Samorząd
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pszów ma nową radną. Wybory uzupełniające wygrała Karina Powała

Niedzielne wybory uzupełniające do rady miasta Pszów wygrała Karina Powała, zdobywając 57 głosów. Jej kontrkandydat Grzegorz Fryc zdobył 41 głosów. Nowa radna zostanie zaprzysiężona podczas najbliższej sesji w środę 26 stycznia. 

Pszów ma nową radną. Wybory uzupełniające wygrała Karina Powała
Karina Powała, związana zawodowo z Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim została wybrana nową radną Pszowa.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Pszów ma nową radną. Wybory uzupełniające wygrała Karina Powała

- Czas kampanii wyborczej był dla mnie niesamowitym okresem. Wiele się nauczyłam, poznałam fantastycznych ludzi oraz przeprowadziłam wiele rozmów. Dziękuję całemu Komitetowi Wyborczemu, mojej rodzinie za wsparcie i wyrozumiałość, ale przede wszystkim Wam drodzy wyborcy. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy oddali swój głos na mnie, ale również wszystkim tym, którzy wzięli udział w wyborach. Dziękuję mojemu kontrkandydatowi Panu Grzegorzowi, bo wiem że oboje chcemy jak najlepiej dla naszego miasta - napisała już po uzyskaniu wyniku wyborczego Karina Powała.

Doświadczenie samorządowe

Przypomnijmy, że Karina Powała jest absolwentką Wydziałów: Nauk Społecznych, Etnologii oraz Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Ślaskiego w Katowicach. Ukończyła również Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Bielsku – Białej. Od kilkunastu lat pracuje w samorządzie. Swoją ścieżkę zawodową rozpoczęła w pszowskim magistracie, później pracowała w raciborskim Urzędzie Miasta, gdzie pełniła między innymi funkcję rzecznika prasowego. Obecnie prowadzi wodzisławskie Centrum Aktywności Społecznej, należące do Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim. - W pracy zawodowej jak również we wszystkich projektach oraz wydarzeniach, które miałam przyjemność organizować zawsze cechowało mnie ogromne zaangażowanie i pasja - podkreśla.

Sprecyzowane cele

- Jestem osobą stanowczą, rzetelną i skuteczną. Będę popierała ponad podziałami każdą inicjatywę, która ma na celu rozwój naszego miasta. Bez względu na wszystko stanowczo będę sprzeciwiała się wszelkim planom i decyzjom niezgodnym z interesami miasta , co ważniejsze jego mieszkańców - zapowiadała przed wyborami Karina Powała, przedstawiając także swoje cele wyborcze, takie jak: 

  •  poprawa bezpieczeństwa ruchu na ulicy M. Konopnickiej oraz K. Kruczkowskiego (podjęcie dział w kierunku ograniczenia prędkości, zwiększenia częstotliwości kontroli oraz poprawy oświetlenia w rejonie tych ulic). Po rozmowach z mieszkańcami tych ulic utwierdziłam się w przekonaniu, iż jest to sprawa priorytetowa. 
  • dążenie do stworzenia inicjatywy zachęcającej przedsiębiorców do inwestowania w miasto,
  • pomoc i wsparcie mieszkańców w tworzeniu Inicjatywy Lokalnej. Dzięki niej wiele inspirujących i potrzebnych projektów może być zrealizowanych! Pomysły mieszkańców często pozostają jednak tylko w sferze marzeń, bo brakuje im wsparcia lub funduszy na realizację. Narzędziem do ich urzeczywistnienia może być inicjatywa lokalna, zakładająca partnerską współpracę mieszkańców i urzędu. Inicjatywa lokalna to forma współpracy miasta z mieszkańcami w celu wspólnego realizowania zadań publicznych na rzecz społeczności naszego Miasta. Jest narzędziem umożliwiającym realizację działań zgłaszanych przez mieszkańców w ich bezpośrednim otoczeniu, które uzupełnia już funkcjonujące instrumenty. Dobre Inicjatywy Lokalne zasługują na wsparcie! 
  • promowanie i wspieranie działań aktywizujących środowiska osób niepełnosprawnych,
  • realne wsparcie pszowskich organizacji pozarządowych (jako radna skupię się również na tym, co mi bliskie zawodowo i osobiście – organizacje pozarządowe. Niewątpliwie, najważniejszym aspektem moich działań będzie budowanie więzi między ludźmi,  należącymi do trzeciego sektora. Chętnie będę służyła pomocą i swoją wiedzą mieszkańcom działającym w trzecim sektorze. Mam tutaj na myśli usługi doradcze i szkoleniowe dla organizacji pozarządowych, podmiotów ekonomii społecznej oraz mieszkańców zainteresowanych wolontariatem lub podjęciem działalności w trzecim sektorze. Prowadząc Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim poznałam wielu wspaniałych ludzi działających w organizacjach pozarządowych. Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu zrealizowaliśmy wiele ciekawych, wartościowych projektów. Liczę na to, że w naszym Mieście też zrealizujemy).
  • wnioskowanie o efektywne zagospodarowania terenów i obiektów po KWK Anna.

Obiecuję, że funkcję radnej będę pełniła z nastawieniem na dialog z każdym mieszkańcem. Wierzę, że w ten sposób można sprawnie działać dla dobra miasta i nas wszystkich - podsumowuje nowa radna. 

33 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~takoprowda (46.204. * .47) 27.01.2022 09:29
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Persona1 jak ktoś się bujo od jednego urzędu,do drugigo i trzecigo i zagrzoć miejsca nikaj nie umi ani na 2 lata to dobrym radnym nie bydzie nigdy yno chodzi mu o diety.Tako prowda

~Sylwekjur (93.179. * .75) 26.01.2022 07:02
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

Persona1 26.01.2022 00:15
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Wybory jak wybory. Uzupełniające to takie, że wygrywa ten kto sobie więcej ludzi namówi na ruszenie tyłków do głosowania. Jeśli dziewczyna ma pomysł, to jedynym ratunkiem dla ośmieszającego się od 3 lat Krzystały jest pozbycie się swojego zastępcy Kowola, który jest symbolem nieudacznictwa i intryg w mieście i posadowienie jej na tym miejscu - niech realizuje swoją ulotkę. To wszystko co robił Kowol będzie już niedługo wychodziło punkt po punkcie, a kulminacja nastąpi prawdopodobnie w momencie powoływania biegłych dla prokuratury za czynności i/lub zaniechania Kowola i jego "piesków". A w czasie ujawniania przekrętów Kowola powinna zawiązać się grupa ludzi chętnych do pracy i gotowa zaraz posprzątać sitwę Kowola w radzie, urzędzie i miejskich jednostkach organizacyjnych. Powinna mieć też cel strategiczny: zwiększyć dochody miasta. Bogaci mogą więcej. A są ludzie, którzy wiedzą, jak to zrobić.

~zigazewsi (46.204. * .242) 25.01.2022 20:38
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Jeszcze nowa radna nie została zaprzysiężona, nie brała udziału w żadnej sesji a już wylewa się na nią fala hejtu. Skoro większość ludzi zagłosowała na nią to znaczy, że ich przekonała do siebie. Dajcie się wykazać nowej radnej i potem ją oceniajcie. A teraz mała zagadka. Czy można nic nie robić jako radny, nie chodzić na komisje czy sesje a brać pieniądze? Okazuje się, że w Pszowie można. Jest np. kilku radnych w Pszowie, którzy nie pojawiają się przez kilka miesięcy na komisjach czy sesjach a kasa na konto wpływa. Chciałbym wiedzieć jaki jest tego powód. Ja bym się wstydził przed ludźmi, którzy na mnie by oddali głos.

~op (91.192. * .86) 25.01.2022 20:26
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nie można W Polsce senatorami zosawaly osoby przy jeszcze mniejszej frekwencji

~takoprowda (46.204. * .47) 25.01.2022 16:44
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A jest jakaś szansa żeby te wybory z 12% frekwencją unieważnić?Czy ona już cały rok do następnych wyborów będzie diety zbierać bo ładnie wygląda?Przecież nie można uznać wyborów gdzie frekwencja wyniosła ledwo 12%.Można?

~WysokiSz (93.179. * .75) 25.01.2022 06:52
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Tak się tułała między urzędami, Pszów, Racibórz, Wodzisław, bo jak się nie grzeszy zdolnościami i umiejętnościami to po przyjęciu do pracy i głębszym poznaniu był problem co z nią zrobić. Więc ostatecznie przenieśli ją co CAS, gdzie nie trzeba za bardzo myśleć, tylko być reprezentatywnym. A brak wiedzy, nieudolność trzeba czymś nadrobić. Jako radna też pewnie będzie tylko wyglądać.

MichalGR 24.01.2022 22:24
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

adamino1 24.01.2022 22:03
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

MichalGR gdybyś przeczytał mój komentarz to wiedziałbyś, że nie mogłem tym razem głosować. Poza tym nie napisałem, że ona była lepsza tylko że miała lepszą "kampanię".

~Andrzej_pszow ja to rozumiem, po prostu dla osoby która ich nie zna ona miała jakiś "program", a on tylko zdjęcie i życiorys.
Osobiście uważam, że PiS i Konfederacja (a także skrajności z drugiej strony) to zło dla Polski na każdym szczeblu władzy.

~Andrzej_pszow (46.204. * .76) 24.01.2022 20:16
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

adamino1: właśnie że w programie tej pani też nie było konkretów, że zrobi inicjatywy lokalne? Przecież to się robi jako mieszkaniec bez potrzeby bycia radnym i dlaczego wcześniej nie robiła? Było też o terenach pokopalnianych, przecież już tam wszystko ustawione i nie ma co zmieniać. Bez sensu gadka że obiecała mało realne rzeczy, ale obiecała... Smutny obraz wyborców ... A potem PiS znów w wyborach 40% :)

~Sylwiaboj (93.179. * .75) 24.01.2022 20:04
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

beatamix dokładnie, jak się nic nie potrafi to trzeba się jakoś ratować i chwyta się wszystkiego, choćby na chwilę. Jednym słowem porażka. Biedne miasto.

MichalGR 24.01.2022 19:29
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@adamino1
Tym samym dalej Pszów będzie znikał z mapy, skoro oddałeś głos na bezpłciową radną..

beatamix 24.01.2022 19:29
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

taki pomysł na siebie, czyli żaden, jak nic się nie potrafi to trzeba kandydować, raz tu, raz tu nieważne gdzie i na jakie stanowisko, ważne żeby ktoś oddał głos i już kaska wpływa na konto :(

adamino1 24.01.2022 18:54
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Dodam jeszcze dla krytykujących program Pani która wygrała, że ona akurat program miała. Pan który przegrał nie miał żadnego. Dostałem ulotkę i wizytówkę ze spisem bezużytecznych dla mnie numerów, zero programu. Ulotka tej Pani - kilka punktów, raczej niemożliwych do spełnienia dla radnej, ale jakieś konkrety. Ale jeśli uważacie, że on byłby lepszy - ok, po prostu wystarczyło zagłosować, namówić rodzinę czy znajomych, a nie wyżalać się w komentarzach.

adamino1 24.01.2022 18:47
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Czytając wasze komentarze można poczuć się jak w podstawówce.
Wszyscy marudzą, że parę głosów i już mandat - a dlaczego nie poszliście na wybory? Lepiej narzekać?
Nie ma kandydatów - to może sami coś zrobicie, będziecie kandydować? Ci ludzie akurat starali się, chodzili po domach, mieli jakiś program (czego można oczekiwać po radnym? Wprowadzenia w Pszowie 500+?)
Nie będę oceniać kto lepszy, bo nie znam ich, pewnie głosowałbym na Panią, ponieważ nie przepadam za konfederacją. Ale to moje zdanie. I poszedłbym głosować, gdybym akurat był w Polsce.
Jeśli chodzi o to, że ktoś chodzi i należy mu się stołek - no nie na tym to polega. Oczywiście doceniam, że są osoby, którym zależy na dobru miasta, ale niekoniecznie musi się to przekładać na coś. Pamiętacie, jak było z burmistrzem? Wszędzie był, wszystkich znał, więc wygrał. Ośmielam się twierdzić, że gdyby wygrał ten "obcy", ale z kontaktami i rozeznaniem, byłoby odrobinę lepiej. Ale to też moje zdanie. Byłem, głosowałem, nie mam do nikogo pretensji.
~takoprowda - nie rozumiem. Wytykasz jej, że pracowała w Raciborzu i przeniosła się bliżej? Co to ma do rzeczy? Mówisz, że "Chyba jest jakiś zapis prawny,który to wyjaśni,czy tak w ogóle można mianować radnego" - takie gadanie żeby gadać, pomarudzić, zamiast sprawdzić i dowiedzieć się - to nie jest zmiana konstytucji, nie musi być odpowiedniej frekwencji.

~doniżej (188.137. * .10) 24.01.2022 18:42
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

No to do roboty bo za kilkanaście miesięcy są wybory i zamiast narzekać czas wziąć się za działanie.

~NowyS (93.179. * .75) 24.01.2022 18:42
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Totalna kompromitacja

MichalGR 24.01.2022 15:38
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@takoprowda (46.204. * .47)
Myślę, że takich ludzi znalazłoby się więcej - nie pozostaje nic jak się zgadać i zacząć działać :)

~Rufi (46.134. * .7) 24.01.2022 15:04
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Parę głosów i mandat radnego. Widać jakie miasto taka stawka do kariery. Praktycznie wystarczyła większą rodzina i posadka jest. Program wyborczy praktycznie o niczym. Pszów jest skazany na bankructwo i rozbiór przez sąsiadów, to tylko kwestia czasu.

~takoprowda (46.204. * .47) 24.01.2022 14:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ja też MichalGR,ale Frycowi za same chodzenie na te sesje i takie zaangazowanie nalezy sie stołek w Radzie jak psu buda,synek się serio stara

MichalGR 24.01.2022 14:50
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Powinna powstać ogólne zrzeszenie osób z regionu, które wystawiłoby młode i ambitne osoby w swoich komitetach wyborczych. Chetnie sam bym dolaczyl do takiego ugrupowania :)

~Wyborca_Samorzadowy (93.179. * .248) 24.01.2022 14:24
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

do takoprowda, w następnym roku są wybory, wszystko w Waszych rękach, nie jest łatwo obalić betonowy układ, ale na pewno nie obalicie w ten sposób, w następnym roku są wybory, dobry czas na plan działania, miesiąc, dwa przed wyborami, z osobami z przypadku na listach wyborczych, nic nie zdziałacie, mogę Wam tylko kibicować, niestety nie jestem z Pszowa

~takoprowda (46.204. * .47) 24.01.2022 14:15
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Poza tym nie wiem,czy przy tak niskiej frekwencji te wybory powinny być uznane...Chyba jest jakiś zapis prawny,który to wyjaśni,czy tak w ogóle można mianować radnego przy frekwencji wynoszącej raptem 12%

~takoprowda (46.204. * .47) 24.01.2022 13:43
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

To mnie tylko przekonuje,że tej sitwy,która rządzi Pszowem od lat nie pójdzie wykurzyć nawet przy następnych wyborach,smutne...

~takoprowda (46.204. * .47) 24.01.2022 13:27
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Wyborca_Samorządowy nie rozumiesz,że Fryc się stara,łazi na sesję,wytyka i wylicza d3bilizmy tej pożal się Boże pszowskiej władzy,po prostu nie lubią go tam w urzędzie,bo synek nie da się spławić jak mu coś nie pasuje to wali śmiało.Czym zasłynęła w Pszowie Pani Powała?Niczym!Dlaczego się pchała na stołek radnego jak jest nieudolna?Wpadła jej w łapy fajna fucha za zaklepanie miejsca i nie robienie problemów problemowemu burmistrzowi i jego zastępcy i tyle.Nie mogę znieść,że tacy ludzie siedzą w Radzie miasta a ludzie zaangażowani,którzy chcą coś zmienić,by ten Pszów był lepszy dla mieszkańców,by coś tu było,są odtrącani i traktowani jako niewidzialni!Do kogo mieć pretensje?Do mieszkańców?Zaś te stare omy poszły głosować,którym w głowie tylko jubileusze i uścisk dłoni burmistrza,masakra

MichalGR 24.01.2022 13:08

Dieta wpadnie do kieszeni i nic poza tym. Bezpłciowa.

~OlaKam (31.0. * .214) 24.01.2022 13:00

Kpina i wstyd dla miasta...

~Wyborca_Samorzadowy (93.179. * .248) 24.01.2022 13:00

ale wygrała to są wybory, wygrywa ten kto przekona do oddania głosu na własną osobę jak największą liczbę wyborców - nie znam tej Pani - czy wygrała wdziękiem ??, programem wyborczym ?? czy w inny sposób to nie ma znaczenia. Trzeba jej pogratulować i tyle.

~takoprowda (46.204. * .47) 24.01.2022 12:22
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jakby była dobra to w UM w Raciborzu było by dla niej miejsce,jak nie jako rzecznik prasowy to w jakimś referacie!

~takoprowda (46.204. * .47) 24.01.2022 12:19
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~MissPolonia (87.101. * .96) 24.01.2022 09:51
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Jest ładniejsza to wygrala to proste. W Pszowie i tak ostatni gasi światło to co za różnica?

MichalGR 24.01.2022 09:18
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Popieram poprzednika. Osoba związana z socjalem nie może nic dobrego zdziałać.

~takoprowda (46.204. * .47) 24.01.2022 08:36
oceniono 6 razy
6
Zgłoś

Dla mnie to jest niepojęte,że ona wygrała a Fryc nie.Co ona robi dla miasta?Ile razy była na sesjach?A zdaje się,że ta Pani już siedziała w UM kiedyś...Synek się stara,chodzi na sesje,interesuje się miastem,ma coś mądrego do powiedzenia.Zaś wybrali swoją,która bydzie burmistrza po plecach klepać