Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Austriacy zainwestują w Wodzisławiu. Powstanie kilkaset miejsc pracy

Duży austriacki koncern związany z branżą motoryzacyjną chce zainwestować w Wodzisławiu. Stworzy firmę, która zatrudni około 400 osób.

Austriacy zainwestują w Wodzisławiu. Powstanie kilkaset miejsc pracy

Powodzeniem zakończyły się negocjacje z austriackim koncernem ZKW Group GmbH. Firma jest zdecydowana na uruchomienie swojego kolejnego oddziału w Wodzisławiu. - Kontrakt został już podpisany - mówi Marlena Toman z jednego z biur nieruchomości w Wodzisławiu, która pośredniczyła w znalezieniu dla firmy odpowiedniej siedziby. - Firma interesowała się również lokalizacjami w Mikołowie, Jastrzębiu, Gliwicach i Raciborzu, jednak udało mi się ich przekonać, by zainwestowali w Wodzisławiu. Negocjacje trwały kilka miesięcy - twierdzi wodzisławianka.

ZKW Group specjalizuje się w produkcji systemów oświetleniowych i elektroniki. Ściśle współpracuje z branżą motoryzacyjną. Produkuje dla takich marek jak: Audi, Opel, Volvo, BMW, Volkswagen, Man czy Scania. Główna siedziba firmy mieście się w Wieselburgu w Austrii, ale fabryki rozproszone są po całym świecie. - Łącznie firma zatrudnia około 7,5 tys. osób - mówi Marlena Toman.

Hala przy Pszowskiej

Wodzisławski oddział firmy zostanie uruchomiony w obiekcie przy ul. Pszowskiej 92. To w sąsiedztwie starostwa powiatowego. Znajduje się tam hala z dużym parkingiem. Obiekt już został wynajęty. - Przedstawicielom firmy spodobała się lokalizacja, którą zaproponowałam. Przekonało ich to, że niedaleko znajdują się duże osiedla. Liczą również na lokalny rynek pracy. Co ważne, oddział w Wodzisławiu będzie miał pełną odrębność, zostanie również zarejestrowany w naszym mieście - zaznacza Marlena Toman.

Praca głównie dla kobiet

Aktualnie 12-osobowa grupa projektantów pracuje nad przystosowaniem obiektu przy Pszowskiej pod działalność firmy. Dopiero po zakończeniu prac projektowych będzie wiadomo, ile dokładnie osób otrzyma zatrudnienie. Na razie szacuje się, że między 360 a 450 osób. - W Wodzisławiu firma zamierza prowadzić lżejszą część produkcji, związaną z montowaniem wiązek kabli. Praca będzie manualna, siedząca, częściowo stojąca. W 90 procentach dla kobiet - podkreśla Marlena Toman.

Najbliższa fabryka ZKW Group znajduje się w Czechach. Tam zatrudnionych jest 1 500 osób, z czego około 500 osób dojeżdża z Polski.

Firma chce rozpocząć działalność w Wodzisławiu w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Decydujące w tym zakresie będzie dostosowanie obiektu, uzyskanie odpowiedniej ilości mocy pod działalność produkcyjną i otrzymanie potrzebnych pozwoleń.

(mak)

39 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Barbasia (205.201. * .84) 19.04.2018 21:03

Witamy Cie Marlena,czekamy na twój koment.

zezem 19.04.2018 21:00

Dobranoc

~Marlena12 (37.248. * .134) 19.04.2018 20:45
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Witam

zezem 05.04.2018 09:25
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

wnikliwy 05.04.2018 08:02
oceniono 6 razy
6
Zgłoś

Kieca buduje już całą obecną kadencję fabrykę Prevac, tak tu się sprawdza powiedzenie Kieca obieca ha ha. Wizjer z Wodzisławia jak Ferdek Kiepski

zezem 04.04.2018 18:09
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

ergo 04.04.2018 16:40
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

@zezuś ty się nie martw, że koncern upadnie ty się lepiej martw tym jak twoj Kiecus upadnie. Samochody musiałby się przestać sprzedawać a to raczej nie nastąpi.
Ta fabryczka która Pani Marlena Toman sprowadziła do miasta będzie tu z cała pewnością dwa razy dłużej niż Kieca na urzędzie.

Oberwator_R 04.04.2018 12:40
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Kieca w 2014 roku przedstawił taki program przed wyborami:
"Nasz Wodzisław miastem:

1. szczęśliwego mieszkańca

- atrakcyjna oferta mieszkaniowa,
- estetyczna przestrzeń wokół,
- różnorodna oferta edukacyjna,
- kultura, sport i rekreacja dla każdego,

2. bezpiecznej rodziny

- monitoring w każdej dzielnicy
- współpraca z policją,
- wsparcie straży pożarnych,
- realizacja programów prewencyjnych,

3. wodzisławianina XXI wieku

- walka z zanieczyszczeniem powietrza,
- nowe programy ekologiczne,
- pozyskanie kolejnych środków z UE,
- innowacyjne projekty inwestycyjne.

4. zadowolonego pracownika i pracodawcy

- rozwój biznesu,
- nowe miejsca pracy,
- partnerstwo biznesowe,
- rozwój technologii Hi-Tech,

5. świadomego obywatela

- dialog społeczny,
- budżet partycypacyjny,
- zorientowanie na potrzeby mieszkańca,
- przejrzystość decyzji, "

Jak widać w p. 4 jest mowa o nowych miejscach pracy które miały się pojawić w związku z inwestycjami No chyba że chodziło o nowe miejsca pracy dla znajomych w UM. Pewności nie mam.

Don_C 04.04.2018 12:21
oceniono 4 razy
2

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

zezem 04.04.2018 09:19
oceniono 5 razy
-3

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

zxc 04.04.2018 08:48
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

no i co z tego, ważne że zakład będzie. coś tak dużego czego Kieca nie ściągnął tutaj w ciągu 12 lat swoich kadencji.

~skinheadzik (31.179. * .1) 03.04.2018 17:37
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

zezem 03.04.2018 15:11
oceniono 7 razy
-3
Zgłoś

" Co ważne, oddział w Wodzisławiu będzie miał pełną odrębność, zostanie również zarejestrowany w naszym mieście - zaznacza Marlena Toman.", czyli:

podmiot zostanie zarejestrowany jako sp. z o.o., jako spółka niezależna z minimalnym kapitałem 5000zł.
W razie dekoniunktury na rynku motoryzacyjnym upadłość spółki córki bez żadnej odpowiedzialności koncernu-matki, pracownicy będą próbowali odzyskać pieniądze w FGŚP na które zrzucają się uczciwi przedsiębiorcy, dostawcy zostaną na lodzie.......

taaa......, jestem pod wrażeniem radości Pani Toman.

zxc 03.04.2018 14:30
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

https://wodzislaw-slaski.pl/nieruchomosci 130 ha ale inwestorów brak

zezem 03.04.2018 13:19
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

Oberwator_R 03.04.2018 12:38
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

zezem 03.04.2018 12:31
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

sygnalisto PISiorski, wskaż w którym miejscu w zadaniach miasta jest "ściąganie" inwestorów.

Oberwator_R 03.04.2018 12:27
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

@świdraty Powiat wśród swoich zadań nie ma ściągania inwestorów. I to niezależnie czy jest opanowany przez PiS Platforme czy kogoś innego.

zezem 03.04.2018 11:48
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

taaa...., to może PISiorskie starostwo wykaże się inicjatywą i ściągnie inwestorów bo 2,5 roku minęło i d*pa.

zxc 03.04.2018 11:39
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

to i tak dużo więcej niż zrobił urząd miasta przez ostatnie lata. W Wodzisławiu powinno być co najmniej kilka takich zakładów produkcyjnych po ok. 500 osób. Pozostaje tylko nadzieja, że takie osoby jak p. Toman ściągną tutaj kolejnych inwestorów, bo na urząd i jego ufoludków nie ma co liczyć.

zezem 03.04.2018 11:16
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

rozumiem tak: do biura nieruchomości zgłosiła się austriacka firma lub inny pośrednik z zapytaniem o możliwość wynajęcia lub zakupu obiektu produkcyjnego. Za późniejszą prowizję czyli za pieniądze z pośrednictwa wskazała parę obiektów klientowi który wybrał najbardziej mu odpowiadający obiekt na Pszowskiej.

a teraz peany na chwałę Marleny Toman. Do kampanii wyborczej propaganda jak ulał !

jeżeli jest inaczej, myślę że ta pani wykaże jak dotarła do austriackiej firmy z ofertą i przekonała do inwestycji.

~nucha (80.238. * .223) 02.04.2018 16:24
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

gdzie można ubiegać się o pracę?? czy już coś wiadomo??

~mnb (91.214. * .18) 01.04.2018 10:39
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Michail--kto w Tenneco zarabia 3000 netto?

aus 01.04.2018 10:14
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

@ergo bo dla lokalnych biznesmenów i grupy trzymającej władzę, czyli kasty lokalnej, najważniejsze mieć głupi elektorat i biedną tanią siłę roboczą. Po co wiec szukać i sprowadzać inwestorów skoro to tylko utrapienie. Wszystkie miasta w rejonie rozwinęły się gospodarczo po wejściu do Unii i otwarciu A1, w Czyżowicach nawet pełno firm powstało, nie piszę już o Żorach czy Rybniku, a w Wodzisławiu powstała ale Pustynia Gospodarcza. 12 straconych lat.

aus 01.04.2018 10:05
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

no i co to oznacza, że Wodzisław nie potrzebuje fabryk bo są w Czechach albo w Rybniku? Nie bądź śmieszny!! U nas jest tak jak jest bo Kieca przez 12 lat nie potrafił tutaj żadnego dużego zakładu pracy ściągnąć. Nawet w Czyżowicach strefa i pełno fabryk powstało a u nas. Nic. Jeśli będzie więcej fabryk ludzie będą pracować jak w Rybniku czy Czechach po 3 tyś czy więcej. U nas po prostu są całe lata zaniedbań w ściąganiu inwestorów.

ergo 01.04.2018 10:02
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

@Michail jeszcze tu nikt nikogo nie zatrudnił, nie było jeszcze żadnej wypłaty a Ty już wszystko wiesz lepiej.
@aus za rządów Kiecy nie tylko nie powstał żaden zakład pracy nawet na jakieś 100 miejsc pracy, ale jest jeszcze gorzej, masę firm się wyprowadziło z miasta a dużo zwyczajnie wyplajtowalo.
Wszędzie wokół, inne miasta się dynamicznie rozwijają a tu z powodu przygłupów z Boguminskiej i ich ograniczonych umysłów mamy regres.
Na szczescie zostało już tylko kilka miesięcy do wyborów.... przeżyliśmy ruskich, przeżyliśmy komunę to i Kiecki przeżyjemy

Michaił 01.04.2018 09:22
oceniono 6 razy
-4
Zgłoś

@aus, Twoje zaślepienie powoduje ucisk na mózg. Albo dobrze nie przeczytałeś tego, co napisałem. Nie chwalę Kiecy. Wien, że Wodzisław to gospodarczy koniec świata. Mi chodzi o to, że Czesi są sprytni, a władza stoi po stronie ludzi. Znacie firmę z obcym kapitałem, w której w normalnych warunkach można zarobić ponad 3 tys netto? W Czechach to normalne. OK, u nas jest Tenneco, ale to wyjątek

aus 01.04.2018 09:13
oceniono 6 razy
2
Zgłoś

@Michaił "dymali" to nas przez ostatnie 12 lat rządów Kiecy, gdy ludzie stąd za pracą powyjeżdżali albo do Rybnika czy do Czech codziennie rano jadą. Dzieci urzędników wyjechały do Wrocławia, Katowic czy Warszawy na stałe. Pisząc takie głupoty sam dajesz się "dymać" jak to określasz bo jeśli przez 12 lat boomu gospodarczego w Polsce, Kieca nie sprowadził tu ani jednego zakładu zatrudniającego ok. 500 czy więcej osób to właśnie obraz wodzisławskiej pustyni gospodarczej. Proponuję zmienić slogan na:

WODZISŁAW ŚLĄSKI - PUSTYNIA GOSPODARCZA POLSKI

aus 31.03.2018 21:27
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

pytasz a wiesz

Michaił 31.03.2018 20:27
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

@aus, sprecyzuj, kogo nazywasz pacanem i durniem?

aus 31.03.2018 18:48
oceniono 4 razy
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

Michaił 31.03.2018 13:55
oceniono 6 razy
-2
Zgłoś

Robimy zakłady, że u nas wypłata będzie sporo niższa, niż w tej samej fabryce w Czechach? Nie dajmy się dymać!!!!!

aus 31.03.2018 08:52
oceniono 7 razy
5
Zgłoś

@ds lepsza każda praca na miejscu niż wyjazdy do Czech, inna sprawa, że zarobki są tu tak niskie bo w powiecie nic nie powstaje. To, że jest tu niska płaca i brak fabryk wykorzystują różnego rodzaju lokalni oszuści zwani biznesmenami. Mają tanią siłę roboczą.

Każde miejsce jest na wagę złota więc mam nadzieje, że może będzie to jednak 460 miejsc, a zakład np. rozbuduje drugą halę obok. W każdym razie to sukces Pani Toman jest dużo większy niż wszystko co dotychczas zrobił Kieca w sprawie rozwoju gospodarczego miasta w ciągu 12 lat.

Hasłem Kiecy powinno być: "Wodzisław Śląski - Pustynia Gospodarcza Polski"

~Skromnyczłowiek (83.238. * .107) 31.03.2018 08:21
oceniono 7 razy
5
Zgłoś

Sprawdziłem na google to jest potężny koncern. Jeśli to jest faktycznie prawda to Pani Marlena Toman powinna dostać nagrodę finansową od miasta i radnych nie wspominając o oficjalnych podziękowaniach.

Wyrazy uznania i gratulacje za taką ilość miejsc pracy.

puchacz 31.03.2018 03:14
oceniono 6 razy
-6
Zgłoś

Primaaprilisowy żart !!!

~annaf (91.192. * .71) 31.03.2018 02:25
oceniono 6 razy
2
Zgłoś

Nie jego wina, że dał się ograć jak dziecko. Tak się chwalił postępami w projekcie, że wzbudziło to niepokój samozwańczej stolicy i wynajęcie ekoterrorystów do zablokowania inwestycji. Co ciekawe, Kieca w ogóle nie bronił projektu, tylko nagle wyciągnął z kapelusza jakieś analizy stwierdzające że właściwie to wystarczy droga jednopasmowa, i na tej podstawie zrobiono nowy projekt Drogi Drugorzędnej Południowej, jednopasmowej i mającej zamiast węzłów skrzyżowania i ronda. Trudno powiedzieć czy Kieca liczył, że na taki bieda-projekt łatwiej pozyskać pieniądze, czy że zyska tym krokiem przychylność stołecznych sąsiadów. Za to efekt widzimy: Rybnik zgarnął pieniądze i buduje drogę ekspresową, Wodzisław dostał g... i będzie co najwyżej kładł nowe łaty na Jastrzębskiej, jeśli po rozdaniu środków skapnie jakiś ochłap. Mogło być i tak że ktoś ogarnięty w Katowicach uznał że o ile droga ekspresowa ma sens, to na zwykłą drogę przez zadupia szkoda pieniędzy, i sknerowata próba zaoszczędzenia zaowocowała mniejszą ilością punktów na liście rankingowej i miejscem na które kasy zabrakło. Good Night Mr Kieca!

wnikliwy 30.03.2018 22:27
oceniono 7 razy
7
Zgłoś

Czy Kieca wytłumaczył co stało się z Drogą Główną Południową, w Rybniku budują czteropasmowke a Kieca tylko plutł bzdury

~ds (195.240. * .3) 30.03.2018 21:36
oceniono 6 razy
-2
Zgłoś

za ile ta praca? za 1500 -cet?

aus 30.03.2018 21:26
oceniono 10 razy
8
Zgłoś

Wyrazy uznania dla Pani Marleny Toman i jej działań! Wypada dodać, że nie ma ona nic wspólnego z bezradnym Urzędem Miasta w przyciąganiu przemysłu do miasta.

Czy Kieca i jego spółka przez 12 lat ściągnęli, jakąś dużą fabryke do Wodzisławia? Coś co zatrudnia 400 czy 500 osób? Na Olszynach, w 2014 miała być fabryka i tylko na kolejnych obietnicach Kiecy się skończyło. Miał być Prevac, a do tej pory jest łyse pole. Kieca obieca, a głupcy w to jeszcze wierzą.