uczeń klasy wojskowej, ślubuję służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic, strzec honoru młodego Polaka, polecenia nauczycieli chętnie wykonywać, bronić dobrego imienia szkoły, pilnie zdobywać wiedzę i umiejętności, służyć bliźnim w potrzebie, nigdy nie zawieść pokładanych we mnie nadziei. Tak mi dopomóż Bóg” złożyli przysięgę na sztandar szkoły oraz odebrali z rąk Wojskowego Komendanta Uzupełnień ppłk Roberta Rytra oraz wicestarosty Tadeusz Skatuły berety oraz szkolne tarcze.

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach Jacek Stebel odebrał pamiątkową statuetkę, którą wręczył mu ppłk Robert Ryter.

- To już tradycja, że w tym jednym, jesiennym dniu rydułtowski rynek staje się wyjątkowym miejscem na mapie powiatu i regionu. Miejscem, gdzie nasza młodzież w sposób uroczysty składa przysięgę - mówił wicestarosta powiatu wodzisławskiego Tadeusz Skatuła. – Życzę wam, abyście słowom wygłoszonej tu przysięgi mogli zawsze pozostać wierni. Zapewniam, że w nas, władzach powiatu, ale jestem też przekonany, że również w swoich nauczycielach, dyrekcji szkoły, a przede wszystkim rodzicach, zawsze będziecie mieli oparcie. Bo jesteście naszą przyszłością – dodał wicestarosta.

Uroczystość obserwowali bliscy kadetów. - To wielka duma dla was, drodzy rodzice - zwrócił się do nich poseł elekt Adam Gawęda. - To właśnie wasze wychowanie i wartości wyniesione z waszych domów sprawiły, że młodzi ludzie złożyli dziś ślubowanie - dopowiedział. Młodym adeptom sztuki wojskowej gratulował wyboru. - Wy tu obecni jesteście przyszłością dobrego i solidnego Wojska Polskiego. Głęboko w to wierzę - zaznaczył poseł elekt.

Serdeczne gratulacje uczniom złożyli też m.in. senator elekt Ewa Gawęda, zastępca burmistrza Rydułtów Mariola Bolisęga, a także dyrektor Jacek Stebel. Na zakończenie rydułtowscy kadeci przedefilowali przed mieszkańcami zgromadzonymi na rynku. Później był czas na pamiątkowe zdjęcia z rodzinami i przyjaciółmi.

Ludzie

Adam Gawęda

były poseł i senator

Ewa Gawęda

Była senator.

Tadeusz Skatuła

Były radny powiatu wodzisławskiego, wicestarosta i starosta wodzisławski.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~op (91.192. * .86) 01.11.2019 19:17

wolę przemarsz kadetów niż marsze dewiantów seksualnych świecących gołymi tyłkami

~Spiker (83.29. * .68) 01.11.2019 16:57
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@Arras ... Też tak uważam

~Arras (5.173. * .70) 29.10.2019 21:48
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Chore to jest.