Niedziela, 25 lipca 2021

imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

RSS

Patrol

Możesz zgłosić do konkursu policjanta, który ci pomógł

04.06.2021 11:09 | 0 komentarzy | żet

Trwa konkurs "Policjant, który mi pomógł". Celem przedsięwzięcia jest wyróżnienie funkcjonariuszy policji, którzy w ocenie mieszkańców wykazali się profesjonalizmem i determinacją w niesieniu pomocy osobom poszkodowanym w wyniku przestępstw i wypadków.

Możesz zgłosić do konkursu policjanta, który ci pomógł
Prezydent Andrzej Duda i minister Mariusz Kamiński wręczają nagrody laureatom ostatniej edycji konkursu. Fot. Paweł Ostaszewski/Policjant, który mi pomógł.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak zgłosić kandydata?

Zgodnie z Regulaminem Konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu oraz formularzem zgłoszeniowym dostępnym na stronie internetowej policjant.niebieskalinia.pl.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 27 czerwca 2021 r. Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres poczty elektronicznej e-mail: policjantktorymipomogl@policja.gov.pl.

Laureatów konkursu wybiera Komisja, w skład której wchodzi przedstawiciel Biura Prewencji KGP oraz laureaci 3 ostatnich edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”.

Podczas wyłaniania Laureatów w szczególności brane będzie pod uwagę ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, wobec których istnieje podejrzenie, że są krzywdzone.

Obecność wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu to wyróżnienie, wyjątkowy dowód uznania społeczności lokalnej dla profesjonalizmu i determinacji policjantów w działaniach podejmowanych na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków - informuje Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, organizator konkursu.

Mieszkańcy dziękują mundurowym

Policjanci z naszego regionu regularnie otrzymują podziękowania od mieszkańców, którym pomogli. W tym roku pisaliśmy m.in. policjantach z Rybnika, którzy błyskawicznie obezwładnili sprawcę napadu na stację benzynową w Rybniku (Pracownicy stacji dziękują policjantom za obezwładnienie bandyty).

W zeszłym roku policjantom dziękował... ukarany mandatem sprawca niebezpiecznej kolizji. Mężczyzna wspominał w liście, że policjanci z gliwickiej drogówki zaopiekowali się nim, gdy był w szoku po zdarzeniu (Ukarany mandatem kierowca podziękował policjantom).

W zeszłym roku mieszkańcy Raciborza dziękowali policjantowi, który przeparkował ich samochód. Pojazd stał obok płonących zabudowań przy ul. Nowomiejskiej. Właścicielka pojazdu była przerażona. Nie mogła się ruszyć. - Przestawiając pojazd, uchronił nas od kosztownej naprawy pojazdu a nawet jego kasacji - pisali raciborzanie.