Poniedziałek, 17 czerwca 2019

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Patrol

Ma na koncie dwadzieścia włamań

27.03.2014 19:12 | 0 komentarzy | acz

Policjanci z Gaszowic zatrzymali mężczyznę, który przez ostatnie kilka miesięcy dopuścił się przynajmniej dwudziestu włamań na terenie powiatu rybnickiego.

Ma na koncie dwadzieścia włamań
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci z Gaszowic już od kilku tygodni koncentrowali swoje działania na wykryciu i zatrzymaniu sprawców włamań m.in. do garaży i koszy z butlami gazowymi, które w ostatnim czasie nasiliły się w tym rejonie. 25 marca, natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia od mieszkańców o kradzieży butli gazowych w Gaszowicach, dyżurny skierował na miejsce policjantów. Dzięki szybkiemu powiadomieniu, patrol mógł dojechać na miejsce w ciągu kilku minut. Policjanci ruszyli w pościg za sprawcą. Najpierw znaleźli ukryty w zaroślach samochód, w którym znaleźli różnego rodzaju narzędzia i koce. Policjanci odzyskali również butle z gazem porzucone przez sprawcę na polu.

Po kilku godzinach intensywnych poszukiwań mężczyzna został zatrzymany w Zebrzydowicach. W trakcie prowadzonego postępowania śledczy z rybnickiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu ustalili, że podejrzany ma na swoim koncie przynajmniej 23 włamania i kradzieże na terenie Zwonowic, Przegędzy i Suminy. Straty, jakie ponieśli pokrzywdzeni, oszacowano na kwotę ponad 50 tysięcy złotych. Policjanci dotarli już do paserów, którzy pośredniczyli w sprzedaży przedmiotów pochodzących z przestępstwa. Część rzeczy została odzyskana. Śledczy nie wykluczają w tej sprawie kolejnych zatrzymań.