Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Niemieccy piłkarze zebrali dary dla uchodźców. Dostarczyli je do Rudnika, z gminy wyjechało 6 palet pełnych darów dla Ukraińców

Klub piłkarski z niemieckiego Wiehl wsparł darami gminę Rudnik w niesieniu pomocy na rzecz uchodźców z Ukrainy. Za ich pomoc dziękował wójt Piotr Rybka.

Niemieccy piłkarze zebrali dary dla uchodźców. Dostarczyli je do Rudnika, z gminy wyjechało 6 palet pełnych darów dla Ukraińców
Gości z Niemiec podjęli m.in. wicewójt Tomasz Kruppa, wójt Piotr Rybka i przewodniczący rady Ireneusz Jaśkowski (fot. UG Rudnik)

Piłkarze z niemieckiego Klubu Piłkarskiego FV Wiehl, Philip Sulzer i Florian Penz oraz ich koledzy Bastian Schwarz i Kevin Derksen przekazali gminie Rudnik dary zebrane podczas organizowanych akcji na rzecz uchodźców z objętej wojną Ukrainy.

- Łącznie zebrano dwa duże transportery pomocy rzeczowej, począwszy od żywności długoterminowej dla dzieci i dorosłych, środki higieny osobistej, środki czyszczące, ubrania, środki do pierwszej pomocy przedlekarskiej, słodycze dla dzieci i wiele innych - relacjonują urzędnicy.

Dodają, że podczas krótkiego pobytu w gminie, darczyńcy złożyli wizytę w Górnośląskim Centrum Kultury i Spotkań im. J. von Eichendorffa w Łubowicach, gdzie mogli spotkać się z uchodźcami i osobiście zapoznać się z sytuacją pomocową, jaka udzielają obecnie mieszkańcy gminy Rudnik.

Piotr Rybka informuje ponadto, że 14 marca z magazynu humanitarnego w Rudniku wyjechało 6 palet darów.

- Spakowaliśmy m.in. koce, śpiwory, środki higieny osobistej, pampersy, środki pierwszej pomocy, żywność długoterminową i wiele innych przydatnych rzeczy - wylicza.

Transport trafił najpierw do powiatowego centrum zarządzania kryzysowego w Raciborzu, a następnie na Ukrainę. - Rzeczy, które pojechały wesprzeć potrzebujących na Ukrainie, pochodzą od mieszkańców, a także z darów przywiezionych do nas z niemieckiego klubu piłkarskiego FV Wiehl - wyjaśnia włodarz.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /app/System/Application/Template/Attachments/Presenter/Image.Template.php on line 17
To palety, które wyjechały z gminy Rudnik

Dodaje, że punkt humanitarny w dawnym GCI w Rudniku nadal działa. - Osoby, które przyjęły pod swój dach osoby z Ukrainy, mogą z niego nadal korzystać, a gdyby ktoś chciał jeszcze wesprzeć zbiórkę darów również może to uczynić - informuje.

Ludzie

Ireneusz Jaśkowski

Przewodniczący rady gminy Rudnik.

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.

Tomasz Kruppa

Wicewójt gminy Rudnik

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].