Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

ARA kończy 2018 rok z 64 nagrodami

To był bez wątpienia doskonały rok dla zespołów Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA” działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Zespoły przywiozły do WCK kilkadziesiąt złotych, srebrnych i brązowych medali z mistrzostw krajowych i międzynarodowych. Oprócz tego grupy zdobyły 30 innych nagród poza podium oraz wyróżnień.

ARA kończy 2018 rok z 64 nagrodami

Wśród najcenniejszych nagród, jakie otrzymały zespoły ARA możemy wymienić 12 złotych medali, 9 srebrnych i 13 brązowych. Do tego grupy wywalczyły wiele nagród specjalnych, wyróżnień, nominacji i nagród tuż za podium. Wśród nagrodzonych wyróżnić możemy zespoły Miraż Wodzisław ŚląskiKTT SpinZespół Pieśni i Tańca Vladislavia i Teatr Tańca Memento. To o 8 złotych, 2 srebrne i 7 brązowych medali więcej niż w 2017 roku.  Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że dzięki zespołowi Miraż Wodzisławskie Centrum Kultury stanęło na podium Mistrzostw Świata tuż za dwiema formacjami z USA, co stanowi ogromny sukces tancerzy i kadry instruktorskiej. Nasze zespoły plasują się w czołówce najlepszych grup na świecie tuż obok zespołów ze Stanów Zjednoczonych, Kanady czy Rosji.

- Jestem dumny z zespołów działających w Wodzisławskim Centrum Kultury. Wszystkie nagrody świadczą o najwyższym poziomie prowadzonych u nas zajęć, profesjonalizmie kadry instruktorskiej oraz ogromnym zaangażowaniu i talencie dzieci i młodzieży. Liczę na to, że przyszły rok przyniesie nam kolejne sukcesy, czego serdecznie życzę każdej grupie – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Wśród konkursów, na których zaprezentowały się nasze zespoły były: IV Ogólnopolski Konkurs Tańca o Puchar Czarnych Diamentów w Katowicach w Pałacu Młodzieży, Zimowy Turniej Tańca w Łodzi „Niezłe Snow” 2018, Turniej Tańca Astra Dance Cup w Oświęcimiu, X Festiwal Tańca "Wolsztyn tańczy pełną parą", Śląski Festiwal Tańca Ulicznego w Zabrzu „(NIE) ŁAM SIĘ”, Międzynarodowe Zawody Taneczne Perchtoldsdorfer Dance-Cup 2018 w Wiedniu, 35. Mistrzostwa Polski PTT Formacji Tanecznych w Opolu Lubelskim k/ Kraśnika, Mistrzostwa Polski Formacji Tanecznych Federacji Tańca Sportowego w Radomiu, Ogólnopolski Festiwal Taneczny „Złote sznurowadło” w Lubiążu, XVII Wodzisławska Gala Taneczna MIX, Międzynarodowy Turniej Formacji Tanecznych RADOM OPEN 2018, Mistrzostwa Świata IDO jazz dance, modern i ballet w Rawie Mazowieckiej, IDO World Show Dance w Pradze, IDO World Modern and Jazz Cups Pradze, XI Przegląd Zespołów Tanecznych - Pszów 2018, Krajowe Mistrzostwa IDO w Jazz Dance w Łomiankach, Mistrzostwa Polski w Show Dance w Kleszczowie oraz Mistrzostwa Polski Modern Dance i Balet w Wałbrzychu.

Najbardziej spektakularnymi nagrodami są: II Wicemistrzostwo Świata dla Mirażu w tańcu jazzowym w Pradze i w Rawie Mazowieckiej, dwa tytuły Mistrza Polski dla Mirażu w stylu show dance, dwa Wicemistrzostwa Polski w tańcu jazzowym dla Mirażu, złoty medal dla Spinu na Międzynarodowym Turnieju Formacji Tanecznych RADOM OPEN 2018 oraz wicemistrzostwo Polski PTT Formacji Tanecznych, dwa złote medale dla Teatru Tańca Memento na festiwalu tanecznym w Wolsztynie, złoty medal dla Memento w turnieju w Oświęcimiu oraz pierwsze miejsce dla Memento w Łodzi na zawodach w stylu hip-hop.

Każdy, kto chciałby dołączyć do zespołów Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury może to zrobić, biorąc udział w naborach do grup, które odbywają się co roku we wrześniu. Wszelkie informacje o grupach znaleźć można na m.in. na stronie internetowej WCK www.wck.wodzislaw-slaski.pl, w mediach społecznościowych oraz na blogu ARA rozwinskrzydlazara.blogspot.com.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].