Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Były u papieża, w Familiadzie, teraz chcą trafić do księgi Guinnessa

Krystyny z całej Polski i nie tylko chcą pobić rekord Guinnessa. – Krystyny z Rydułtów i całego powiatu wodzisławskiego, zgłaszajcie się! – zachęca do udziału Krystyna Garbas, znana jako Rydułtowska Krysia.

Były u papieża, w Familiadzie, teraz chcą trafić do księgi Guinnessa

Krystyny, Krysie i Kryśki z całej Polski będą wspólnie świętować swoje imieniny. Spotkają się w marcu w Katowicach na XX Jubileuszowym Zjeździe Krystyn. Będzie bicie rekordu Guinnessa i moc atrakcji. A wśród rzeszy Krystyn mocna reprezentacja z Rydułtów – z Krysią Garbas na czele, która od lat zaangażowana jest w przygotowania zjazdu Krystyn. Zjazd organizowany jest przez Stowarzyszenie Krystyn im. Krystyny Bochenek.

Bombowe imieniny. Dosłownie...

Tegoroczny zjazd Krystyn będzie szczególny. Nie dość, że jubileuszowy, to jeszcze w mieście, gdzie wszystko się zaczęło. – Mój mąż dowiedział się, że Krystyna Bochenek chce zorganizować pierwszy zjazd Krystyn w filharmonii w Katowicach. Postanowiłam, że wybiorę się z koleżanką. Ale okazało się, że została tylko jedna wejściówka. Cudownym trafem załapałam się. Pojechałam sama, nie znając nikogo. Gdy wszystkie byłyśmy już w środku, ktoś zadzwonił z informacją, że w Filharmonii Śląskiej na sali jest bomba. Nastąpiła ewakuacja. Wszystkie Kryśki wyszły na zewnątrz. Zaczęłyśmy bawić się i śmiać. Imieniny przeszły do historii jako bombowe – wspomina Krystyna Garbas z Rydułtów.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].