Niedziela, 28 listopada 2021

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Politycy PO zabiegają o względy mieszkańców Raciborszczyzny: wzięliśmy się do pracy [RELACJA LIVE, ZDJĘCIA]

15.07.2021 19:35 | 26 komentarzy | mad, (q)

Kilku parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej przyjechało do Raciborza, aby promować program wyborczy swojego ugrupowania. Najpierw spotkali się z mediami na rynku, a później z mieszkańcami na Zamku Piastowskim.

Politycy PO zabiegają o względy mieszkańców Raciborszczyzny: wzięliśmy się do pracy [RELACJA LIVE, ZDJĘCIA]
Politycy Platformy Obywatelskiej do Raciborza przyjechali w czwartek 15 lipca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gabriela Lenartowicz: chcemy porozmawiać o przyszłości

- Przyjechaliśmy do was, aby porozmawiać o nurtujących Was problemach, ale też o ważnych sprawach dla przyszłości - rozpoczęła konferencję Gabriela Lenartowicz. Jak przypomniała pani poseł, parlamentarzyści przyjechali do Raciborza w ramach akcji Platformy Obywatelskiej odbywającej się na Śląsku pt. „Kierunek przyszłość”. - Bo o przyszłości chcemy rozmawiać, ale chcemy przede wszystkim posłuchać, czego oczekujecie od nas – jakiej Polski, jakiego regionu. Chcemy uprawiać poważną politykę, a nie politykierstwo. Chcemy rozmawiać o ludzkich sprawach i ludzkich problemach, a nie o wojnach ideologicznych. Czas na to, aby pomyśleć o przyszłości Polek i Polaków, raciborzanek i raciborzan - mówiła do zgromadzonych na raciborskim rynku. I jak dodała pani poseł, wcześniej rozmawiali z lokalnymi przedsiębiorcami, aby poznać ich problemy, a przede wszystkim opinie dotyczące drożejących cen energii. - Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy i wysłuchaliśmy bardzo wiele propozycji, które będziemy chcieli przełożyć na naszą pracę parlamentarną - powiedziała posłanka ziemi raciborskiej.

Gabriela Lenartowicz: Chcemy rozmawiać o ludzkich sprawach i ludzkich problemach, a nie o wojnach ideologicznych

Oprócz posłanki Lenartowicz, z mieszkańcami spotkali się: posłanka Marzena Okła-Drewnowicz, były marszałek województwa śląskiego obecnie poseł Wojciech Saługa, poseł Mateusz Bochenek, poseł Maciej Lasek, były marszałek województwa małopolskiego obecnie poseł Marek Sowa, wicestarościna Ewa Lewandowska i radny powiatowy Piotr Olender (szef PO w radzie powiatu).

Wojciech Saługa: wierzymy, że wygramy każde wybory

Spośród posłów głos zabrał m.in. Wojciech Saługa. - Przyjechaliśmy tutaj do Was, aby Wam powiedzieć, że: chcemy wygrać najbliższe wybory parlamentarne. I wszystkie kolejne wybory. Chcemy Wam powiedzieć, że wierzymy, w to, że wygramy i chcemy wziąć odpowiedzialność za Państwo, za Polskę, która będzie demokratyczna, sprawiedliwa, zamożna i bezpieczna. Wiemy, że aby to zrobić, musimy przekonać Państwa, że mamy energię walczyć, że wzięliśmy się do pracy i że musimy Was przekonać, że mamy program - powiedział były marszałek województwa śląskiego.

- Tu kiedyś wygrywaliśmy bardzo mocno wybory i chcemy to powtarzać - podkreślał Wojciech Saługa

Jak tłumaczył, politycy wybrali Racibórz na spotkanie, bo to „niezwykle ważne miejsce, na mapie województwa śląskiego”. - Tu kiedyś wygrywaliśmy bardzo mocno wybory i chcemy to powtarzać - podkreślał poseł. Jednocześnie stwierdził, że Racibórz to „taki Śląsk w pigułce”. - Wspaniale działający samorząd, wspaniałe firmy, które prężnie działają. Ale także problemy, chociażby Rafako. Znamy te problemy, będziemy się starać, staramy się pomóc rozwiązać sytuację tej jakże zacnej dla polskiej gospodarki firmy. Wspieramy świetnie działający samorząd powiatowy, jeden z lepszych w Polsce, jeden z lepszych w pozyskiwaniu środków europejskich, chociażby współrealizujący drogę Racibórz – Pszczyna, która otworzy to miasto na resztę Śląska - kontynuował polityk PO.

Politycy w trakcie swojej wizyty spotkali się z mieszkańcami na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Przywitał ich tam starosta Grzegorz Swoboda. Gościli tam również m.in.: wójt Nędzy Anna Iskała, była burmistrz Kuźni Raciborskiej Rita Serafin,dyrektor Zamku Piastowskiego w Raciborzu Krystyna Niklewicz, radni powiatowi Tomasz Cofała i Artur Wierzbicki, były prezydent Raciborza obecnie radny miejski Mirosław Lenk i radny z Krzanowic Andrzej Woźniak. - Wizyta parlamentarzystów na naszym terenie świadczy o tym, że ziemia raciborska zostaje zauważana - powiedział starosta Swoboda.  

Ewa Lewandowska: politycy przyjechali poznać problemy

Ewa Lewandowska dziękowała parlamentarzystom, że przyjechali na ziemię raciborską. Ale jak zaznaczyła E. Lewandowska, politycy przyjechali do Raciborza nie tylko po to, aby spotkać się z mediami, ale aby porozmawiać z przedstawicielami firm oraz z mieszkańcami i poznać ich problemy. Dalej zapraszała mieszkańców na Zamek Piastowski w Raciborzu, gdzie kontynuowano rozmowy. - Zapraszamy do naszej perełki, na Zamek Piastowski, który też jest naszym kierunkiem na przyszłość. Bo jak wiadomo jest tam jeszcze wiele do zrobienia. Liczymy na te środki, które będziemy mogli za pomocą wniosków uzyskać oraz realizować nasze pomysły - podsumowała E. Lewandowska.

Ewa Lewandowska dziękowała parlamentarzystom, że przyjechali na ziemię raciborską

Spotkanie "na żywo" transmitowaliśmy na naszym Facebooku:

Byliśmy także na Zamku Piastowskim w Raciborzu:

Ludzie:

Andrzej Woźniak

Andrzej Woźniak

Radny gminy Krzanowice

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Artur Wierzbicki

Artur Wierzbicki

Radny Powiatu Raciborskiego.

Ewa Lewandowska

Ewa Lewandowska

Radna powiatowa, członek zarządu powiatu raciborskiego, była Radna Sejmiku Województwa Śląskiego.

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Piotr  Olender

Piotr Olender

Radny Powiatu Raciborskiego.

Rita Serafin

Rita Serafin

Była burmistrz Kuźni Raciborskiej, od maja 2014 r. do stycznia 2018 r. sekretarz Urzędu Miejskiego w Krzanowicach.