Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wiadomo kiedy odbędą się wybory uzupełniające w Górkach Śląskich

To pokłosie decyzji Henryka Postawki, który zrzekł się z mandat radnego Rady Gminy w Nędzy. Wybory uzupełniające mają odbyć się w kwietniu.

Wiadomo kiedy odbędą się wybory uzupełniające w Górkach Śląskich

Henryk Postawka nie jest już radnym, bo złożył rezygnację. Jak komentuje swoją decyzję? – w tym artykule pisaliśmy o zmianach jakie miały miejsce w Radzie Gminy w Nędzy.

Po rezygnacji radnego, decyzję w sprawie wygaśnięcia mandatu musiał jeszcze wydać Komisarz Wyborczy w Bielsku-Białej. Tak ruszyła procedura wyborów uzupełniających. Te na podstawie Kodeksu Wyborczego, w przypadku wygaśnięcia mandatu w gminie liczącej do 20 000 mieszkańców, zarządza wojewoda Jarosław Wieczorek. W tym przypadku w jego zastępstwie podpisał ją wicewojewoda Jan Chrząszcz.

- Wybory przeprowadzone zostaną w dniu 24 kwietnia 2022 r. - zarządził.

Do 28 lutego jest natomiast czas, aby zawiadomić komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu oraz o zamiarze zgłaszania kandydata na radnego.

Jeśli zgłosi się jeden kandydat, radnym zostanie z automatu. Jeśli kandydatów będzie więcej mieszkańcy Górek Śląskich, a konkretnie okręgu nr 3 (obejmującego ulice: Jasną, Ofiar Oświęcimskich, Rudzką oraz Nową) pójdą do urn. Czas jednak pokaże, czy w ogóle zgłosi się kandydat. Jeśli nie, procedura wyborcza zostanie powtórzona, jak to zresztą miało już miejsce w trakcie wyborów uzupełniających w okręgu numer 4 w tym sołectwie. Przypomnijmy, Zdzisław Walkiewicz został wówczas nowym radnym, zastępując w tej roli Denisa Cyfki.

Ludzie

Henryk Postawka

Były radny gminy Nędza.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].