Oczyszczacz powietrza Sharp kc g50euw – pomoc w walce ze smogiem

Musimy pogodzić się z faktem, iż w wyniku naszego rozwoju cywilizacyjnego doprowadziliśmy do ogromnego zanieczyszczenia naszego środowiska, co wszyscy obecnie odczuwamy niejako na własnej skórze. Najbardziej widoczne jest to poprzez zanieczyszczenie powietrza. Kiedy sprawdzimy jakość otaczającego nas powietrza, którym tak de facto oddychamy na co dzień, powinniśmy się dosłownie złapać za głowę.

Oczyszczacz powietrza Sharp kc g50euw – pomoc w walce ze smogiem

Problem jest przez nas bagatelizowany w okresie letnim, kiedy nie musimy grzać w piecach, gdyż temperatura jest dla nas odpowiednia. Kiedy jednak nadchodzi okres grzewczy, eksperci zaczynają bić na alarm, pokazując mapę na której wszystkie niemal regiony są zaznaczone kolorem czerwonym. To symbol stężenia pyłu zawieszonego, obecnego w powietrzu, zaś kolor czerwony oznacza przekroczenie wszelkich, dostępnych norm.

Niestety obecność smogu jest już powszechna i trudno wyobrazić, by ten problem miał się w najbliższym czasie rozwiązać samoistnie. Wymagało by to bowiem całkowitego przewartościowania pewnych priorytetów i wprowadzenia nowych technologii na poziomie obecnie niedostępnym przy naszym rozwoju cywilizacyjnym. Musimy więc mierzyć się z konsekwencjami takiego stanu rzeczy.

A są one nieciekawe. Pył zawieszony bowiem charakteryzuje się bardzo niewielkimi cząsteczkami, które samoistnie wiszą w powietrzu, dostając się do naszych domów i mieszkań i będąc pobierane do płuc wraz z powietrzem, podczas oddychania. Dlatego też te same zanieczyszczenia dostają się do naszych płuc, a stamtąd wraz z tlenem dostają się do krwiobiegu. Wraz z krwią roznoszone są po całym organizmie, dosłownie zatruwając nasze narządy wewnętrzne. Wywołuje to oczywiście szereg groźnych powikłań - astma i kaszel astmatyczny, część reakcji alergicznych a nawet spory procent zachorowań na nowotwory dróg oddechowych. Jest więc to sprawa całkiem poważna.

Ponieważ niemożliwym jest zmienienie środowiska i klimatu tak, by zlikwidować problem smogu, musimy korzystać z rozwiązań doraźnych, jeśli chcemy zachować zdrowie i pełnię sił. Coraz częściej można więc dostrzec na drogach ludzi z maskami na twarzach, którzy w ten sposób chronią swoje drogi oddechowe. W mieszkaniu z kolei możemy swobodnie zastosować oczyszczacz powietrza. Ranking najlepszych modeli można znaleźć na stronie topowe-agd.pl/oczyszczacze-powietrza/. Jednym z aktualnie najlepszych wyborów bez wątpienia będzie sharp kc g50euw - model, który charakteryzuje się dużą funkcjonalnością i skutecznością.

Sharp kc g50euw - sprzęt do zadań specjalnych

Sharp kc g50euw

Jak już wspominaliśmy, smog i inne zanieczyszczenia są bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia. Możemy jednakże w domu stworzyć swoistego rodzaju mikroklimat, którego nie będą dotyczyć tego rodzaju problemy, związane z nadmiarowym zanieczyszczeniem powietrza. Jest to o tyle ważne, gdyż w domu spędzamy docelowo największą część swojego wolnego czasu, prowadząc wszelkiego rodzaju aktywności wypoczynkowe. To, co jednak znacznie istotniejsze to fakt, że w domu śpimy i regenerujemy siły. Środowisko w tym miejscu powinno być więc idealne.

Zadbać o to ma właśnie sharp kc g50euw - oczyszczacz i nawilżacz powietrza w jednym. Zadaniem oczyszczacza powietrza jest wciąganie powietrza z otoczenia do swojego wnętrza i odpowiednie jego przygotowanie, przefiltrowanie oraz oczyszczenie, a następnie oddanie go z powrotem do pomieszczenia. Każdy oczyszczacz ma szereg parametrów, w tym wydajność i powierzchnia oczyszczana, na której działa dostatecznie wydajnie.

Proces filtracji w oczyszczaczu Sharp kc g50euw 

Na początek powietrze przechodzi przez zwykły filtr wstępny. Jest to specjalnie skonstruowana siateczka, której zadaniem jest wyłapywanie dużych, mechanicznych zanieczyszczeń powietrza, takich jak włosy i większe cząstki. Następnie powietrze przechodzi przez dwa kolejne filtry. Filtr HEPA, w przypadku sharp kc g50euw jest to wersja HEPA 13, jedna z najnowszych i najlepszych, to specjalnie wykonany filtr, do precyzyjnego wyłapywania cząsteczek zabrudzeń. Powstaje od ze specjalnie spiekanego szkła i uniemożliwia przedostanie się cząsteczek większych od pewnej dopuszczalnej wielkości. W rezultacie, filtry HEPA potrafią przefiltrować nawet do 99,97 % zanieczyszczeń. Ostatnią warstwą jest specjalny filtr węglowy. Jego zadaniem jest zatrzymywanie większości zanieczyszczeń chemicznych, w postaci różnego rodzaju związków. Jeśli zestawimy ze sobą te trzy filtry, to okaże się, że otrzymujemy rozwiązanie, skutecznie oczyszczające nasze powietrze nie tylko z zanieczyszczeń w postaci pyłu zawieszonego, ale również cząsteczek będących alergenami, większej części bakterii, wirusów i grzybów. Dzięki temu nasze mieszkanie będzie niezwykle sterylne i bezpieczne dla zdrowia. Więcej informacji znaleźć można na stronie: topowe-agd.pl/oczyszczacze-powietrza/sharp-kc-g50euw-10/

Sharp kc g50euw - filtr węglowy

Sharp kc g50euw to jednak rozwiązanie o znacznie większej funkcjonalności. Cały proces bowiem oczyszczania został w tym przypadku w pełni zautomatyzowany. Zestaw 7 czujników na bieżąco monitoruje jakość powietrza, wykrywa wszelkiego rodzaju zmiany i pogorszenie jakości poprzez pojawienie się zanieczyszczeń i reaguje natychmiast uruchamiając proces oczyszczania. Dzięki temu możemy zaprojektować działanie tego urządzenia i całkowicie je zautomatyzować sprawiając, by reagowało nawet na najmniejsze zmiany w otoczeniu.

Sharp kc g50euw to jednak nie tylko oczyszczacz powietrza. Posiada on również wbudowaną funkcję nawilżania. Powietrze, które nie ma odpowiedniego poziomu nawilżenia, wysusza skórę oraz błony śluzowe, powodując katar, ataki kaszlu, astmę, pękanie i starzenie się skóry. W teorii zatem powinniśmy posiadać osobne urządzenie, które dbało by o odpowiedni poziom wilgotności naszego powietrza. Nie musimy jednak się zaopatrywać w tego rodzaju rozwiązanie, gdyż sharp kc g50euw posiada tę funkcję wbudowaną. Dzięki temu samoczynnie dba o to, by powietrze miało odpowiedni poziom wilgotności. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż ten proces również da się zautomatyzować, co wydatnie poprawia komfort pracy z tym sprzętem.

Ostatnim ważnym elementem tego rozwiązania jest funkcja jonizatora. Firma Sharp opatentowała rewolucyjną technologię, znaną jako Plasmacluster Ion. Dzięki jej działaniu, do powietrza nie tylko dostają się pozytywnie działające jony, ale również wspomagany jest proces likwidacji roztoczy, wirusów, bakterii, grzybów i alergenów. Przekłada się to na nieporównywalną wprost jakość powietrza po zastosowaniu tego urządzenia.

Niemniej ważne jest również to, że jest to sprzęt bardzo cichy. Taki szereg funkcji mógłby wywoływać spory hałas, który zmniejszałby komfort posiadania oczyszczacza w sypialni. Obecność jednakże specjalnego trybu nocnego pozwala na niewielki spadek wydajności przy jednoczesnym mocnym wyciszeniu pracy urządzenia. Dzięki temu może ono działać na Twoją korzyść nawet wtedy, gdy śpisz.

Podsumowanie

Choć poziom zanieczyszczenia powietrza niestety nie spada, obecne na rynku rozwiązania, takie jak właśnie sharp kc g50euw każe spoglądać w przyszłość z nadzieją i przeświadczeniem, że nie musimy skazywać się na negatywne efekty oddychania zanieczyszczonym powietrzem.

Szeroka funkcjonalność sharp kc g50euw sprawia, że jest to jeden z najlepszych modeli obecnych na rynku. Oferuje bowiem funkcję oczyszczania powietrza, nawilżania go oraz jonizowania. Tak szeroka funkcjonalność przekłada się na niebywały komfort, co każe wysunąć wniosek, że zdecydowanie się na zakup sharp kc g50euw jest wyborem po prostu rozsądnym.

Materiał zewnętrzny

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kraken (91.224. * .201) 31.07.2018 21:54

To po co wymiana pieców jak sprawę smogu rozwiąże "Sharp kc g50euw " ?????????????