Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Spalony familok do rozbiórki?

Jest już wstępna ekspertyza, dotycząca stanu budynku wielorodzinnego, którego dach i poddasze zostały strawione przez pożar.

Spalony familok do rozbiórki?

Jak powiedział nam Mariusz Ganita prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Orłowiec, która jest właścicielem budynku, są już wstępne ekspertyzy, dotyczące stanu budynku. – Wynika z nich, że nadaje się on do rozbiórki – mówi Ganita. Jak dodaje, ekspertyzy zostały przesłane do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego (PINB) w Wodzisławiu Śl. – Nie wiem co dalej stanie się z tym budynkiem. Decyzję musi podjąć inspektor nadzoru budowlanego – wyjaśnia Ganita. Na razie nie wiadomo jaką decyzję podejmie PINB. Inspektor Piotr Zamarski przebywa na zwolnieniu lekarskim i jak nam powiedziano w PINB, nie miał on na razie możliwości zapoznania się z ekspertyzami.

Ogień od prądu w mieszkaniu... od prądu odciętym

Przypomnijmy, że do pożaru familoka w Olzie doszło wieczorem 27 sierpnia. Dach nad głową stracili lokatorzy 14 mieszkań. Budynek był w złym stanie, na co kilka tygodni wcześniej zwracali nam uwagę mieszkańcy osiedla. Wstępnie mówiło się o tym, że pożar był efektem usterki w instalacji elektrycznej, ale wokół tej hipotezy narosło sporo wątpliwości. Dlaczego? – Mieszkanie, w którym pojawił się ogień, było odcięte od prądu ze względu na długi jego lokatorów. Zastanawiające, w jaki sposób miałoby tam dojść do awarii instalacji – mówi Marcin Felsztyński, prokurator rejonowy w Wodzisławiu.

Opinia biegłego od pożarnictwa nie dotarła

Prokuratura czeka obecnie na opinię biegłego z zakresu pożarnictwa, która pozwoli popchnąć postępowanie do przodu. Opinia miała być gotowa do 28 listopada, ale nadal nie dotarła do prokuratury. – Monitujemy o je dosłanie. Od treści tej opinii zależy, w jakim kierunku pójdzie dalsze postępowanie – mówi prokurator Felsztyński.

(art)

Ludzie

Mariusz Ganita

Były Radny Miasta Wodzisławia Śląskiego, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Orłowiec" w Rydułtowach

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].