Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Warsztaty smogowe

W pierwszej połowie października, grupa uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku, z klasy 3 To wraz z opiekunem Zuzanną Dudziak wzięła udział w drugim z cyklu spotkań dotyczących walki ze smogiem na Śląsku: „Klimatyczna edukacja. Dlaczego warto uczyć jak dbać o czyste powietrze”.

Warsztaty smogowe

„Śląskie bez smogu” to akcja Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach i Gazety Wyborczej, której celem jest stworzenie pomysłów na projekty edukacyjne, informacyjne i promocyjne, które pomogą mieszkańcom województwa śląskiego zmierzyć się z problemem smogu w naszych miastach.

Oprócz uczniów ZST w warsztatach wzięli udział przedstawiciele samorządów, społecznicy działający na rzecz czystego powietrza i seniorzy z Rybnika i okolicznych gmin. W czasie warsztatów opracowano cztery projekty, z czego dwa zostały zakwalifikowane do finału, czyli najciekawszych projektów mających szansę na realizację. Współautorami jednego ze zwycięskich projektów, „Bajka dla wnuka” byli uczniowie ZST.

/Materiały prasowe/

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ToNaciągacz (94.254. * .89) 23.10.2017 18:51
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nie dajcie się nabrać na „cudowne” leki!!

~alafesgtujdtyc (94.254. * .138) 23.10.2017 18:37
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu