Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy? 3 pomysły, które powinieneś wziąć pod uwagę

Szykujesz się do mniejszej albo większej inwestycji? Szukasz pieniędzy na rozwój biznesu, albo remont biura? Świetnie, bo mamy dla ciebie przynajmniej 5 pomysłów na to, w jaki sposób sfinansować zakup maszyn, sprzętu lub materiałów handlowych.

Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy? 3 pomysły, które powinieneś wziąć pod uwagę

Trzy pomysły na utrzymanie płynności firmy

Pomysł 1: Dodatkowy udziałowiec i przekształcenie DG w spółkę

Pomyśl, czy nie warto byłoby przekształcić swoją jednoosobową działalność gospodarczą w sp. jawną, komandytową lub spółkę z ograniczoną działalnością po to, aby włączyć do niej wspólnika. Być może w perspektywie krótkoterminowej nie wydaje ci się to konieczne, ale badania dowodzą, że firmy, na które składają się przynajmniej dwie osoby fizyczne osiągają średnio o 38% [1] wyższy zwrot na kapitale w perspektywie 5 lat.

Statystycznie takie podmioty o 20% [2] rzadziej ogłaszają upadłość w porównaniu do właścicieli jednoosobowych DG.

[1] [2] Na podstawie: Urban Business Statistics v. 1.01 z rynku amerykańskiego na III kw. 2016 r.

Pomysł 2: Pożyczka gotówkowa lub kredyt obrotowy na rachunku

Jeśli już teraz potrzebujesz kilku tys. złotych i nie chcesz dzielić się zyskami ze wspólnikiem, zawsze możesz rozważyć podstawowe produkty finansowe dostępne na rynku.

A: Kredyt obrotowy na firmowym ROR

Kredyt obrotowy wydaje się nam dobrym pomysłem, jeśli wiesz, że masz stałe przychody, ale ze względu na specyfikę branży, masz trudności z płynnością finansową lub też twoi partnerzy nie płacą wszystkich faktur VAT w czasie.

Uwaga: rozwiązanie tylko dla zorganizowanych przedsiębiorców; jeśli nie będziesz na bieżąco monitorował przychodów i rozchodów, w krótkim czasie możesz stracić płynność finansową.

B: Pożyczka gotówkowa pod zastaw samochodu

Dysponujesz ruchomościami? Złóż wniosek o pożyczkę gotówkową – w zamian za zabezpieczenie umowy autem, możesz liczyć na preferencyjne warunki finansowania. Na spłatę będziesz miał 12, 24 lub 36 miesięcy w zależności od twoich oczekiwań. Więcej o tym, czym różni się pożyczka gotówkowa pod zastaw samochodu od kredytu bankowego i lombardu czytaj na blogu autokapital.pl.

C: Leasing operacyjny lub finansowy na zakup maszyn, finansowanie pracowników

Leasing to realna oszczędność podatkowa i operacyjna, ale pod warunkiem, że masz ściśle określone potrzeby. Z leasingu sfinansujesz inwestycję w park maszynowy, zakup maszyn i samochodów, wynajem pracowników (krótko- i długoterminowo) oraz wiele innych.

Pomysł 3: Programy dotacji UE lub UP

Zorientuj się, czy nie przysługują ci dotacje z tytułu regionalnych lub ogólnopolskich programów dotacji z Unii Europejskiej i Urzędu Pracy.

W zależności od programu, obszaru działalności (PKD), możesz liczyć od 20-40 tys. złotych z UP do kilkuset tys. złotych w ramach programów UE (dofinansowań jednorazowych, bezzwrotnych lub kredytów celowych na preferencyjnych warunkach).

Materiał zewnętrzny

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~doradcakredytmarket (88.156. * .136) 07.02.2018 09:37
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu