Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowiny Wodzisławskie piszą o braku rąk do pracy i podpalaczu stodoły z Turzy, którym okazał się strażak-ochotnik

Stopa bezrobocia w powiecie wodzisławskim waha się w granicach 5%, ale realnie jest jeszcze niższa. Pracodawcy mają ogromny problem ze znalezieniem rąk do pracy. Nie pomagają zaciągi z Ukrainy. Z braku rąk do pracy przedsiębiorcy wstrzymują inwestycje. Powiatowy Urząd Pracy chce więc zachęcać do pracy emerytów i rencistów. Oczywiście tych, którzy są do tego zdolni. W tym celu w PUP powołano Strefę Aktywnego Seniora.

Nowiny Wodzisławskie piszą o braku rąk do pracy i podpalaczu stodoły z Turzy, którym okazał się strażak-ochotnik

Członek OSP podpalaczem stodoły w Turzy Śl.

Turza Śl. w szoku. Kiedy 4 maja miejscowi strażacy-ochotnicy, wraz ze strażakami z ościennych miejscowości, a także zawodowymi strażakami gasili w nocy pożar stodoły nikt nie podejrzewał, że sprawcą pożaru może być jeden z ich kompanów. Dzięki policyjnemu dochodzeniu udało się ustalić, że sprawcą podpalenia był 21-letni członek OSP w Turzy Śl. Strażacy obawiają się, że ta informacja fatalnie wpłynie na wizerunek jednostki, która w tym roku obchodzi 65-lecie istnienia, a także na wizerunek ogółu ochotników. Jacek Filas z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. podkreśla jednak, że to incydentalny przypadek. - Osobiście nie przypominam sobie podobnej historii, żeby strażak podkładał ogień – mówi Filas.

Chaos w rydułtowskim szpitalu.
Mieszkańcy pytają, co dzieje się z interną.

Dni Wodzisławia za 2 zł
Bez biletu gwiazd tegorocznego święta miasta nie zobaczysz.

100 autorytetów na 100-lecie niepodległości
Zbigniew Marszałkowski – człowiek, który rozbiegał powiat

Radni z Wodzisławia chcą kolei do Jastrzębia
A wójt Godowa pyta czy miasto zapłaci za jej budowę.

Do centrum handlowego pieszo strach iść
Na DK 78 brakuje chodnika.

Prymicje ks. Krzysztofa Brejzy w Połomi

Dyskoteki w Olzie będą krótsze?
Chce tego radna Izabela Borecka.

W Wodzisławiu mieszkania socjalne ogrzewane są prądem
A ich lokatorzy gotują na piecu opalanym śmieciami.

Hydranty są. Ale nie działają
Jak strażacy mają gasić w Pszowie pożary?

Gazeta turystyczna
Zapraszamy na Śląsk Opawski

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru gazety

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Lisek (79.124. * .48) 14.05.2019 15:15

W Olzie kilka lat temu też strażacy podpalili stodołe, więc już taki numer był