Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

20-lecie pomnika Josepha von Eichendorffa w Raciborzu [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 7 września odbył się jubileusz 20-lecia Pomnika Josepha von Eichendorffa w Raciborzu. Gościem honorowym był książę raciborski – Wiktor V.

20-lecie pomnika Josepha von Eichendorffa w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Po mszy św. w Kościele św. Jakuba odprawionej w języku niemieckim goście przemaszerowali przez rynek pod pomnik Josepha von Eichendorff przy ul. Mickiewicza. Tam odbyły się oficjalne uroczystości. Wśród gości był obecny rzeźbiarz Jerzy Georg Laton z Krzyżanowic, który wykonał odsłonięty 4 września 1994 r. pomnik, będący repliką oryginału odsłoniętego w 1909 r. i zaginionego po II wojnie światowej.

Organizatorem uroczystości jest Towarzystwo Społeczno – Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego (DFK Schlesien).

Czytaj także:

 

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].