Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W upał wypocznij nad Pniowcem w Rybniku [ZDJĘCIA]

Trwające wakacje i słoneczna aura zachęcają do szukania atrakcyjnych propozycji spędzania wolnego czasu. Ciekawe możliwości rekreacji oferuje Pniowiec – malowniczo położony zbiornik sąsiadujący z wodami Zalewu Rybnickiego.

W upał wypocznij nad Pniowcem w Rybniku [ZDJĘCIA]

Pniowiec to od niedawna teren idealny do zażywania kąpieli wodnych i słonecznych. Wszystko dzięki wydzieleniu na wodach zbiornika kąpieliska i przygotowaniu nabrzeża pod plażę. Kąpiel jest bezpieczna – kąpielisko nadzoruje ratownik WOPR (w godz. od 10 do 18), a woda jest regularnie badana pod kątem sanitarnym.

Warto podkreślić, że Pniowiec szukającym odpoczynku na łonie natury oferuje sporo więcej niż tylko możliwość wodnych i słonecznych kąpieli. To teren idealny na spacery, jazdę na rowerze czy po prostu odpoczynek wśród zieleni. Kojący szum drzew, spokojne lustro wody, wrażenie bezmiaru przestrzeni – to doskonała odskocznia od miejskiego zgiełku i szansa na regenerację sił.

Inwestycje w okolicach Pniowca realizowane są sukcesywnie. Przygotowano już oświetlenie, zainstalowano monitoring, zamontowano toalety. Pojawiło się też sporo dodatkowej zieleni. Na wyznaczonych miejscach, w bardzo słoneczne dni, szczególnie w weekendy, będą funkcjonować mobilne punkty małej gastronomii.

Prace mające na celu przygotowanie terenu Pniowca jako miejsca jak najbardziej przyjaznego dla mieszkańców ciągle trwają. Wokół zbiornika Rybnickie Służby Komunalne przygotowują ścieżkę pieszo-rowerową, która będzie idealną propozycją na przechadzkę czy przejażdżkę o każdej porze roku. Zimą, jeżeli tylko dopisze właściwa tej porze roku pogoda, może to być świetna trasa dla narciarzy biegowych.

Jeszcze w tym miesiącu Pniowiec zostanie „zarybiony” – swój nowy dom znajdą tu ryby do nie dawna ozdabiające jedno z rond na ul. Żorskiej.

Pniowiec położony jest przy ul. Rudzkiej, w dzielnicy Chwałęcice. Ze względu na ograniczone możliwości parkingowe, najprościej dojechać tam rowerem lub autobusem komunikacji miejskiej (linie 43 lub 45). W wakacyjne weekendy można tam dojechać również wybranymi kursami linii nr 3 i nr 48. Szczegółowe godziny odjazdu autobusów dostępne na stronie Zarządu Transportu Zbiorowego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].